Honkbal in de hitte

Door: Herman Hiemstra Categorie: ACTUEEL, Internationaal, Nieuws 2019, Profhonkballers

Het mag dan wel winter zijn in Australië, de temperatuur kan er in deze tijd flink oplopen. Zo was er onlangs een competitiewedstrijd in de ABL – de Australische Major League – waar tijdens de wedstrijd de spinkler installatie spontaan afging. Een combinatie van droge lucht, hoge temperaturen en krachtige wind was de oorzaak.

This week's Brett top-five has more of what?A) sprinklers going off mid-gameB) absolute defensive gems!🤔 #ABL

Geplaatst door Australian Baseball League op Maandag 23 december 2019

Echt extreem is de hitte in de zuidoostelijke staten. Een fors aantal bosbranden, droge lucht en (relatief) harde wind maakt het leven momenteel niet altijd even leuk.

Met dit alles valt de situatie in West Australië nog redelijk mee. Toch heeft de regionale Australische honkbalcompetitie daar ook te maken met extreme temperaturen. De Braves Baseball Club – het team van Misja Harcksen – heeft er wekelijks mee te maken.

Misja Harcksen

“Wij proberen zo veel mogelijk de reguliere competitieplanning te volgen. Maar soms is dat – met de torenhoge temperaturen van de laatste tijd – gewoon onbegonnen werk,” vertelt Misja.
“Vorig weekend speelden we tegen Perth, maar na 5 volledige innings kwam er een verplichte pauze. De temperatuur was opgelopen tot boven de 40 graden Celsius. Dan is het stoppen en direct de schaduw opzoeken.” De beslissing om een wedstrijd te onderbreken of te staken door de hitte wordt genomen door de hoofdscheidsrechter.

“Het is gelukkig nog niet zo erg dan enkele jaren geleden. Maar nu een wedstrijd spelen met temperaturen boven de 35 graden valt ook niet mee. Als ik heel eerlijk ben, was het tegen Perth ook geen denderende vertoning. We wonnen de wedstrijd uiteindelijk wel. ” (Het werd 10-0 voor de Braves- HH)

“Met het team draaien we overigens lekker. Na 10 wedstrijden staan we tweede in de State League.”

Team P W D L RS RA DIFF PCT GB
Wanneroo Giants109017138330.9000
Braves Baseball Club108119023670.8500.5
South Perth Cubs108118832560.8500.5
Morley Eagles107039134570.7002
Perth Baseball Club105146468-40.5503.5
Victoria Park/Belmont Reds94057247250.4444.5
Gosnells Hawks94055265-130.4444.5
Rockingham Rams93155666-100.3895
Carine Cats102084592-470.2007
Swan Districts Swans91086290-280.1117.5
Wembley Magpies10001041177-13609

“Best bijzonder om dit mee te maken: bij het begin van het seizoen in Nederland speel je soms wedstrijden bij een temperatuur die de 10 graden Celsius maar nauwelijks aantikt. Hier is het zo warm, dat iedere lichamelijke inspanning eigenlijk al teveel is. En het schijnt volgende maand nóg warmer te worden.”

Reageren op dit artikel? Stuur een bericht via het contactformulier.

Trefwoorden:

Verwante artikelen