Orkas in 2009 niet naar Venezuela
De Nederlandse honkballers vertrekken deze winter niet met ALB Orkas naar Venezuela om deel te nemen aan de professionele Venezolaanse wintercompetitie. Een wijziging van de statuten heeft er toe geleid dat Orkas geen toestemming krijgt om aan de competitie deel te nemen.
 | | Auteur: Rogier van Zon | Geplaatst op: 14-09-2009, 09.30 |  |
Deze maand presenteerde ALB Orkas de selectie voor het nieuwe seizoen. Dat team bestond uit maar liefst achttien honkballers uit de Nederlandse competitie. Onder hen onder meer voormalig internationals Kenny Berkenbosch en Vince Rooi en Mervin Gario en Shurty Tremus.
Zij krijgen nu echter geen kans om te beginnen aan hun profavontuur. Afgelopen week zijn er in het bestuur van de Liga Paralela, de Venezolaanse competitie, hervormingen geweest. Het oude bestuur is ontslagen en er is een nieuwe gevormd. Dit nieuwe bestuur heeft de statuten gewijzigd en nieuwe regels ingevoerd. Er is daarbij onder meer besloten dat er alleen teams mogen meedoen aan de competitie, die zijn aangesloten bij een professionele organisatie.
Plannen
Deze wijziging van de statuten heeft ervoor gezorgd dat ALB Orkas in 2009 niet aan de competitie kan starten. Hoewel de Nederlandse club hard op weg is om een proforganisatie te worden, redt ALB Orkas dat niet al dit jaar.
Het doel van ALB Orkas is om in 2010 wel weer deel te kunnen nemen aan de Liga Paralela. Om in de toekomst een stabiele club op te bouwen, wordt onder meer gezocht naar een samenwerking met een professioneel team.
ALB Orkas heeft voor 2010 nog een aantal plannen en zijn momenteel druk bezig te onderzoeken of deze haalbaar zijn. Houd de Nederlandse honkbalsite in de gaten voor meer nieuws over deze plannen.
Meer nieuws
|