Belangrijke prijs voor Schoop
De kersverse Nederlandse international Jonathan Schoop heeft maandagavond een belangrijke prijs ontvangen. Het pas negentienjarige talent van Curaçao heeft voor aanvang van de wedstrijd tussen Baltimore Orioles en Boston Red Sox in het Oriole Park de Brooks Robinson Award gekregen als Minor League Player of the Year. Schoop is gekozen tot beste speler uit de organisatie van Baltimore Orioles.
 | | Auteur: Rogier van Zon | Geplaatst op: 27-09-2011, 00.00 |  |
 | Jonathan Schoop. Foto: © Tony Hughey |
Schoop, die met zijn Single A-team Frederick Keys als winnaar van de Carolina League de Mills Cup veroverde, werd in augustus door Baltimore Orioles al uitgeroepen tot beste speler van de maand. Eind juni werd Schoop geselecteerd voor de XM All Star Futures Game. In zijn eerste en enige slagbeurt sloeg hij een honkslag op de eerste bal.
Het Curaçaose talent werd in augustus 2008 gecontracteerd door Baltimore Orioles. Een jaar later debuteerde hij als profhonkballer in de Dominicaanse zomercompetitie (.239). In 2010 groeide Schoop uit tot een belangrijke speler voor Baltimore Orioles. Hij verdeelde zijn seizoen over drie teams, twee uit de Rookie League en het Single a-team Frederick Keys. Voor Bluefield Orioles sloeg Schoop 42 honkslagen in 39 wedstrijden (.316).
Nederlandse selectie
Waar Schoop in 2010 nog korte stop was, werd hij dit jaar getransformeerd tot tweede honkman. Zowel verdedigend als aanvallend gooide Schoop uiteindelijk hoge ogen. In 128 wedstrijden voor Delmarva Shorebirds en Frederick Keys kwam hij tot een slaggemiddelde van .290 met 24 tweehonkslagen, dertien homeruns en 71 binnengeslagen punten. In zijn laatste 33 wedstrijden uit de reguliere competitie noteerde Schoop zelfs een gemiddelde van .321.
Schoop werd vorige week gepresenteerd als nieuwkomer in de Nederlandse selectie voor het wereldkampioenschap in Panama. Hij is één van de twee debutanten in de selectie van Oranje. Bij het Nederlands team werd hij herenigd met zijn oudere broer Sharlon Schoop, die als profhonkballer uitkomt in de organisatie van San Francisco Giants. Schoop debuteerde in 2009 voor Nederland tijdens de World Baseball Classic. Na afloop van dat seizoen werd hij door de honkbalbond KNBSB uitgeroepen tot beste international onder de 23 jaar.
Rick van den Hurk
Jonathan Schoop is niet de eerste Nederlandse international die deze prijs heeft ontvangen. In 2007 werden Jair Jurrjens en Rick van den Hurk door respectievelijk Detroit Tigers en Florida Marlins uitgeroepen tot Minor League Player of the Year van hun organisatie. Een jaar later kreeg Gregory Halman eenzelfde titel in dienst van Seattle Mariners.
Andruw Jones, die later in 2006 voor Oranje actief zou zijn tijdens de World Baseball Classic, werd in de seizoenen 1995 en 1996 niet alleen uitgeroepen tot de beste Minor Leaguer uit de organisatie van Atlanta Braves, maar bovendien tot beste speler uit de gehele Minor League.
Meer nieuws
|