sitemap    

Farley en Smith opnieuw in de prijzen

De Nederlandse bondscoach Brian Farley en international Curt Smith zijn vandaag opnieuw in de prijzen gevallen. Tijdens het Congres van wereldhonkbalbond IBAF ontvingen zij een award. De IBAF en Major League Baseball presenteerden bovendien diverse toekomstplannen.
Auteur: Rogier van ZonGeplaatst op: 04-12-2011, 18.30 
Het IBAF XXVI Congress in Dallas
Het IBAF XXVI Congress in Dallas.
Foto: © IBAF
Naar aanleiding van de wereldtitel voor het Nederlands team werd bondscoach Brian Farley vandaag uitgeroepen tot IBAF Coach of the Year. Het was al de tweede prijs in korte tijd voor Farley. Vorige maand ontving hij al eenzelfde onderscheiding van de European Baseball Coachess Association (EBCA). Hij is bovendien genomineerd voor de prijs Coach van het Jaar tijdens het NOC*NSF Sportgala van volgende week.

Eerste honkman Curt Smith werd tijdens het IBAF Congress uitgeroepen tot Senior Athlete of the Year. Hij verdiende die onderscheiding doordat hij in oktober was uitgeroepen tot Meest Waardevolle Speler tijdens het wereldkampioenschap. Het waren twee van de prijzen, die vandaag werden uitgereikt tijdens het Honors Program in het stadion van Major League Baseball-club Texas Rangers in Arlington.

IBAF Premier 12

Eerder dit weekeinde werd tijdens het IBAF XXVI Congress in Hotel Intercontinental in Dallas door Paul Archey, MLB Senior Vice President International Business Operations, een toelichting gegeven op de plannen voor de aankomende World Baseball Classic. Nadat eerder al de deelnemers aan de kwalificatietoernooien waren bekendgemaakt, lichtte Archey toe dat deze kwalificatietoernooien in het najaar van 2012 worden gehouden. De locaties hiervoor worden in januari bepaald.

De zestien deelnemers worden verdeeld over vier kwalificatietoernooien. Deze toernooien worden gespeeld volgens het dubbele eliminatie formaat. Van elk toernooi plaatst één team zich voor de de derde editite van de WBC. Dit toernooi vindt in maart 2013 plaats. Nederland is, samen met elf andere teams, al voor dit hoofdtoernooi geplaatst. Voor het eerst krijgt de winnaar van de World Baseball Classic het predikaat 'wereldkampioen'. Daarmee komt er voorlopig een einde aan de opzet van het huidige wereldkampioenschap.

In Dallas werd bovendien een nieuw evenement gepresenteerd. In 2015 vindt voor het eerst de IBAF Premier 12 plaats. Voor dit toernooi ontvangen de twaalf beste teams op de wereldranglijst een uitnodiging. Het toernooi wordt elke vier jaar gehouden.

Meer nieuws