Gregorius wint Golden Glove
De 21-jarige Nederlandse international Mariekson Gregorius is vandaag uitgeroepen tot de beste verdedigende speler van de professionele Australian Baseball League. De honkballer heeft daarvoor de Golden Glove ontvangen. Gregorius was deze winter door zijn werkgever Cincinnati Reds gestald in de door Major League Baseball geadopteerde competitie van Australië.
 | | Auteur: Rogier van Zon | Geplaatst op: 10-02-2011, 13.00 |  |
Gregorius nam dit seizoen met Canberra Cavalry deel aan de Australian Baseball League (ABL). Deze competitie werd dit seizoen voor het eerst ondersteund door Major League Baseball, waardoor de competitie tussen zes teams werd omgedoopt tot een profcompetitie en een plek waar diverse Major League-organisaties hun spelers uit de Minor League meer speeltijd konden geven. Gregorius moest met zijn Canberra Cavalry uiteindelijk genoegen nemen met een zesde plaats. Het team verloor 24 van zijn 36 wedstrijden.
Niettemin had de in Amsterdam geboren honkballer daarin wel grote indruk gemaakt als korte stop. Hij maakte het gehele seizoen slechts vijf veldfouten. Mede door zijn verdedigende kwaliteiten bleef Canberra Cavalry lang in de race voor de Play-Offs. Die werden niet gehaald, maar Gregorius is nu wel beloond met een Golden Glove als beste verdedigende speler in de Australian Baseball League.
Opsteker
Voor Gregorius is dat een flinke opsteker. Aanvallend had hij het een stuk moeilijker. In 36 wedstrijden kwam Gregorius tot 24 honkslagen (.189) met negen binnengeslagen punten.
Voor de toekenning van de Golden Glove ontving de Nederlandse international 43 stemmen en bleef daarmee concurrenten Allan de San Miguel (Perth Heat) en Stefan Welch (Adelaide Bite) voor. Zij ontvingen respectievelijk 39 en 38 stemmen.
Vorige maand werd Gregorius door de Nederlandse honkbalbond KNBSB al uitgeroepen tot beste international onder de 23 jaar. Dat leverde hem de Guus van der Heijden Memorial Trophy op. Drie maanden eerder werd Gregorius eveneens uitgeroepen tot beste verdedigende speler tijdens de Intercontinental Cup. Gregorius staat onder contract van Cincinnati Reds. Voor deze organisatie kwam hij afgelopen seizoen uit voor het Single A-teams Dayton Dragons en Lynchburg Hillcats.
Meer nieuws
|