sitemap    

Nederland treft in 2011 MLB-teams

Het Nederlands honkbalteam bindt in februari in de Verenigde Staten de strijd aan met verschillende teams uit de Major League. Dit gebeurt tijdens het St. Petersburg International Baseball Program. Ook de nationale ploeg van Canada neemt deel aan dit evenement.
Auteur: Rogier van ZonGeplaatst op: 07-10-2010, 13.45 
Foto: © Rob Jelsma
Met ingang van volgend jaar start de Amerikaanse stad St. Petersburg (Florida) met internationale competities in de lente, zomer en herfst. Door middel van het organiseren van aansprekende honkbalwedstrijden wil St. Petersburg zich weer als internationale honkbalstad op de kaart zetten. Jarenlang was St. Petersburg tijdens Spring Training de thuisbasis van diverse Major League-organisaties. De laatste clubs was Tampa Bay Rays, maar dit team vertrok in 2009 naar Charlotte County.

Voor de lentecompetitie hebben Nederland en Canada een uitnodiging ontvangen. Australië reist in de zomermaanden af naar St. Petersburg. Ook Zuid-Korea is uitgenodigd voor het zomerprogramma.
Tijdens deze competitie worden wedstrijden gespeeld op het Al Lang Field, dat onderdeel uitmaakt van het Progress Energy Park. Als trainingslocaties zijn het Walter Fuller Baseball Complex en mogelijk Huggins-Stengel Field aangewezen.

Zeer motiverend

Nederland en Canada spelen vanaf 26 februari met de overige deelnemers aan de St. Petersburg International Baseball een competitie met circa vijftien tot twintig wedstrijden. Hierin worden onder meer wedstrijden gespeeld tegen een paar Spring Training-teams uit de Major League. Hiervan heeft Tampa Bay Rays al toegezegd deel te nemen.
"Dit is een geweldige stimulans voor het Nederlandse honkbal en zal ons helpen bij het realiseren van onze doelen", blikt technisch directeur Robert Eenhoorn alvast vooruit. "De mogelijkheid om tegen teams van een Major League-organisatie te spelen, is zeer motiverend voor de bond, de spelers en de fans."

In 2006 en 2009 was het Nederlands honkbalteam ook al in St. Petersburg aanwezig. Dat verblijf maakte deel uit van de voorbereiding op de World Baseball Classics in die jaren. Oranje speelde in St. Petersburg enkele oefenwedstrijden tegen Eckerd College Tritons. Ook voor 2 maart 2011 heeft Eckerd College een wedstrijd tegen het Nederlands team ingepland.

Meer nieuws