sitemap    

Van den Hurk start in Winter League

De Nederlandse profhonkballer Rick van den Hurk is gisteravond gestart in de Liga de Beisbol Profesional de Puerto Rico. De 24-jarige honkballer is door zijn proforganisatie Florida Marlins in deze wintercompetitie geplaatst om dit jaar nog extra innings te kunnen spelen. Gisteravond maakte hij zijn debuut voor Gigantes de Carolina. In de wedstrijd tegen Indios de Mayaguez gooide Van den Hurk vijf sterke innings.
Auteur: Rogier van ZonGeplaatst op: 18-11-2009, 09.30 
Foto: © Rob Jelsma
De 24-jarige Van den Hurk gooide tijdens Spring Training twee duels. Eén voor de World Baseball Classic en één erna. Na zijn terugkeer van de World Baseball Classic werd bij de Nederlander een blessure aan zijn rechterarm geconstateerd. Een MRI-scan toonde in eerste instantie geen forse blessure. Toch duurde de revalidatie van Van den Hurk ruim twee maanden. Pas eind mei speelde hij zijn eerste competitiewedstrijd.

Hierdoor gooide Van den Hurk in 2009 ruim 121 innings, waarvan bijna de helft voor het Major League-team Florida Marlins. Van den Hurk kwam afgelopen seizoen in elf wedstrijden uit in de Major League. Daarin gooide hij 58 2/3 innings met onder meer 49 strikeouts en 21 vrije lopen. De Nederlandse profwerper sloot het seizoen af met een verdiende puntengemiddelde van 4.30.
Daarnaast speelde Van den Hurk ook twaalf wedstrijden in de Minor League, waarvan elf voor het Minor League-team New Orleans Zephyrs.

Vliegtuigongeluk

Door zijn blessure miste Van den Hurk een groot aantal starts. Hierdoor besloot de technische leiding van Florida Marlins vorige maand om de Nederlandse profhonkballer in de Liga de Beisbol Profesional de Puerto Rico te stallen om meer innings te kunnen maken. Tijdens de drafts werd Van den Hurk uitgekozen door Gigantes de Carolina (Carolina Giants), die daarmee de rechten op de Nederlander heeft verworven voor het geval hij ook de komende jaren in deze competitie uit komt. Vorige week maandag vertrok Van den Hurk naar Puerto Rico voor deelname aan de professionele wintercompetitie.

Gigantes de Carolina, de kampioen uit 2006 en 2007, is één van de meest befaamde clubs uit Puerto Rico. Carolina is de geboorteplaats van Robert Clemente, grootste honkballer ooit uit Puerto Rico. Clemente speelde achttien seizoenen in de Major League, alvorens hij in 1972 op 38-jarige leeftijd omkwam bij een tragisch vliegtuigongeluk. Vlak daarna werd Clemente postuum als eerste honkballer uit Puerto Rico opgenomen in de Hall of Fame. Het toeval wil dat één van de ploeggenoten van Van den Hurk buitenvelder Edgard Clemente is. Hij is een neef van legende Roberto Clemente.

In het Estadio Roberto Clemente Walker, gebouwd in 2000 en met plaats voor 12.500, maar gevuld met 1.112 toeschouwers, startte Van den Hurk gisteravond tegen Indios de Mayaguez. Het was de derde wedstrijd van Gigantes de Carolina, waarvan de eerste twee werden gewonnen. Van den Hurk moest twee extra dagen wachten op zijn debuut. Zondag werd de wedstrijd afgelast door regen, een dag later was het veld door de hevige regenval niet bespeelbaar. Gisteravond kon hij wel voor de eerste keer de heuvel betreden in de Puerto Ricaanse profcompetitie.

Wissel

Van den Hurk begon de eerste inning met twee strikeouts en voegde daar nog drie aan toe in de daaropvolgende vier innings. Bovendien werden, na zijn eerste honkslag tegen in de eerste inning, zeven man op rij uitgeschakeld. Pas in de vierde inning moest Van den Hurk opnieuw een hit incasseren. Dat gebeurde toen Felix Molina de bal voor drie honken het midveld in sloeg. Hij kon niet veel later scoren op een grondbal van Jorge Jimenez. In de vijfde inning kreeg Van den Hurk zijn derde en laatste honkslag tegen, waarna hij bij het ingaan van de zesde inning met een 3-1 voorsprong op de heuvel werd vervangen.

Die wissel pakte niet goed uit, want prompt scoorde Indios de Mayaguez vier runs. Gigantes de Carolina kwam nog wel andermaal op voorsprong, maar kon toch niet voorkomen dat de wedstrijd uiteindelijk met 6-7 werd verloren. Niettemin kon Van den Hurk terugkijken op een geslaagd debuut. Hij gooide in vijf innings vijf keer drie slag, geen enkele keer vier wijd en stond slechts drie honkslagen en één punt toe.
De competitie in Puerto Rico loopt door tot en met januari. Van den Hurk zal ongeveer anderhalve maand spelen voor Gigantes de Carolina, waarna hij terugkeert naar Nederland om zich voor te bereiden op Spring Training van 2010.

Meer nieuws