DOOR Neptunus Sportploeg van het Jaar
De honkballers van DOOR Neptunus zijn voor de zevende keer uitgeroepen tot Rotterdamse Sportploeg van het Jaar. De Nederlandse landskampioen ontving de prijs vanavond tijdens de Rotterdam Sportstad Awards in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. In Amsterdam werd gelijktijdig de zeventienjarige Nick Urbanus uitgeroepen tot Amsterdams Talent van het Jaar.
 | | Auteur: Rogier van Zon | Geplaatst op: 14-12-2009, 23.30 |  |
De Rotterdamse honkballers van DOOR Neptunus waren dit jaar, na het veroveren van de twaalfde landstitel, opnieuw genomineerd voor de titel Rotterdamse Sportploeg van het jaar. Eerder ontving de hoofdklasser deze sportprijs ook al in 1981, 1991, 1994, 2000, 2001 en 2003. In 2007 was Neptunus eveneens genomineerd, maar kreeg een ander team de voorkeur.
Vanavond sleepte DOOR Neptunus andermaal de prijs in de wacht. De honkballers kregen de meeste stemmen van de jury en het publiek, dat kon stemmen via internet. De andere genomineerde ploegen waren Rotterdam Atletiek en de volleyballers van Zadkine Rotterdam.Nesselande. De presentatie was in handen van sportcommentator Humberto Tan. De uitreikingen werden afgewisseld met een humoristisch en muzikaal programma.
Nick Urbanus
Hoofdcoach Steve Janssen was daarnaast ook genomineerd voor de prijs van de beste Rotterdamse sportcoach. De 37-jarige Belg moest deze titel echter laten aan judo-coach Chris de Korte. Drie weken geleden kreeg Janssen in Brussel echter wel een andere prestigieuze prijs. Door de European Baseball Coaches Association werd hij uitgeroepen tot European Coach of the Year.
In Amsterdam completeerde de zeventienjarige Nick Urbanus het honkbalsucces. Tijdens de finale van het Amsterdamse topsportjaar 2009 werd de honkballer van L&D Amsterdam in de Jaap Eden IJsbanen uitgeroepen tot Talent van het Jaar. De binnenvelder, die dit jaar debuteerde in het Nederlands team, ontving daarbij een Fanny. De andere genomineerden waren Jamile Samuel (atletiek) en Esmeé Vermeulen (zwemmen). De prijsuitreiking werd georganiseerd door de gemeente Amsterdam en Topsport Amsterdam.
Eerder dit jaar kreeg Urbanus ook al de Rookie Award tijdens het World Port Tournament in Rotterdam. Tijdens het Europees kampioenschap voor junioren werd hij uitgeroepen tot Best Defensive Player.
Meer nieuws
|