sitemap    

Statia mist Olympische Spelen

Bondscoach Robert Eenhoorn kan volgende maand tijdens de Olympische Spelen niet beschikken over de Antilliaanse profhonkballer Hainley Statia. De Nederlandse international viel dinsdagavond voor de tweede maal dit seizoen uit met een blessure aan zijn hamstring. De profspeler kwam dit seizoen uit voor het Double A-team Arkansas Travelers in de organisatie van Los Angeles Angels. Hij was bovendien de beoogde korte stop voor het Nederlands team tijdens de Zomer Spelen in Beijing.
Auteur: Rogier van ZonGeplaatst op: 04-07-2008, 18.15 
Hainley Statia
Foto: © Rob Jelsma
Statia was net teruggekeerd bij de selectie van Arkansas Travelers, nadat hij begin juni ook al was uitgevallen. In het duel op vrijdag 6 juni tegen Northwest Arkansas Naturals raakte hij toen in de vijfde inning bij het honklopen geblesseerd aan zijn rechter hamstring. Die blessure hield Statia 21 wedstrijden aan de kant. Maandag keerde hij terug in de line-up van Arkansas Travelers. In vier slagbeurten sloeg hij twee honkslagen, waaronder één tweehonkslag. Hij stuurde twee ploeggenoten over de thuisplaat en scoorde eenmaal. Daarmee hielp hij zijn ploeg aan een 9-8 overwinning op Frisco RoughRiders.

Een dag later ging het echter opnieuw mis bij het verwerken van een grondbal in de vijfde inning. Statia, die in twee slagbeurten sneuvelde, maar verdedigend sterk speelde, kreeg opnieuw last van zijn rechter hamstring. Uit voorzorg werd de Antilliaan in de zevende inning naar de kant gehaald. In eerste instantie leek de blessure mee te vallen. Omdat Arkansas Travelers op woensdag vrij was, hoopte de clubleiding zelfs dat Statia donderdag weer inzetbaar zou zijn. Uiteindelijk bleek de blessure toch ernstiger dan verwacht en is de korte stop opnieuw naar het revalidatie-oord van Los Angeles Angels in Arizona gestuurd. Hij zal waarschijnlijk opnieuw een maand uit de roulatie zijn. Hierdoor mist Statia de Olympische Spelen, die volgende maand in Beijing van start gaan.

Het ontbreken van Statia is een forse tegenslag voor bondscoach Robert Eenhoorn. Statia speelde tot dusver 25 interlands voor het Nederlands team tijdens de World Baseball Classic in 2006, het Europees kampioenschap van 2007 en het wereldkampioenschap van vorig jaar. Tijdens het WK werd Statia uitgeroepen tot beste verdedigende speler van het toernooi.
De honkballer uit Willemstad tekende in 2004 op achttienjarige leeftijd een profcontract bij Anaheim Angels. Vorig jaar speelde hij nog voor het Single A-team Rancho Cucamonga Quakes. Dit seizoen startte hij voor Arkansas Travelers, het Double A-team van Los Angeles Angels. Die promotie had Statia te danken aan een succesvolle Spring Training bij de hoofdmacht. Hij bleef tot het einde van het oefenseizoen bij het Major League-team. Tijdens het reguliere seizoen speelde Statia 59 wedstrijden voor Arkansas Travelers. Daarin sloeg hij 54 honkslagen (.242) en maake hij slechts zes veldfouten.

Meer nieuws