sitemap    

MLB-debuut Martis met verlies

De Nederlandse international Shairon Martis heeft zijn debuut gemaakt in de Major League. De 21-jarige Antilliaanse werper gooide voor Washington Nationals vijf innings in de wedstrijd tegen Atlanta Braves. Zijn ploeg kwam niet tot scoren, waardoor de sterke start van Martis niet werd beloond met een overwinning. In diezelfde wedstrijd speelde de Nederlandse international Rogearvin Bernadina als pinch-hitter zijn dertiende wedstrijd in de Major League.
Auteur: Rogier van ZonGeplaatst op: 05-09-2008, 09.15 
In het Turner Field in Atlanta, waar zijn landgenoten Andruw Jones en Jair Jurrjens eerder furore maakten, werd Martis gisteravond in het bijzijn van 18.708 toeschouwers de tweede Antilliaanse pitcher ooit in de Major League, de tiende speler van Curaçao in de hoogste Amerikaanse profcompetitie, de 22e met een Nederlands paspoort en zelfs de vijfde Oranje-kandidaat in één seizoen. Voor de Amerikanen zijn deze feiten hoogstwaarschijnlijk aan hun voorbijgaan. Veel belangrijker voor hen was het feit dat voor het eerst in de clubgeschiedenis van Washington Nationals een startend werper en startend catcher voor één team in dezelfde wedstrijd hun debuut maakten in de Major League. Het was zelfs voor het eerst sinds 1999 dat dit gebeurde in de Major League.

Gisteravond werd Martis gekoppeld aan catcher Luke Montz, die eveneens zijn debuut maakte in de Major League. Die keuze van manager Manny Acta was niet heel onlogisch. Martis en Montz zijn al succesvol samen sinds zij in 2006 bij Potomac Nationals (Single A) aan elkaar gekoppeld werden.
Waar catcher Montz nog enigszins nerveus aan de wedstrijd begon, wist Martis zijn zenuwen goed onder controle te houden. Het was niet de eerste belangrijke wedstrijd voor de nog jonge Antilliaan. Zo gooide hij twee seizoenen geleden al een no-hitter voor het Nederlands team tegen Panama tijdens de World Baseball Classic. Twee maanden eerder trad hij in Yankee Stadium aan als closer tijdens de Futures All Star Game. Vorige maand was hij met Oranje actief op de Olympische Spelen in Beijing.

Rogearvin Bernadina

Martis begon dan ook overtuigend aan de wedstrijd. In de eerste inning werd openingsslagman Gregor Blanco met drie slag aan de kant gezet. In diezelfde inning moest hij vervolgens nog wel hits toestaan aan Chipper Jones en Brian McCann, maar hield hij de thuisplaat schoon.
Pas in de derde inning scoorde Atlanta Braves het eerste punt. Kelly Johnson sloeg de vierde Braves-honkslag voor drie honken het rechtsveld in. Niet veel later opende hij de score op een opofferingsslag van Brian McCann. Een inning later bracht Casey Kotchman de 2-0 op het scorebord na een grondbal van Gregor Blanco. Even daarvoor had Martis de honken vol laten stromen door driemaal vier wijd.

In de zesde inning keerde Martis niet meer terug in de wedstrijd. Hij had twee keer drie slag gegooid, vijf keer vier wijd en slechts vier honkslagen tegen gekregen. Op dat moment stond nog wel altijd de 2-0 achterstand voor zijn ploeg op het scorebord. De slagploeg van Washington Nationals kwam in de eerste zes innings niet verder dan twee honkslagen op het werpen van Atlanta Braves-pitcher James Parr, die eveneens zijn debuut in de Major League maakte. In het restant van het duel kwamen beide ploegen niet meer tot scoren. De relievers van Nationals kregen in de laatste drie innings nog maar één honkslag tegen, terwijl de bullpen van Atlanta nog drie honkslagen toestond. Eén daarvan was van voormalig hoofdklasse-speler Rogearvin Bernadina. Met één man uit sloeg hij in de achtste inning als pinch-hitter een honkslag in het rechtsveld. Verder dan het tweede honk kwam Bernadina deze inning echter niet.

Jair Jurrjens

Voor Bernadina was het zijn derde wedstrijd sinds zijn terugkeer in de Major League op maandagavond 1 september, toen hij als pinch-hitter drie slag kreeg. Woensdagavond sloeg hij in de wedstrijd tegen Philadelphia Phillies één honkslag in vier slagbeurten, stal hij één honk en scoorde Bernadina één punt. Door de tweede honkslag in een week tijd verhoogde Bernadina gisteren zijn slaggemiddelde tot .152.
Morgen is het de beurt aan een andere Nederlandse international. In de tweede wedstrijd uit de serie van vier duels tussen Washington Nationals en Atlanta Braves is Jair Jurrjens de startend werper voor de thuisploeg uit Atlanta. Jurrjens startte het seizoen sterk, maar kent sinds de onderbreking voor de All Star Game in juli een lichte terugval. In zijn laatste acht wedstrijden verloor Jurrjens viermaal en won hij slechts één duel.

Teams 1 2 3 4 5 6 7 8 9 R H E
WASHINGTON NATIONALS 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 1
ATLANTA BRAVES 0 0 1 1 0 0 0 0 X 2 5 0

Werpers Washington Nationals:
Shairon Martis (5): 2-5-4-0
Garrett Mock (1 1/3+2 man): 1-1-1-0
Charlie Manning ( 1/3): 1-0-0-0
Steven Shell (1/3): 0-0-0-0
Levale Speigner (1): 0-0-0-1

Werpers Atlanta Braves:
James Parr (6): 3-3-2-0
Jeff Bennett (1): 1-0-1-0
Julian Tavarez (1): 1-0-1-0
Mike Gonzales (1): 3-0-1-0

Meer nieuws