sitemap    

Beckman in 2009 nieuwe coach RCH

RCH heeft de Canadees Bernie Beckman aangesteld als nieuwe coach voor het aankomende seizoen. Beckman was eerder vier seizoenen hoofdcoach bij Kinheim en was onder meer pitching-coach van het Nederlands team.
Auteur: Rogier van ZonGeplaatst op: 19-09-2008, 00.00 
Onlangs kwam een einde aan de samenwerking van RCH met zijn hoofdcoach Robert Klaver. Hoewel RCH zijn plaats in de hoofdklasse wist veilig te stellen, was er geen chemie meer tussen Klaver en de spelersgroep. Het restant van het seizoen werd afgemaakt door het coachtrio Ab de Boer, Jeroen Landsman en Al Morales. Voor het komende seizoen heeft RCH nu de Canadees Bernie Beckman aan weten te trekken.

Beckman kwam al in 1979 naar Nederland, nadat hij negen jaar profhonkbal had gespeeld en in de Amerikaanse Minor League het tot Triple A-niveau had geschopt. Beckman kwam uit voor de organisaties van Detroit Tigers, Los Angeles Dodgers en Chicago Cubs.
In Nederland speelde Beckman in zijn eerste seizoen voor hoofdklasseclub Giants uit Diemen. Een jaar later maakte hij de verrassende overstap naar de Amsterdamse eerste klasser De Spartaan.

Olympische Spelen

Uiteindelijk werd hij vooral succesvol als coach. Zo deed hij ervaring op in het coachen in Canada en Australië. Bij Toronto Blue Jays was hij vijf jaar lang coach in de Minor League. Voor het Australische nationale team was Beckman actief als pitching-coach.
Die rol vervulde hij ook bij Oranje. Met het Nederlands team nam Beckman onder meer deel aan de Olympische Spelen van 2000 in Sydney. Het waren zijn tweede Zomer Spelen, nadat hij in 1988 al als coach van Canada op dit evemement aanwezig was.

In 1999 keerde Beckman terug in de hoofdklasse. In de Nederlandse competitie werd hij hoofdcoach bij Kinheim. Deze rol vervulde hij tot en met het seizoen 2002. Onder leiding van de Canadees plaatste Kinheim zich vier jaar op rij voor de Play-Offs, maar werd geen enkele keer de Holland Series bereikt.
Bij RCH wordt Beckman volgend jaar niet alleen hoofdcoach van het hoofdklasseteam, maar ook 'captain' van de coaches en trainers binnen de vereniging. Hij krijgt in Heemstede de taak om RCH de komende jaren naar de (sub)top van de hoofdklasse te brengen en daarbij talent zorgvuldig te begeleiden.

Meer nieuws