sitemap    

Van den Hurk vertrekt met zege

Rick van den Hurk keert terug naar het Double A-team Carolina Mudcats,... voorlopig. De kans is groot dat de 22-jarige Nederlander snel weer terugkeert in Florida. Afgelopen nacht stond hij in ruim zes innings vijf verdiende punten toe in zijn tweede Major League-overwinning uit zijn carrière. Na afloop kreeg de pitcher te horen dat hij wordt vervangen door Josh Johnson, die is hersteld van een blessure.
Auteur: RedactieGeplaatst op: 17-06-2007, 11.15 
Foto: © AP Photo
Nog geen twee weken geleden kreeg Rick van den Hurk de mededeling dat hij opnieuw zijn koffers kon pakken voor een trip naar de Major League. Zijn tweede alweer. Zijn eerste verblijf duurde vijftien dagen, waarin hij vier wedstrijden speelde. Zijn tweede verblijf nu elf dagen met drie starts. Het gaf de Nederlander kans om twee Major League-overwinningen aan zijn totaal toe te voegen. Gisteravond volgde de tweede. In het Kauffman Stadium van Kansas City Royals.
Opnieuw moest Van den Hurk dit duel veel verdiende punten toestaan. Hij kreeg zes punten tegen, waarvan vijf verdiend. Daarmee heeft hij in vier van zijn laatste vijf wedstrijden als startend werper al vijf of meer verdiende punten moeten toestaan. Hierdoor staat de Nederlander momenteel op een verdiende puntengemiddelde van 8.38. In tegenstelling tot een week geleden kon Van den Hurk gisteravond wel rekenen op de steun van zijn slagploeg. Vorige week zondag hield Van den Hurk eveneens lang stand, maar scoorde Florida Marlins veel te weinig.

Wat dat betreft startten de honkballers uit Florida gisteravond een stuk beter. Al meteen in de eerste inning kwam Marlins tot drie honkslagen, waaronder tweehonkslagen van Alfredo Amezaga en Dan Uggla, de eerste twee spelers in de slagvolgorde. Het leverde de ploeg uit Florida een snelle 0-2 voorsprong op en gaf de Nederlandse werper Van den Hurk wat meer lucht.
Toch begon ook Van den Hurk nerveus aan het duel. In de wetenschap dat een slechte wedstrijd voor de Nederlander wel eens een tijdelijk einde aan zijn verblijf in de hoofdmacht zou kunnen maken, stond hij direct drie van de eerste vier tegenstanders toe op de honken. Eerst één met een honkslag, daarna met vier wijd, alvorens Mike Sweeney met een tweepitter beide honklopers over de thuisplaat sloeg voor de gelijkmaker.

Inhaalrace

Van den Hurk herstelde zich knap en sloot de inning af met drie slag voor Ryan Shealy. Een inning later moest hij lijdzaam toezien hoe John Buck met een solohomerun de slagbeurt van Kansas City Royals opende. Daarmee zette Buck de thuisploeg op voorsprong. De slagploeg van Marlins stelde zich echter op achter Van den Hurk en begon met grote overmacht aan een inhaalrace. Gesterkt door deze steun stond Van den Hurk na de homerun van Buck geen punt meer toe tot aan de zevende inning. Hij kreeg alleen nog hits tegen van Fernando Cortez in de derde en Alex Gordon in de vierde inning. Daarnaast schakelde de Nederlander in deze vijf innings zes tegenstanders met drie slag uit.

Foto: © AP Photo
De inhaalrace werd geleid door Miguel Olivo en Miguel Cabrera. Olivo sloeg dit duel vijf honkslagen in vijf slagbeurten, terwijl Cabrera de bal tweemaal over de omheining sloeg. Dat leverde in de vierde inning de gelijkmaker op. Een inning later nam Marlins opnieuw de leiding. Met één man uit en één loper op de honken sloeg Cabrera in deze slagbeurt zijn eerste homerun. Olivo volgde niet veel later met zijn derde hit en tweede tweehonkslag van dit duel. Uiteindelijk sloeg Marlins in deze slagbeurt vijf hits, waarop vier spelers de thuisplaat passeerden.
De 3-7 voorsprong werd zelfs nog uitgebreid tot 3-9 in de zesde inning nadat Miguel Cabrera opnieuw een pitch over de omheining in het buitenveld had geslagen. En opnieuw nam hij Dan Uggla (vier wijd) mee over de thuisplaat.

Genieten

Kansas City Royals kwam in het slot van de wedstrijd nog angstig dichtbij. In de zevende inning scoorde de ploeg direct het vierde punt na vier wijd en een tweehonkslag van Tony Pena. Nadat vervolgens ook Joey Gathright met een hit op de honken was gekomen, kwam een einde aan het heuveloptreden van Van den Hurk (7-2-7-2), die in deze inning zo uiteindelijk nog eens drie verdiende punten moest toestaan. Een tweede solohomerun van John Buck in de achtste inning en een driehonkslag van David DeJesus in de negende slagbeurt brachten Kansas City Royals terug tot 8-9. Verder liet de Marlins-defensie het niet komen. Door onder meer een dubbelspel werd de wedstrijd beëindigd en de winst voor de Nederlandse pitcher Van den Hurk veilig gesteld.

Daarmee staat Van den Hurk na zeven wedstrijden, waarvan zes als startend werper, nu op twee overwinningen en twee nederlagen. Lang kon de Nederlandse pitcher niet van zijn zege genieten. Direct na de wedstrijd kreeg Van den Hurk te horen dat hij plaats moet maken voor Josh Johnson, die is hersteld van een blessure en nu terug in de opstelling keert. Met de vele blessures in de pitchingstaf van Florida Marlins maakte Van den Hurk kans om langer bij de hoofdmacht te mogen blijven, maar uiteindelijk besloot de technische leiding van Florida Marlins dat het beter was om Van den Hurk terug te sturen naar Carolina Mudcats, dan dat hij zou worden ingezet als reliever. In de Double A Southern League krijgt de Nederlander nu de kans om zichzelf te verbeteren, want hoewel de voormalig pitcher van PSV en Twins bij zijn rentree in de Major League tweemaal als winnend werper van de heuvel stapte, had hij slechts één waardevolle start voor zijn ploeg in zijn laatste zes wedstrijden.

Teams 1 2 3 4 5 6 7 8 9 R H E
FLORIDA MARLINS 2 0 0 1 4 2 0 0 0 9 17 3
KANSAS CITY ROYALS 2 1 0 0 0 0 3 1 1 8 11 0

Werpers Florida Marlins:
Rick van den Hurk (6+3 man): 7-2-7-2
Taylor Tankersley (2/3): 0-1-1-0
Matt Lindstrom (1/3): 0-0-0-0
Armando Benitez (1): 2-0-1-1
Kevin Gregg (1): 0-0-2-0

Werpers Kansas City Royals:
Jorge De La Rosa (4 2/3+4 man): 4-1-13-0
Joel Peralta (1 1/3): 2-1-1-0
Neal Musser (2 1/3+1 man): 1-1-3-0
David Riske (2/3): 0-0-0-0

Meer nieuws