sitemap    

Zege voor Van den Hurk

Rick van den Hurk moest er ruim een maand op wachten, maar gisteravond was het zover. Opnieuw stapte hij als winnaar van de heuvel. En opmerkelijk genoeg deed hij dat wederom tegen St. Louis Cardinals, de regerend landskampioen. De Nederlandse werper van Florida Marlins won op 17 juli ook al zijn derde wedstrijd van dit team. Vanavond was hij St. Louis Cardinals opnieuw de baas. Daarbij werd hij geholpen door een drie homeruns, waaronder een grandslam-homerun van Josh Willingham.
Auteur: RedactieGeplaatst op: 24-08-2007, 08.00 
Foto: © AP Photo
In het Busch Stadium in St. Louis besliste Florida Marlins de wedstrijd met homeruns. Een hoofdrol daarbij was weggelegd voor Josh Willingham, die tweemaal de bal over de hekken sloeg. Eén keer goed voor een grandslam-homerun in de derde inning en in de negende inning goed voor twee punten. Daarmee sloeg Willingham zes punten over de thuisplaat, zijn hoogste aantal ooit. Pinch-hitter Cody Ross voegde een driepunten-homerun toe in de vijfde inning. Het leverde de ploeg uit Miami een overtuigende 3-11 overwinning op. De ruime zege maakte een einde aan de reeks van acht opeenvolgende nederlagen. De langste reeks sinds 2002.

Rick van den Hurk opende de aanval voor Florida Marlins in de derde inning. Hij bereikte veilig het eerste honk na een slechte aangooi van derde honkman Scott Rolen. Hierna liepen de honken vol door vier wijd voor Hanley Ramirez en een honkslag van Dan Uggla, waarna Josh Willingham met twee man uit de bal over de omheining in het linksveld knalde voor de 0-4 voorsprong. Het was nog maar de derde keer dat Van den Hurk veilig het eerste honk wist te bereiken in zijn vijftien wedstrijden in de Major League. En door de grandslam-homerun van Willingham wist hij zelfs voor het eerst ooit ook te scoren.

Verdedigend had de Nederlander weinig te vrezen van de slagploeg van St. Louis Cardinals. In de eerste inning had hij lopers op het eerste en het derde honk gekregen na een een honkslag van David Eckstein en vier wijd voor Jim Edmonds. Twee innings later verkleinde Cardinals de 0-4 achterstand na hits van Brendan Ryan en David Eckstein en een opofferingsslag van Rick Ankiel. Het leverde het eerste punt op voor de thuisploeg. Van den Hurk gooide ook vijf keer drie slag. Op Rick Ankiel (eerste inning), Chris Duncan, Anthony Reyes (beiden in de tweede inning), Jim Edmonds (derde inning) en Gary Bennett (vierde inning). Van den Hurk kreeg uiteindelijk vier honkslagen tegen, voordat hij in de vijfde inning werd vervangen.

Vierde overwinning

Dat gebeurde in eerste instantie door pinch-hitter Cody Ross, die na hits van Jeremy Hermida en Matt Treanor de tweede homerun van de wedstrijd produceerde. Uiteindelijk liep Florida Marlins in deze inning uit naar een 1-8 voorsprong. Nadat Alejandro De Aza in de achtste inning ook voor het negende punt had gezorgd, bracht Josh Willingham met zijn tweede homerun van de avond het totaal aantal punten in de negende inning op elf. Op het pitchen van closer Kevin Gregg kon Cardinals in de laatste slagbeurt nog wel terugkomen tot 3-11, maar kwam de overwinning voor Florida Marlins geen enkele keer in gevaar.

Powerhitter Albert Pujols wist op het werpen van Van den Hurk niet de honken te bereiken. Daarmee kwam een einde aan zijn serie van vijf opeenvolgende wedstrijden, waarin hij een homerun had geslagen. Het gaf de vierde overwinning voor Van den Hurk, in het bijzijn van 42.123 toeschouwers, nog meer glans. In veertien Major League-wedstrijden heeft hij nu vier wedstrijden gewonnen, vier wedstrijden verloren en stond hij 52 verdiende punten (6.95) toe en gooide Van den Hurk 64 keer drie slag in 67 1/3 inning.

Jair Jurrjens

Twee dagen eerder was ook de Nederlandse international Jair Jurrjens al als winnaar van de heuvel gestapt. In zijn tweede wedstrijd in de Major League zorgde de pitcher van Detroit Tigers voor een sensatie. Bij zijn debuut had hij al zeven sterke innings gegooid met onder meer drie strikeouts. Toen bleek de ervaren Cleveland Indians-werper Fausto Carmona (10-2-4-2 in acht innings) echter een maatje te groot. Opmerkelijk genoeg waren de rollen zes dagen later omgedraaid. Jurrjens hield opnieuw zes innings stand, maar stond nu slechts één honkslag toe. Na vier wijd voor Kenny Lofton werden twaalf man op rij uitgemaakt alvorens Travis Hafner met vier wijd in de vijfde inning de tweede loper op de honken werd. Daarmee nam Jurrjens een no-hitter mee de zesde inning in. In die zesde slagbeurt sloeg Jhonny Peralta een solohomerun. Een inning daarvoor was Detroit Tigers al op een 2-0 voorsprong gekomen. In het restant van het duel werd niet meer gescoord, waardoor de thuisploeg met 2-1 zegevierde.

Carmona (5-0-3-0) wierp het gehele duel, maar moest het ditmaal wel afleggen tegen de Nederlandse international Jair Jurrjens, die in 6 2/3 inning één keer drie slag gooide, vier keer vier wijd en één honkslag tegen kreeg. Nadat hij in de zevende inning werd vervangen, kreeg Jurrjens een staande ovatie van de 42.868 aanwezige toeschouwers.

Teams 1 2 3 4 5 6 7 8 9 R H E
FLORIDA MARLINS 0 0 4 0 0 4 0 1 2 11 12 1
ST. LOUIS CARDINALS 0 0 1 0 0 0 0 0 2 3 8 4

Werpers Florida Marlins:
Rick van den Hurk (5): 5-1-4-1
Lee Gardner (1): 0-0-1-0
Justin Miller (1): 1-0-1-0
Armando Benitez (1): 1-0-0-0
Kevin Gregg (1): 2-2-2-0

Werpers St. Louis Cardinals:
Anthony Reyes (5): 4-3-3-2
Randy Flores (2/3+1 man): 1-0-2-0
Brad Thompson (2 1/3): 3-0-5-2
Tyler Johnson (1): 0-0-2-0

Meer nieuws