sitemap    

Van Zijl uit trainingsgroep Oranje

Jurjen van Zijl maakt geen deel meer uit van de trainingsgroep van het Nederlands team. De 22-jarige pitcher, die afgelopen weekeinde nog met Neptunus de Cup Winners Cup won, kreeg vorige week het nieuws te horen van bondscoach Robert Eenhoorn. Begin deze maand werd werper Rob Cordemans nog aan de selectie toegevoegd.
Auteur: RedactieGeplaatst op: 23-06-2007, 14.00 
Jurjen van Zijl
Foto: © Rob Jelsma
Van Zijl speelde dit seizoen tot dusver zes wedstrijden voor Neptunus. In 22 innings gooide hij elf keer drie slag, tien keer vier wijd en kreeg hij 21 honkslagen en dertien verdiende punten tegen. Daarmee heeft hij momenteel een verdiende puntengemiddelde van 5.32, het hoogste van de Neptunus-werpers. Hij won en verloor twee wedstrijden.
Tijdens de afgelopen Cup Winners Cup speelde van Zijl één wedstrijd. Hij gooide in het openingsduel vijf innings als startend werper tegen Regensburg Legionäre. Daarin gooide hij drie strikeouts en kreeg hij drie honkslagen tegen. Neptunus won uiteindelijk met 8-0.

De voormalig spelers van UVV, Quick Amersfoort en HCAW debuteerde op 19 mei 2005 in de hoofdklasse voor het Bussumse HCAW. Een jaar later werd hij door bondscoach Robert Eenhoorn voor het eerst aan de selectie van het Nederlands team toegevoegd. Zijn debuut in Oranje volgde op zaterdag 8 juli in Rotterdam tegen Italië tijdens de European Baseball Series. Tot dusver is dit nog zijn enige interland.

Ook dit jaar maakte Van Zijl in eerste instantie deel uit van de trainingsgroep van het Nederlands team. Maar twee maanden nadat bondscoach Robert Eenhoorn de selectie bekend heeft gemaakt, is Van Zijl nu de derde afvaller. Eerder vielen ook pitcher Ferenc Jongejan en buitenvelder Eugene Kingsale al af. De van een zware blessure herstellende Jongejan besloot hierna te stoppen met honkballen op het hoogste niveau. Door het afvallen van Van Zijl bestaat de trainingsgroep van het Nederlands team momenteel uit 24 spelers, waaronder elf pitchers.

Meer nieuws