Nieuwe club voor Alexander Smit
Alexander Smit heeft een nieuwe werkgever. De Nederlandse profpitcher werd gisteren aangekocht door Cincinnati Reds. Sinds 2002 kwam Smit uit voor de proforganisatie van Minnesota Twins, waarvoor hij dit seizoen speelde op Single A-niveau bij Fort Myers Miracle. De Nederlandse international wordt ondergebracht bij Dayton Dragons, het class A-team van Reds.
 | | Auteur: Redactie | Geplaatst op: 13-07-2007, 09.30 |  |
 | | Foto: © Alexandersmit.com |
Smit stond al op jonge leeftijd in de belangstelling van Amerikaanse scouts. Uiteindelijk koos de talentvolle linkshandige werper voor Minnesota Twins. In 2002 vertrok hij naar de Verenigde Staten. Sindsien speelde de 21-jarige honkballer voor deze proforganisatie. In de seizoenen 2003, 2004 en 2005 nog in de Rookie League, maar uiteindelijk maakte hij in 2005 de overstap naar Single A-niveau. Vorig jaar speelde hij voor het eerst een volledig seizoen in de Single A-competitie. Voor Beloit Snappers speelde hij 34 wedstrijden, waarvan dertien als startend werper. Hij won zeven wedstrijden en verloor er twee. Uiteindelijk sloot hij het seizoen af met een verdiende puntengemiddelde van 2.99.
Dit seizoen werd Smit gestald bij Fort Myers Miracle. Voor de hekkensluiter uit de Florida State League West slaagde Smit er tot dusver nog niet in om zijn goede vorm van een jaar eerder terug te krijgen. Bovendien werd vlak na de start van het seizoen bij Smit een tenniselleboog geconstateerd en moest hij twee weken rust nemen. Hierdoor speelde hij bijna een maand geen wedstrijd meer. Nadat Smit zijn rentree had gemaakt, had hij zijn rol als startend werper verloren en werd hij ingezet als reliever.
In achttien wedstrijden, waarvan acht als starter kreeg Smit dit seizoen 62 honkslagen en 33 verdiende punten tegen. Daarmee staat hij nu op een verdiende puntengemiddelde van 5.86. Smit won één wedstrijd en verloor er vier. Hij gooide in 50 2/3 inning 38 keer drie slag en 26 keer vier wijd. Zijn laatste wedstrijd voor Fort Myers Miracle speelde hij afgelopen maandag. In twee innings gooide hij twee keer drie slag, één keer vier wijd en kreeg hij vijf hits en drie verdiende punten tegen.
Weggekaapt
Hierna werd hij door zijn werkgever Minnesota Twins op de zogenaamde waivers list geplaatst. Dit is een regel in de Major League waarbij een club zijn speler 'te koop' zet voor andere teams, zonder hieraan veel ruchtbaarheid te geven. Twins hoopte hiermee Smit wakker te schudden en hem tot betere prestaties te stimuleren. Zover is het niet gekomen, Cincinnati Reds zag zijn kans en trok Smit gisteren aan. Naar verwachting zal de Nederlander worden ondergebracht bij Dayton Dragons uit de Midwest League, de competitie waarin hij vorig seizoen met Beloit Snappers zo succesvol was.
De Nederlandse pitcher werd eind vorig jaar nog door zijn club toegevoegd aan het het 40-man roster. Daarmee voorkwam Minnesota Twins dat Smit door een andere profclub zou kunnen worden weggekaapt op basis van de Rule 5 draft. Zodoende speelde hij dit seizoen één wedstrijd in de hoofdmacht tijdens Spring Training. Maar op het moment dat Twins Smit deze week van het 40-man roster haalde, werd hij direct weggekaapt door Cincinnati Reds.
Meer nieuws
|