Promotie voor Van den Hurk
Een week na de promotie van de Nederlandse buitenvelder Rogearvin Bernadina naar Triple A-niveau is ook pitcher Rick van den Hurk een niveau omhoog gezet. Vandaag werd de werper toegevoegd aan de selectie van Albuquerque Isotopes, dat uitkomt in de Pacific Coast League (Triple A). De afgelopen twee weken speelde Van den Hurk voor Carolina Mudcats op Double A-niveau. Na Bernadina, Wladimir Balentien en Shurendell de Caster is de 22-jarige Eindhovenaar de vierde speler met een Nederlands paspoort op Triple A-niveau.
 | | Auteur: Redactie | Geplaatst op: 03-07-2007, 21.00 |  |
 | | Foto: © Carolina Mudcats |
De Albuquerque Isotopes zijn ingedeeld in de Pacific Coast League, dezelfde competitie waar ook de Nederlandse international Wladimir Balentien in uitkomt. Balentien speelt voor Tacoma Rainiers. Isotopes speelde tot dusver 85 wedstrijden en won er 42 van. Daarmee heeft de ploeg een achterstand van 4 1/2 wedstrijd op koploper New Orleans Zephyrs.
Na zijn terugkeer bij Carolina Mudcats, na zijn tweede uitstapje in de Major League, speelde Van den Hurk nog twee wedstrijden in de Southern League (Double A). Iets minder dan twee weken geleden begon hij als startend werper tegen Jacksonville Suns. Van de eerste vier slagmannen, die hij tegenover zich kreeg, konden drie met vier wijd plaatsnemen op de honken. Hierna moest Van den Hurk met volle honken een tweehonkslag incasseren, waarop in één keer drie punten konden worden gescoord. Daarmee draaide Jacksonville Suns een 0-2 achterstand om in een 3-2 voorsprong. Van den Hurk herstelde zich en gooide in de volgende vier innings nog maar één keer vier wijd, maar moest in de derde en vijfde inning nog wel twee keer een solohomerun incasseren. Uiteindelijk verloor Carolina Mudcats in zeven innings met 5-4. Van den Hurk gooide vijf keer drie slag.
Winnend werper
Een week later hield Van den Hurk zeven innings stand tegen Tennesse Smokies. In de eerste zes innings gooide Van den Hurk vier strikeouts en stond hij alleen tweehonkslagen toe aan Tyler Colvin (tweede inning) en Issmael Salas (vijfde inning). In de zevende inning kreeg de Nederlander nog twee honkslagen tegen, waaronder een tweepitter van Gary Cates. Maar door een kordate relay van rechtsvelder Ryan Bear, tweede honkman Chase Lambin en catcher Brett Hayes voorkwamen zijn ploeggenoten dat de honkballers van Tennessee Smokies wisten te scoren. Carolina Mudcats deed dat wel. Ryan Bear sloeg een solohomerun in de tweede inning. Nadat Van den Hurk de heuvel had verlaten, trok Smokies echter alsnog de winst naar zich toe via runs in de achtste en elfde inning: 1-2.
In totaal speelde Van den Hurk dit seizoen in negen wedstrijden in de Minor League. Tweemaal werd hij winnend werper, tweemaal de verliezer. Verder gooide hij in 53 2/3 inning 61 keer drie slag en 21 keer vier wijd. Hij kreeg 42 honkslagen en 21 verdiende punten tegen (3.52). Aankomende zondag speelt hij in het wereldsterrenteam tijdens de All-Star Futures Game.
Bernadina speelde inmiddels zeven wedstrijden op Triple A-niveau voor Colombus Clippers. In zijn vijfde duel sloeg hij voor het eerst succesvol raak. Zelfs tweemaal en allebei de keren goed voor twee honken. Een dag later volgde ook zijn derde honkslag. Daarmee heeft hij momenteel een slaggemiddelde van .125 met zes keer drie slag en vijf keer vier wijd.
Meer nieuws
|