Eenhoorn Coach of the Year 2007
Hij was al eens beste Nederlandse honkbalcoach en beste honkbalcoach van Europa, maar vanavond heeft voormalig Major Leaguer Robert Eenhoorn een nieuwe prestigieuze onderscheiding aan zijn palmares kunnen toevoegen. In de Amsterdamse RAI werd de Nederlandse bondscoach door sportkoepel NOC*NSF uitgeroepen tot Coach of the Year. Eenhoorn kreeg samen met voetbalcoach Foppe de Haan de meeste stemmen.
 | | Auteur: Redactie | Geplaatst op: 18-12-2007, 21.00 |  |
De prijs voor Coach of the Year werd dit jaar voor de zesde maal uitgereikt. Voor de tweede maal gebeurde dit tijdens het Sportgala, dat door NOC*NSF en de NOS werd gehouden. Tijdens dit gala konden vanavond de aanwezige bondscoaches bepalen wie Coach of the Year zou worden. Voor deze titel waren drie coaches genomineerd: voetbalcoach Foppe de Haan, die met Jong Oranje voor de tweede maal op rij de Europese titel had veroverd, Gerard Kemkers, die vorig jaar met onder meer de schaatsers Sven Kramer en Ireen Wüst successen boekte op het EK en het WK en Robert Eenhoorn.
De Nederlandse bondscoach van de honkballers was daarmee voor de derde maal genomineerd voor deze titel. Eerder gebeurde dat ook al in 2003 en 2005. In 2003 kreeg Eenhoorn zeventien procent van de stemmen tegen 38% voor judocoach Cor van der Geest en 45% voor schaatscoach Jac Orie. Twee jaar geleden werd Eenhoorn opnieuw genomineerd. Nu samen met turncoach Remi Lens en voetbalcoach Guus Hiddink. Ditmaal viel de keuze van de vakbroeders op Hiddink, die met PSV het landskampioenschap won en de halve finales bereikte van de Champions League. Daarnaast leidde hij Australië naar het wereldkampioenschap.
Fantastische winnaars
Dit jaar volgde een derde nominatie voor Eenhoorn. Na de voordrachten van de sportbonden en een tweede selectie door de media werd Eenhoorn één van de kanshebbers voor de titel Coach of the Year. De voormalig speler van onder meer New York Yankees leidde dit jaar het Nederlands team naar de vierde Europese titel op rij en werd met Oranje voor de tweede opeenvolgende keer vierde op het wereldkampioenschap. Voor de Nederlandse topsportcoaches was dat reden genoeg om op de honkbalcoach te stemmen. Wel moest Eenhoorn de titel delen met De Haan, die evenveel stemmen vergaarde. Daarmee mocht het tweetal vanavond tijdens het Sportgala uit handen van volleybalbondscoach Peter Blangé het bijbehorende sculptuur in ontvangst nemen.
Eenhoorn, die in verband met ziekenhuisopname de uitreiking van de Stars Awards afgelopen zaterdag door de KNBSB nog aan zich voorbij had moeten laten gaan, kon vanavond tevreden zijn prijs in ontvangst nemen. "Ik denk dat het team en de teambegeleiding uiteindelijk bepalen of je hier aan het einde van het jaar wel of niet komt te staan", aldus Eenhoorn in zijn bedankwoord. "Die jongens verdienen veel dit jaar. Het zijn fantastische winnaars." Waarna hij er nog aan toevoegde: "Als laatste wil ik toch ook wel een keer mijn vrouw bedanken, die me overal bijstaat."
Na voetbalcoach Guus Hiddink (2002 en 2005), basketballcoach Ton Boot (2004) en schaatscoaches Jac Orie (2003) en Gerard Kemkers (2006) is honkbal nog maar de vierde discipline in zes jaar tijd die een Coach of the Year voortbrengt. Voor Eenhoorn werd de prijs een bekroning op zijn werk. Vorige maand maakte hij nog bekend zijn contract bij de honkbalbond KNBSB volgend jaar niet meer te verlengen.
Meer nieuws
|