sitemap    

Kalian Sams in Oranje

Kalian Sams is door bondscoach Robert Eenhoorn bij de voorlopige selectie van het Nederlands team gehaald. Sams is daarmee de derde speler geworden die aan de selectie voor Oranje is toegevoegd. Eerder werden ook Kinheim-spelers Roel Koolen en Duko Jansen door Eenhoorn opgeroepen. Sams komt in de hoofdklasse uit voor het Haagse ADO.
Auteur: RedactieGeplaatst op: 12-06-2006, 13.00 
Kalian Sams
Foto: © Fred Reuling
Sams debuteerde donderdag 24 juni 2004 voor Tornado's in de hoofdklasse. Hij deed dat op spectaculaire wijze. In de uitwedstrijd tegen Sparta/Feyenoord sloeg hij in de zevende inning een solohomerun. Het was nog maar zijn eerste honkslag in de hoofdklasse. Even daarvoor was hij al uitgegaan met drie slag en was hij op de honken gekomen door een velderskeus. Later in dat duel voegde hij tevens een tweehonkslag aan zijn totaal toe. Mede daardoor won zijn ploeg met 0-10.

De rechtshandige honkballer speelde dit seizoen al in alle wedstrijden voor ADO. Hij kwam tot 23 honkslagen, waaronder twee homeruns en verzamelde zodoende een slaggemiddelde van .359. Verder scoorde Sams veertien punten en sloeg hij elf punten over de thuisplaat.
Daarmee heeft de buitenvelder zich flink verbeterd ten opzichte van vorig jaar. Toen kwam hij in 35 wedstrijden tot 31 honkslagen (.263), waaronder geen homeruns. Hij scoorde elf punten en bracht vijf ploeggenoten over de thuisplaat.

Vooruitgang

Ook voor bondscoach Robert Eenhoorn bleef deze vooruitgang niet onopgemerkt. De Rotterdammer heeft daarom besloten om Sams aan de voorlopige selectie van het Nederlands team toe te voegen. Daarmee komt de ploeg op 27 spelers. Eerder werden ook onder meer al de buitenvelder Johnny Balentina (Neptunus), Bryan Engelhardt (Almere ’90), Eugene Kingsale (Almere ’90), Dirk van ’t Klooster (Kinheim), Harvey Monte (ADO) en Danny Rombley (Kinheim) aan de selectie toegevoegd. In Oranje wordt Sams herenigd met zijn ploeggenoten Rob Cordemans, Robin van Doornspeek, Percy Isenia en Harvey Monte.
Sams is de vierde debutant in Oranje. Ook werpers Tom Stuifbergen (Amsterdam Pirates) en Jurjen van Zijl (HCAW) en catcher Mark Duursma (Pioniers) speelden nog geen wedstrijd voor het Nederlandse A-team.

Het Nederlands team bereidt zich momenteel voor op de European Baseball Series. Van vrijdag 7 tot en met woensdag 12 juli neemt Oranje het Nederland en Italië in zes opeenvolgende wedstrijden op tegen het nationale team van Italië. Het is voor het eerst dat de European Baseball Series worden gehouden. Later in de maand is Oranje tevens aanwezig op de Haarlemse Honkbalweek.
De selectie van het Nederlands A-team traint wekelijks op maandag in het Neptunus Familie Stadion in Rotterdam en op woensdag in het Pim Mulier Stadion in Haarlem om 20.00 uur.

Meer nieuws