Koene hoofdcoach bij Pioniers
Frank Koene wordt vanaf volgend seizoen de nieuwe hoofdcoach bij Pioniers. De Hoofddorpse club, die zich onlangs plaatste voor de Play-Offs, heeft dit vandaag bevestigd. Koene komt momenteel als speler uit voor het derde team van HCAW. Ook voormalig HCAW-coach Maurice de Conge vertrekt naar Hoofddorp.
 | | Auteur: Redactie | Geplaatst op: 01-09-2006, 12.30 |  |
Koene kwam in het seizoen 2002 als hoofdcoach aan het roer te staan bij HCAW, nadat hij een jaar eerder al als assistent-coach van Dave Daniëls actief was. De oud-speler van onder meer Giants en Kinheim leidde HCAW naar de Europa Cup-finale en de Holland Series, maar verloor hierin van Neptunus. Aan het einde van het seizoen droeg hij zijn taken vrijwillig over aan zijn assistent Nelson Orman. Koene wilde zich meer bezig gaan houden met de opleiding van jonge talenten. Om die reden was hij de daaropvolgende drie jaar de hoofdcoach van het tweede team van HCAW, dat uitkomt in de Eerste klasse. Hiermee won hij vorig jaar knap het kampioenschap ten koste van torenhoge favoriet Tridents.
Na dat seizoen wilde Pioniers Koene al graag inlijven als coach. Om privé-redenen besloot hij echter om een jaartje niet als coach in actie te komen. Nu speelt hij met verschillende oud-hoofdklassespelers in het derde team van HCAW. Toen Pioniers onlangs Koene opnieuw benaderde, was zijn beslissing snel genomen. Koene: "Het was een goed moment om weer te kunnen coachen. Bij HCAW zit ik op dit moment toch op een dood spoor. Als dan zoiets op je pad komt, moet je het ook gewoon doen. Bovendien is Pioniers een club waar ik iets kan doen. De sfeer en het team zijn goed."
Op dit moment staat Pioniers nog onder leiding van Trevor Rooper. De Amerikaan is voor één jaar naar Hoofddorp gekomen, toen bleek dat Pioniers geen geschikte coach in Nederland kon vinden.
Maurice de Conge
Komend seizoen keert Koene als hoofdcoach dus weer terug in de hoofdklasse. Hij zal worden geassisteerd door Peter Barentsen, die de afgelopen seizoenen ook al assistent-coach was onder Robert Klaver en Trevor Rooper. Ook Maurice de Conge stapt over van HCAW naar Pioniers. De Amerikaanse werper begon dit seizoen als hoofdcoach bij HCAW, maar stapte op na een conflict binnen de club. Bij Pioniers wordt De Conge de nieuwe pitching-coach. Hij wordt bijgestaan door Theo Geerman. Hiermee heeft Pioniers zijn technische staf voor het komende seizoen vrijwel rond. De club is alleen nog op zoek naar een extra assistent-coach.
Koene is blij met de keuze voor De Conge. "Hij is geweldig. Er zijn maar een paar goede pitching-coaches in Nederland. Maurice de Conge is daar één van."
De overgang van HCAW naar Pioniers zal een grote worden voor Koene. "Ik zal de mensen bij HCAW gaan missen", vertelt hij, "maar het honkbal daar niet. Bij Hoofddorp wordt daar nu meer tijd in gestoken." Voor november hoopt Koene nog kennis te kunnen maken met de spelers van Pioniers. "Ik heb toch een eigen stijl van coachen. Dat is veel lachen en gein, maar ook wel winnen."
De kans bestaat dat Pioniers later dit seizoen HCAW nog tegenkomt in de strijd om de landstitel. Koene twijfelt niet over welke ploeg hij dan zal aanmoedigen. "HCAW", zegt hij stellig.
Meer nieuws
|