sitemap    

Nederland naar World Baseball Classic

Het Nederlandse honkbalteam heeft een uitnodiging ontvangen voor de eerste World Baseball Classic. De Nederlandse honkbalbond KNBSB liet vandaag weten de uitnodiging te aanvaarden. Aan dit officieuze wereldkampioenschap, dat begin 2006 wordt gehouden, zullen de zestien sterkste landen van de wereld deelnemen.
Auteur: RedactieGeplaatst op: 16-05-2005, 20.30 
Major League Baseball en de Major League Baseball Players Association zijn al lange tijd in de weer om een officieus WK op te zetten. Hiermee willen beide organisaties landen in staat stellen om hun sterkste spelers op te stellen. Het officiële WK, dat in september in Nederland wordt gehouden, valt namelijk samen met de competitie in de Verenigde Staten. Hierdoor hebben de deelnemers aan deze mondiale titelstrijd niet de beschikking over hun sterkste spelers. Door een toernooi te spelen voor aanvang van het profseizoen in de Verenigde Staten, moest dit probleem verholpen zijn.

In eerste instantie zou de World Baseball Classic al dit jaar worden gehouden. Omdat er niet direct overeenstemming over de invulling van dit toernooi kon worden bereikt, moest deze worden uitgesteld. Zo waren de eigenaren van de Major League-teams bang voor blessuregevaar en waren ze niet gelukkig met het feit dat de World Baseball Classic tijdens Spring Training werd gehouden. Nu is het toernooi, in nauwe samenwerking met de internationale honkbalbond IBAF, voor de lente van 2006 opnieuw vastgesteld. Vanaf 2009 zal het toernooi elke vier jaar in het post-Olympische jaar worden gehouden.

Verrassing

Nederland is één van de zestien landen, die een uitnodiging heeft ontvangen. Samen met Italië vertegenwoordigt Oranje het Europese continent. Bondscoach Robert Eenhoorn verwacht voor Nederland een zwaar toernooi, maar hoopt met het Nederlands team voor een verrassing te zorgen aangezien de duels steeds in één wedstrijd worden beslist.

Eenhoorn: "Het is fantastisch dat het Nederlands team zich opnieuw kan gaan meten met de beste landen van de wereld. Naast het Europees kampioenschap en het wereldkampioenschap krijgt ons team een extra mogelijkheid om internationale ervaring op te doen. Doordat het toernooi voor de start van de belangrijkste internationale honkbalcompetities plaatsvindt, zullen de beste spelers van de wereld beschikbaar zijn."

Eerste opzet

In de eerste opzet van het toernooi zijn de zestien deelnemers verdeeld over vier poules. Nederland is samen met wereldkampioen Cuba, Panama en Puerto Rico ingedeeld in poule C en zal zijn wedstrijden uit de eerste groepsfase spelen in Puerto Rico. In poule A nemen de Aziatische landen Chinese Taipei, China, Japan en Korea het tegen elkaar op. Poule B bestaat uit Canada, Mexico, Zuid-Afrika en de Verenigde Staten, terwijl Australië, de Dominicaanse Republiek, Italië en Venezuela deel uitmaken van poule D. De speellocaties zijn, behalve Puerto-Rico, Azië, Midden-Amerika en de Amerikaanse staten Arizona en Florida.

De nummers één en twee van elke poule worden opnieuw ingedeeld in twee groepen van vier. Deze wedstrijden worden gespeeld in de Verenigde Staten. Zoals het er nu naar uitziet worden deze duels gespeeld in Houston, Los Angeles of San Diego. Uiteindelijk leveren deze wedstrijden de deelnemers voor de halve finale op. Ook deze wedstrijden zullen op Amerikaans gebied worden gespeeld.

Meer nieuws