Van Hoof nieuwe voorzitter KNBSB
Henk van Hoof volgt Theo Reitsma op als voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Baseball en Softball Bond (KNBSB). Van Hoof is momenteel waarnemend burgemeester van Delfzijl. Hij was één van de zes kandidaten voor het bondsbestuur, die vanavond tijdens de Bondsraad in Nieuwegein zijn voorgedragen.
 | | Auteur: Redactie | Geplaatst op: 02-06-2004, 23.30 |  |
Begin dit jaar kondigde Theo Reitsma aan af te treden als voorzitter van de honkbalbond. Met hem besloot eveneens Ruud van Zetten, bestuurslid breedtesport, zich niet herkiesbaar te stellen. Ook voor de functies van vice-voorzitter, penningmeester en softbalzaken moesten nieuwe personen worden gezocht. Respectievelijk Kenneth Smit, Theo Voorn en Frans Mäkel traden af.
In de zoektocht naar een nieuwe voorzitter kreeg de KNBSB in maart van dit jaar hulp van de VVD-politicus Hans Dijkstal. De formateur heeft nu zijn partijgenoot Henk van Hoof voorgedragen.
De 56-jarige Van Hoof was in het tweede kabinet-Kok staatssecretaris van Defensie. In 1991-1998 en 2002-2003 was hij Tweede-Kamerlid voor de VVD. Sinds augustus 2003 is hij waarnemend burgemeester van Delfzijl. Hij was officier der administratie van de Koninklijke Marine en Cao-coördinator van de Vereniging hoger personeel. In de Tweede Kamer hield Van Hoof zich onder meer bezig met sociale zaken, economische zaken en financiën.
Peanutbal
Naast zijn politieke carrière is Van Hoof ook al enkele jaren voorzitter van een wielervereniging in Alkmaar. Tevens is hij op dit moment voorzitter van de wielerronde van Noord Holland en bestuurslid van de profronde van Nederland.
Henk van Hoof is niet helemaal onbekend met het honkbal, zo vertelde hij na zijn benoeming. "Als vader heb ik mijn zoon proberen te interesseren voor honkbal, maar na twee jaren peanutbal hield hij het voor gezien", aldus Van Hoof. "Een verdere achtergrond met honk- en softbal heb ik niet, maar die wil en zal ik mij samen met het bestuur en verenigingsvertegenwoordigers in de komende tijd eigen maken."
Behalve Van Hoof werden ook vijf andere kandidaten voorgedragen: Peter Aniba (Penningmeester), Jacques van Doezum (Commerciële en Sponsorzaken), Gijs Langevoort (Doping, Internationale en Olympische Zaken), Edwin van den Berk (Wedstrijdofficials en Competitiezaken) en Charles van der Meijs (Breedtesport en Verenigingszaken).
Tijdens de voorjaarsvergadering eerder dit jaar trad Ton Hendriks al toe tot de bondsraad. Hij krijgt softbalzaken in zijn portefeuille. Leo Smallegange (secretaris en vice-voorzitter) en Guus van Dee (Honkbalzaken) completeren het negenkoppige bondsbestuur van de KNBSB.
Meer nieuws
|