Club: Neptunus
Leeftijd: 20 jaar
Positie: Tweede/derde honk
Hoe kijk je terug op het afgelopen seizoen?
Het afgelopen seizoen was het eerste jaar dat ik het gehele seizoen heb gespeeld. Over mijn eigen prestaties ben ik redelijk tevreden. Daarnaast hebben we met Neptunus al onze doelstellingen gehaald. Namelijk alle prijzen winnen die we kunnen winnen. Dus ik kijk terug op een geslaagd seizoen met veel voldoening.
Wat verwacht je van het komende seizoen?
Het komende seizoen ga ik in Amerika spelen voor Virginia Commonwealth University. Ik heb er lang naar uitgekeken om in Amerika iedere dag bezig te kunnen zijn met honkbal. Dus het zal voor mij hopelijk een mooi seizoen worden. Ik verwacht veel bij te leren en vooruitgang te boeken.
Wat was jouw hoogtepunt/mooiste moment van het afgelopen seizoen?
Afgelopen seizoen heeft een aantal hoogtepunten gebracht. De eerste was de Europa Cup I-winst in Barcelona. We hebben het daar als team niet makkelijk gehad in het toernooi. De winst in de finale gaf daarom net wat extra voldoening en blijdschap.
Daarnaast natuurlijk de winst in de Holland Series tegen HCAW. Het landskampioenschap is iets waar je het hele seizoen met het team naar toewerkt. Daarom geldt het landskampioenschap voor mij als het mooiste moment van afgelopen seizoen.
Wat was jouw dieptepunt/ergste moment van het afgelopen seizoen?
Natuurlijk zijn er een aantal momenten in het seizoen, dat je echt baalt van je eigen prestaties. Maar hetgeen wat mij het meest is bij gebleven als 'dieptepunt' was een fout tijdens de wedstrijd ADO-Neptunus. Eelco Jansen, die toen stond te gooien, zal er trouwens wel voor zorgen dat ik er nog eens aan wordt herinnerd.
Hoe ziet jouw winter eruit?
Omdat het seizoen dit jaar voor mij eerder begint, namelijk al begin februari, heb ik dit jaar net wat meer gedaan in de wintermaanden dan anders. Zoals gewoon was in de winterstop heb ik de afgelopen twee maanden drie maal per week krachttraining gedaan. En daarnaast meestal één of twee keer per week wat loopwerk. Ik had ook het geluk dat Twins al eerder een zaal tot zijn beschikking had en ik daar een week of zes wekelijks heb kunnen slaan. De afgelopen drie maanden ben ik dus ongeveer vier of vijf dagen per week bezig geweest met het komende seizoen.
Meer in de rubriek: 'De winter van...'
|