sitemap    

Almere verruilt Expos voor Marlins

Vier maanden nadat Almere een samenwerking is aangegaan met de Montreal Expos is deze al weer beëindigd. Expos-eigenaar Jeffrey Loria heeft namelijk de Florida Marlins aangekocht. In navolging hierop gaat Almere nu samenwerken met de club uit Florida.
Auteur: RedactieGeplaatst op: 20-02-2002, 11.00 
Randy Kierce (links) en Fred Ferreira Vorige week werd bekend dat Major League Baseball de Expos had aangekocht van eigenaar Loria. Tegelijkertijd kocht Loria de Florida Marlins van John Henry, die gedeeltelijk eigenaar van de Boston Red Sox werd.

Bij deze transactie is ook een deel van het scoutingapparaat van de Expos naar de Marlins overgegaan. Hierdoor maken de Nederlandse scouts Chicho Jesurun en Ton Hofstede nu deel uit van de club uit Florida.
Fred Ferreira, voormalig vice-president van de Expos, gaat nu eenzelfde functie bekleden voor de Marlins. Hierin is hij ondermeer belast met internationale zaken, waaronder het contact met de Nederlandse hoofdklasser Almere.
Ook bij de Expos was Ferreira altijd al op zoek naar talent in het buitenland. Hierbij zocht hij vooral in Japan en Europa. Zo startte hij samen met zijn schoonzoon Randy Kierce vier jaar geleden voor de Expos de Playball Baseball Academy in Nederland op. Dit leverde de club de Nederlandse talenten Vince Rooi en Danny Rombley op. Deze Academy is net als Ferreira nu overgegaan naar de Marlins.

Met de verkoop van de Expos kwam ook meteen een einde aan de samenwerking met de club uit Almere. De Canadese club, die al vanaf 1968 uitkomt in de Major League, was deze aan het einde van het afgelopen seizoen aangegaan.
Vier jaar geleden begon de Amsterdamse club Pirates al een dergelijke samenwerking met de profclub uit Canada. Deze contacten werden toen gelegd door Jesurun, die een scout was voor de Amerikaanse profclub. Met zijn vertrek naar Almere, heeft hij ook de proforganisatie meegenomen.

De verbintenis, zorgde er onder meer voor dat de Montreal Expos aan Almere ’90 honkbalmateriaal en honkbalkennis beschikbaar zou stellen. Ook zou het hoogste juniorenteam van Almere ’90 aan de landelijke juniorencompetitie gaan deelnemen onder de naam Expos.
Of deze afspraken ook zullen gelden in de samenwerking met de Florida Marlins, zal moeten blijken in maart als Almere met de Marlins rond de tafel gaat zitten.

Meer nieuws