sitemap    

Red Sox dichtbij titel

De Red Sox hebben de rare gewoonte hun World Series in de American League Championship Series te spelen, wat eigenlijk de halve finale is. Het illustreert de suprematie van de American League over de National League. Net zoals in 2004 hadden de Sox dit jaar de grootste moeite de ALCS door te komen, in 2004 stonden ze 3-0 achter tegen de New York Yankees en werden ze het eerste team in de geschiedenis van de Play-Offs in elke grote Amerikaanse sport die een 3-0 achterstand in een best-of-seven om wist te buigen. Dit jaar stonden ze 3-1 achter tegen een frisser en hongeriger ogende Cleveland Indians.
Auteur: Leander SchaerlaeckensGeplaatst op: 28-10-2007, 13.00 
Toch wisten ze beide keren het klusje te klaren en maakten ze vervolgens brandhout van hun tegenstanders in de World Series. Drie jaar geleden werden de St. Louis Cardinals nog aan de kant geveegd met een 4-0 sweep. Nu de Sox vannacht ook de derde wedstrijd met 10-5 hebben gewonnen, zullen ook de Colorado Rockies hoogstwaarschijnlijk aan het spit geregen worden. Het enige team dat ooit van zo’n achterstand terug is gekomen, staat immers tegenover hun.

De derde wedstrijd zag een werpersduel tussen voor de Sox Japanse legende Daisuke Matsuzaka, die in z’n eentje duurder is dan het hele Rockies team en in de zevende wedstrijd van de ALCS met een uitstekende prestatie de wedstrijd won, tegen Josh Fogg. Wie? Precies... en dat zou blijken. Ook al had Fogg tot nu toe goed gegooid in de Play-Offs, bleek ook hij niet opgewassen tegen het Red Sox geweld.
De trend werd gestart door rookie midvelder Jacoby Ellsbury die met een zacht tikje naar het derde honk de wedstrijd met een honkslag begon. Het zou de eerste van zijn vier hits worden vannacht en één van de acht hits en zes RBI’s die hij en de twee andere rookies Pedroia en Matsuzaka zouden slaan. Matsuzaka zou ook nog eens de wedstrijd winnen.

Slagkanonnen

Ook al wist Fogg vroeg in de wedstrijd de Sox slagkanonnen Manny Ramirez en David Ortiz onder controle te houden met goed gemikte sinkers was in de derde inning het hek van de dam. Twee tweehonkslagen van Ellsbury, een tweehonkslag van Ortiz, honkslagen van Pedroia, Mike Lowell, een opzettelijk vier wijd voor Ramirez en vier wijd voor Julio Lugo brachten zes punten over de thuisplaat en luidde ook het vertrek van Fogg in. In de chaos werd Ramirez ook nog eens een keer uitgegooid op de thuisplaat met een knappe aangooi van Rockies linksvelder Matt Holliday, de enige Rocky die naar behoren presteert tijdens deze series.

In de zesde en zevende innings wisten de Rockies met respectievelijk twee en drie punten nog terug in de wedstrijd te sluipen en de score naar 6-5 te brengen. Door vier wijd voor Todd Helton en Garrett Atkins en honkslagen van Brad Hawpe en Yorvit Torrealba in de zesde en honkslagen van Kazuo Matsui en Troy Tulowitzki en een homerun van Matt Holiday in de zevende inning. In de achtste inning stelden de Sox meteen weer orde op zaken door er gelijk met drie punten weer overheen te gaan, dankzij vier wijd voor Julio Lugo gevolgd door een honkslag van Coco Crisp en tweehonkslagen van opnieuw Ellsbury en Pedroia.
In de negende zette Lowell de uiteindelijke stand op het scorebord toen hij op een sacrifice fly van Jason Varitek kon scoren. En toen werd het weer tijd voor Jonathan Papelbon. De jonge closer, die onder zwaar protest van de fans ook dit seizoen weer naar de bullpen werd verbannen ondanks dat hij zich de hele winter had verbereid op een nieuwe rol als starter, bouwde verder aan zijn cult-status.

Leider der idioten

Nadat hij na de zevende wedstrijd van de ALCS de Bostonians had verheugd met een Riverdance van hun trotse Ierse roots begint ook hij een held te worden bij de aanhang die zo van excentriekelingen houdt. Het team uit 2004 werd liefkozend The Idiots genoemd met Johnny Damon als uitverkoren leider. Sinds die laatste in 2006 de onvergeeflijke zonde beging voor het geld van de Yankees te kiezen staat de vacature van leider der idioten nog altijd open. Met zijn gepassioneerde schreeuwen na belangrijke saves, extroverte gedrag en liefde voor de camera lijkt Papelbon de hoofdkandidaat om de fans te charmeren van de nieuwe generatie Red Sox, die met Pedroia, Ellsbury en Matsuzaka op nog veel goede seizoenen af lijken te stevenen.

De DVD-set over deze World Series wordt op MLB.com al te koop aangeboden met de Red Sox op de cover en dat is tekenend voor de overmacht van het team uit New England. De Rockies zullen vanavond de eer proberen te redden met Aaron Cook op de heuvel die het tegen Jon Lester, bij wie vlak na zijn doorbraak vorig seizoen kanker werd geconstateerd en die zich in minder dan een jaar terugvocht, op zal nemen. Elke overwinning voor de Rockies lijkt vooralsnog uitstel van executie maar er zijn weleens raardere dingen gebeurd. Vraag het maar aan de Red Sox.

Meer nieuws