Boston Red Sox wint ook tweede duel
Waar de Boston Red Sox in de eerste wedstrijd nog met hun aanval pronkten was het vannacht de beurt aan de bullpen om hun dominantie te tonen. De Sox, die het hele seizoen al sterk spelen bleken opnieuw beter dan de Colorado Rockies en staan nu 2-0 voor in de best-of-seven serie om het Amerikaanse kampioenschap.
 | | Auteur: Leander Schaerlaeckens | Geplaatst op: 26-10-2007, 23.00 |  |
Het is misschien vooral zuur voor Todd Helton. De fenomale slagman en eerste honkman van de Rockies speelt al elf seizoenen trouw voor meestal erg slechte Rockies-teams. Vergelijk het met Clarence Seedorf die z’n hele carrière bij VVV slijt. Helton zal niet veel kansen op de World Series kampioenschaps ring meer maken. Zijn teamgenoten daarentegen zullen we dit jaar niet voor het laatst ver in de Play-Offs zien. Mits het management van de Rockies deze spelersgroep voor de club weet te behouden, hetgeen geen eenvoudige opgave zal zijn, gezien de marktwaarde die een optreden in de World Series aan een speler toevoegt.
In deze wedstrijd bleek het gebrek aan World Series ervaring de Rockies opnieuw op te spelen. De enige reguliere speler, die al eerder in de Series heeft gespeeld, is leadoff slagman Willy Taveras, die zich in de eerste inning met een Oscar-waardig toneelstukje op het eerste honk wist te charmeren met een geraakt werper nadat een pitch van Red Sox starter Curt Schilling dicht langs zijn handen kwam. Nadat Kazuo Matsui een vangbal naar de midvelder had geslagen, mepte Matt Holliday een single naar derde honkman Mike Lowell, die door een gooi fout Holliday in staat stelde het tweede honk te bereiken. Taveras, die op de pitch het tweede honk had gestolen, schoof door de hit op naar het derde honk. Die laatste scoorde op een klapje van Helton naar de eerste honkman. De teller van de Rockies bleef gedurende de rest van de wedstrijd echter steken op één.
Strategie
De ervaren Schilling, die als één van de beste Play-Off werpers aller tijden wordt beschouwd, nam vervolgens het heft in handen en kwam tot hij in de zesde inning vervangen werd niet meer in de problemen. De werper, die als protégé van Roger Clemens de kunst van het pitchen leerde, gooide slim en berekenend de wedstrijd op slot. Schilling staat bekend als de best voorbereidde speler in de Major League. Na al zijn wedstrijden worden de opnames van elke pitch die hij gegooid heeft op zijn computer gezet en gesorteerd per slagman. Zo kan hij voor iedere tegenstander die hij tegenover zich krijgt nauwkeurig een strategie uitzetten.
Nu hij op zijn veertigste geen 95 mijl per uur meer kan gooien, controleert hij zijn tegenstander net zoals vannacht met een uitgekiende combinatie van splitters, change-ups, curveballs en beweeglijke fastballs die de slagzone amper aaien.
In de vierde inning trokken de Sox de stand gelijk. Tegen de goed gooiende 23-jarige rookie Ubaldo Jimenez kreeg Mike Lowell vier wijd en kon hij naar het derde honk opschuiven na een honkslag van rechtsvelder J.D. Drew. Lowell kon uiteindelijk scoren op een diepe vangbal op de klap van Jason Varitek die er in de meeste stadions uit was gevlogen.
In de vijfde inning werd de wedstrijd beslist toen de Red Sox hun tweede punt scoorden op een vrije loop voor David Ortiz, een honkslag van Manny Ramirez en een tweehonkslag van Mike Lowell die zodoende bij alle drie de punten, die deze wedstrijd werden gescoord, betrokken was.
Sensatie
In de zesde inning kwam Hideki Okajima, die vorig jaar nog in de Japan Series gooide, op de heuvel. De sensatie van dit seizoen, waarvan men zei dat hij enkel gehaald was om de peperdure ster Daisuke Matsuzaka gezelschap te houden, stelde niet teleur. De linkshandige reliever gooide 2 1/3 perfecte innings met vier strikeouts. Met twee uit in de achtste inning kwam Bostons jonge en immer onraakbare closer Jonathan Papelbon aan de bak die zonder veel moeite de wedstrijd afmaakte door middel van twee strikeouts, een vangbal en een schitterende pick-off.
Terwijl de Rockies rijkhalzend naar hun eigen trouwe en luidruchtige fans uitkijken zijn de Red Sox waarschijnlijk champagne in aan het slaan en mentaal misschien al bij de ereronde door Boston. Zaterdag zal in Colorado de derde wedstrijd uitgemaakt worden door Japanse alles-werper Daisuke Matsuzaka voor de Red Sox en Josh Fogg voor de Rockies. Het laatste team dat een 2-0 achterstand in een overwinning om wist te buigen was de New York Yankees in 1996. Daarvoor lukte het de New York Mets in 1986.
(En laten we bij deze meteen een mythe de wereld uit helpen. De World Series zijn geen wereldkampioenschap waar maar één land voor uitgenodigd is. De eerste onofficiële World Series in 1884, toen nog de World’s Series, werd naar de sponsor vernoemd, de krant The World.)
Meer nieuws
|