sitemap    

Winnaars verliezen in Play-Offs

Italië staat aan de vooravond van de Italy Series. Die heeft twee verrassende deelnemers gekregen. Grosseto, winnaar van de landstitel in 2007 en Bologna, winnaar van het reguliere seizoen in 2008 werden uitgeschakeld door Nettuno en San Marino. Vrijdag- en zaterdagavond ontvangt San Marino op eigen heuvel de enige Italiaanse club in de finale: Nettuno. Daarbij bestaat de kans dat Italië voor het eerst in de geschiedenis geen Italiaanse landskampioen krijgt.
Auteur: Pim van NesGeplaatst op: 26-08-2008, 21.30 
Foto: © Ferrini/FIBS
Op de velden van de Serie A1-clubs bestrijden de acht ploegen elkaar om enerzijds het nieuwe landkampioenschap en anderzijds de nationale beker. De eerste vier van de eindrangschikking van het reguliere seioen (Bologna, Nettuno, Grosseto en San Marino) gingen met een nieuwe formule de halve finale van de Play-Offs in. De overige drie clubs (Rimini, Parma en Godo zonder het gedegradeerde Redipuglia) gingen met alleen Italiaanse spelers het bekertoernooi in.
Grosseto en Bologna, de twee verliezers van de Play-Offs, beginnen eind deze week aan de tweede ronde van het bekertoernooi. Daarin ontmoeten ze de winnaars van de eerste fase van het bekertoernooi Rimini, alsmede Parma, dat alle drie de bekerwedstrijden tegen Rimini verloor, maar tevens Godo uitgeschakeld heeft.

Terwijl de Italiaanse staatstelevisie RAI de halve finales en de finale van het Olympisch honkbaltoernooi vanuit Beijing in de huiskamers tussen de Alpen en Tunesië bracht, werden in het afgelopen weekeinde de laatste tweemaal drie wedstrijden van de halve finales in de Play-Offs om de Italiaanse landstitel gespeeld. Na het eerste weekeinde werd manager Mazzotti van kampioen Grosseto ontslagen na de eerste zege van die club in de Play-Offs.
Het schokeffect had onmiddellijk succes, want in eigen huis versloeg Grosseto de winnaar van het reguliere seizoen Bologna met maar liefst 14-0, maar op termijn was het resultaat van de late maatregel toch weer onvoldoende. In de resterende vijf wedstrijden verloor Grosseto vier keer, waaronder alle drie wedstrijden in het laatste weekeinde. Boosdoener was de vreemde eend in de Italiaanse bijt: San Marino. De club uit het ministaatje op de Monte Titano, met uitzicht over Italiaanse grond en Adriatische Zee, won thuis met 3-2 en in Grosseto met 0-1 en 4-8. Dat was ook de enige clean sweep in de zes series in de halve finales.

Regelmatig

Foto: © Ferrini/FIBS
Danesi Nettuno, tweede in het reguliere seizoen met ruime achterstand op Telemarket Bologna, was het meest regelmatig in het naseizoen tot nu toe. Het won twee van de drie wedstrijden tegen Grosseto (8-0, 3-0, 2-3), idem tegen San Marino (11-2, 8-4 en 3-5) en idem tegen Bologna (3-2, 3-9 en 6-3). De nummer vier van het reguliere seizoen, T & A San Marino, herstelde de 2 uit 3 score door in het laatste weekeinde landkampioen Grosseto te vegen.
In het eerste weekeinde had San Marino vriend en vijand verrast door thuis te verliezen (1-9) en uit te winnen (9-14 en 2-6) van Bologna, verreweg de sterkste club uit het reguliere seizoen. Vervolgens verloor San Marino twee uit drie tegen Nettuno door pas de laatste van de serie te winnen: 2-11 thuis en uit 8-4 en 3-5. Tenslotte eindigden San Marino en Nettuno op gelijke hoogte met zesmaal winst uit negen partijen met grote voorsprong op de onderste twee: de eveneens gelijk geëindigde clubs uit Grosseto en Bologna met zesmaal verlies uit negen partijen.

Er bestaat in de finale van de Italy Series een mogelijkheid dat de Italiaanse bond voor het eerst sinds de oprichting in 1948 geen Italiaanse landskampioen krijgt. Als San Marino eerder dan Nettuno vier keer gewonnen heeft in de best-of-seven om de Italiaanse titel, dan wordt de buitenlandse club uit San Marino landskampioen van Italië. Dat zou kunnen betekenen dat Italië volgend jaar geen landskampioen kan afvaardigen naar het Europa Cup-toernooi voor landskampioenen.
Gelukkig voor de Italiaanse bond is het nationale honkbal wel verzekerd van een echte Italiaanse bekerwinnaar. In dat toernooi komen alleen echte Italiaanse clubs uit, hoewel in de toekomst het gevaar opdoemt van deelname in de Italiaanse competities door clubs uit Slovenie en Maltha. Italië heeft in het verleden wel moeten meemaken, dat Italiaanse clubs in Europa Cup-toernooien werden uitgeschakeld door San Marino, dat zelfs een keer clubkampioen van Europa werd door Grosseto in Grosseto in de finale te verslaan. Op termijn kunnen ook andere buitenlandse clubs zich naar boven werken in het land, dat permanent solliciteert naar te importeren spelers, vooral afkomstig uit de Nieuwe Wereld.

Meer nieuws