sitemap    

Perfect game voor Oberto

Slechts 250 toeschouwers waren zaterdag naar het grote Janella stadion gekomen. Maar deze trouwe honkbalfans kregen wel een geweldige wedstrijd voorgeschoteld. Negen innings lang hield Grosseto-werper Junior Oberto tegen Europa Cup-houder San Marino de honken leeg. Daarmee behaalde de Ital-Venezolaan een perfect game. Het was de eerste in de Italiaanse Serie A1 sinds 1999.
Auteur: Pim van NesGeplaatst op: 12-04-2007, 14.00 
Vreugde bij Junior Oberta na zijn perfect game
Foto: © BBC Grosseto
De slagploeg van San Marino was zaterdag kansloos op het werpen van Oberto. Negen strikeouts, zeven ground-outs en elf fly-outs hielden de Europese clubkampioen negen innings lang van de honken. Daarmee was de bijzondere prestatie van Oberto, nog maar twee dagen na de start van de Serie A1, een feit.
De vorige perfect game in Italië dateert al weer van het vorig millennium. Toen kwam de Ital-Amerikaan Tom Urbani in 1999 namens Rimini tot dezelfde prestatie. Eveneens tegen San Marino en in 1990 was het voor Grosseto zelf de Amerikaan Richard Olsen.

In de eerste inning van het duel tussen Grosseto en San Marino had de buitenvelder van Grosseto Andrea de Santis het publiek al getrakteerd op een zeldzaam fenomeen, te weten een inside the park homerun. Daartoe kreeg hij de onvrijwillige medewerking van zijn collega van San Marino Davide Francia. De buitenvelder struikelde, bij een poging de bal te vangen, in het gravel en kon hierdoor niet meer op tijd de bal achterhalen.
Francia was de Azzurro die wegens dopinggebruik de Olympische Spelen in Athene moest verlaten en voor twee jaar geschorst werd. Die verbanning is nu uitgezeten, waarna San Marino hem in de selectie van 2007 opnam. Grosseto liep in dezelfde eerste inning uit tot 4-0 en won uiteindelijk de perfect game met 6-0.

Eerste bal

Donderdagavond was in het Europeo stadion in Parma onder de draaiende televisiecamera's van de RAI het seizoen begonnen met de officiële Opening Game, waarbij de oud-wereldkampioen wielrennen op de weg Vittorio Adorni de ceremoniële eerste bal voor zijn rekening nam. De thuisploeg Cari Parma nam tegen Italeri Bologna met drie runs in de zesde inning een 4-1 voorsprong op de eerste worpen van reliever Stefano Bazzarini. Toen Parma in de zevende inning ook met relievers begon, ging Bologna als een wielrenner in de achtervolging en in één keer erop en er overheen: 4-7.
Daardoor werd Bazzarini ondanks vier verdiende punten tegen in twee innings toch de winnende werper voor Bologna. De bezoekers wonnen uiteindelijk met 5-8 en ook in eigen huis wist Bologna twee maal te winnen van Parma.

Dat deden de favorieten-op-papier elders in Italië ook en daarmee lijkt een trendbreuk gevormd te zijn in vergelijking met vorig jaar, toen vrijwel nooit een club driemaal in één weekeinde kon winnen. In Godo moest Nettuno op zondagmorgen om 10 uur inhalen vanwege de vanaf de Adriatische Zee inwaaiende mist op vrijdagavond, waardoor de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen al na twee innings werd gestaakt.

Eerste speelronde:

  • Bologna - Parma: 6-1, 8-5 en 8-2
  • Godo - Nettuno: 2-9, 4-8 en 3-10
  • Grosseto - San Marino: 4-0, 6-0 en 4-3 (12 innings)
  • Rimini - Avigliana: 11-0, 4-2 en 5-1

    Meer nieuws