Italianen kiezen sterrenselectie
Deze week werd Kinheim-buitenvelder Dirk van 't Klooster door de bezoekers van de Nederlandse honkbalsite uitgeroepen tot Meest Waardevolle Speler. Hij was bovendien één van de elf spelers in het Nederlandse All Star Team. In Italië kregen honkbalfans eveneens de kans om te stemmen op hun favoriete honkballers. Rimini-speler James Buccheri eindigde in de internetstemming van www.baseball.it met het hoogste percentage stemmen. Zijn ploeggenoot Mario Chiarini werd uitgeroepen tot Most Valuable Player. Net als Van 't Klooster opmerkelijk genoeg ook de rechtsvelder van de landskampioen.
 | | Auteur: Pim van Nes | Geplaatst op: 06-12-2006, 18.30 |  |
Buccheri kreeg 51,1% van de stemmen voor de beste midvelder. Hij krijgt in het buitenveld van het All Star Team gezelschap van linksvelder Quinn Ciccarelli van Godo en rechtsvelder Mario Chiarini van Rimini. De volledige sterrenselectie van 2006 ziet er als volgt uit:
Jesus Matos (Bologna) met 25,9% beste pitcher algemeen
Riccardo De Santis (Grosseto) met 25,9% beste Italiaanse pitcher
Roberto Cabalisti (Rimini) met 32,0% beste reliefpitcher
Manuel Gasparri (Nettuno) met 33,6% beste catcher
Dean Rovinelli (San Marino) met 28,8% beste eerstehonkman
Davide Dallospedale (Bologna) met 40,9% beste tweedehonkman
Giovanni Pantaleone (Bologna) met 24,8% beste derdehonkman
Adolfo Gomez (Modena) met 34,6% beste korte stop
Quinn Ciccarelli (Godo) met 33,8% beste linksvelder
James Buccheri (Rimini) met 51,1% beste midvelder
Mario Chiarini (Rimini) met 41,5% beste rechtsvelder
Beste slagmensen
De voornoemde acht veldspelers staan allemaal hoog genoteerd op de ranglijst van beste slagmensen met minstens 149 slagbeurten van het uit 48 wedstrijden bestaande regulier seizoen 2006. Korte stop Gomez van Modena is zelfs de allerbeste slagman van Italië met een gemiddelde van .371. Op de derde plaats staat linksvelder Ciccarelli van Godo met .333, vierde werd tweedehonkman Dallospedale van Bologna met .330 en op de vijfde en zesde plaats eindigden de Rimini-buitenvelders Buccheri (.324) en Chiarini (.318). Derdehonkman Pantaleoni van Bologna werd met .301 twaalfde, eerstehonkman Rovinelli van San Marino met .300 vijftiende en tenslotte catcher Gasparri van Nettuno met .287 negentiende. Geen van deze spelers sloeg meer homeruns dan Ciccarelli, Chiarini en Gasparri, namelijk twee.
Op de ranglijst van binnengeslagen punten komen alleen de All Stars Chiarini (28) en Dallospedale (27) voor onder de eerste tien, Zij werden respectievelijk achtste en negende. Dit klassement wordt aangevoerd door Sforza van Modena met 42 binnengeslagen punten, Lollio van Grosseto met 40 en Ozuna van Parma met 35. De sterkste sluggers van het Italiaanse seizoen werden Salazar van San Marino met een gemiddelde van .524, Sforza van Modena met .503 en All Star Chiarini van Rimini met .486. De snelsten en slimsten van de honkenstelers bleken Buccheri van Rimini met 35 prooien, Ciccarelli van Godo met 29 en Solano van Rimini met 19.
Meeste strikeouts
De gekozen All Star pitcher Jesus Matos van Bologna gooide de meeste strikeouts: 136, op grote afstand gevolgd door Roman van Modena met 96 en Sanchez van Nettuno met 94. Dezelfde Matos eindigde als tweede op de ranglijst voor het gemiddelde aantal verdiende punten per negen innings. Zijn verdiende puntengemiddelde kwam neer op 1.47, bijna tweemaal zo veel als de winnaar van dit seizoen Brian Looney van Rimini: 0.75. De derde beste werper in deze categorie werd Florian van het gedegradeerde Anzio met 1.84.
De Italiaanse werpheuvel wordt gedomineerd door buitenlandse pitchers, want ware Italianen komen pas veel verder op de ranglijst voor. Tiende werd veteraan Cabalisti van Rimini met 2.27 en op de 22e plaats vinden we De Santis, de favoriet van de stemming onder de Italiaanse fans met een gemiddelde van 3.08. Andere Italiaanse namen staan wel hoger op de lijst, zoals de Ital-Amerikaan Morreale (11e met 2.30) en de echte Italianen Salsi, Costantini en Mura als respectievelijk 12e, 14e en 15e met 2.48, 2.52 en 2.54. De voormalige Major League-pitcher Jaime Navarro van Grosseto eindigde het seizoen als zeventiende met 2.84.
Donderdag worden alle individuele en ploegprijzen uitgereikt in Rimini, waar de traditionele Notte dei Diamanti (nacht van de diamanten) wordt gehouden. Twee nieuwe prijzen zijn vernoemd naar twee dit jaar overleden Italiaanse honkballers, namelijk de coach Gigi Cameroni en de speler Robert Fontana. De eerstgenoemde gaat naar de beste coach van 2006, Mike Romano van Rimini. De tweede gaat naar de nuttigste speler van het seizoen: Luigi Carrozza, eveneens van Rimini. Daarnaast kende de verkiezingen van www.baseball.it ook nog een MVP. Die keus viel met dertig procent van de stemmen op de inderdaad in meerdere klassementen hoog genoteerde 25-jarige Mario Chiarini van Rimini. De 22-jarige tweedehonkman Andrea Sgnaolin van Grosseto ontvangt de Enzo Masci prijs voor de beste jonge speler van Italië met 26,2 procent van de stemmen.
Meer nieuws
|
|