Nederland komt net te kort tegen Cuba
Nederland miste in de zesde en zevende inning twee belangrijke kansen om op gelijke hoogte te komen in de wedstrijd tegen Cuba. Daarmee was het enige punt van de wedstrijd in de derde inning voldoende voor de Cubaanse winst in de tweede wedstrijd van het World Port Tournament. De winnende Cubaanse pitcher Miguel González gooide vijf innings lang een no-hitter. Alle aandacht ging op deze eerste dag echter uit naar een heel andere Cubaanse werper.
 | | Auteur: Rogier van Zon | Geplaatst op: 02-07-2009, 21.30 |  |
Een goed begin van het toernooi had het Cubaanse team, met onder meer vier spelers uit de Olympische selectie, namelijk allerminst. Gistermiddag vluchtte het 21-jarige Cubaanse talent Aroldis Chapman. Met hulp van vrienden verliet hij de Cubaanse nationale ploeg tijdens het verblijf in het Rotterdamse hotel. Voor manager Roger Machado een fikse aderlating. De werper was één van de vijf spelers, die eerder dit jaar met de Cubaanse ploeg deelnamen aan de World Baseball Classic.
Een verrassing was de desertie van Chapman niet. Vlak voor de Olympische Spelen werd Chapman al uit de selectie gehaald uit angst voor een mogelijke ontsnapping. Bij zijn eerstvolgende kans is het het 21-jarige talent nu wel gelukt. De verwachting is dat Chapman, die een fastball gooit tot wel 100 mph, voor minimaal dertig miljoen dollar een profcontract kan tekenen. Voor dat het zover is, moet hij wel eerst de juiste papieren krijgen. Dat kan mogelijk wel een jaar duren.
Hoofdrol
Een dag na de desertie van Chapman speelde vandaag een andere pitcher een hoofdrol. Miguel González stond in het eerste duel voor Cuba tijdens het World Port Tournament ruim vijf innings lang geen honkslag toe, totdat Eugene Kingsale in de zesde inning met een honkslag een einde maakte aan de no-hitter. Daarvoor hadden al wel drie Nederlandse spelers met vier wijd het eerste honk bereikt. De hit van Eugene Kingsale leverde zelfs een serieuze kans op, nadat Sidney de Jong op zijn beurt volgde met een ground-rule double. Kingsale moet daardoor op het derde honk tot stilstand worden geroepen, waarna een grondbal van Bryan Engelhardt een einde maakte aan deze uitgelezen kans.
Een inning later belandde Jeffrey Arends op het derde honk na zijn vier wijd, een opofferingsstootslag van Danny Rombley en een wilde worp. Maar met één man uit sneuvelden pinch-hitters Mark-Jan Moorman (drie slag) en Nick Urbanus (vangbal) in hun eerste slagbeurt voor Oranje.
Cuba had ondertussen in de derde inning al de score geopend. Dat ging volledig 'volgens het boekje'. Nadat Rafael Valdez een honkslag had geslagen kon hij een honk opschuiven door een opofferingsstootslag van Giorvis Duvergel. Met een honkslag sloeg Rolando Meriño hem vervolgens over de thuisplaat voor het eerste punt van de wedstrijd.
Dat bleef ook de enige run in het duel. De Nederlandse startend werper Diegomar Markwell, die dit duel slechts zeven honkslagen in acht innings toestond, liet in het restant van zijn heuveloptreden nog maar één loper toe op het tweede honk. Dat gebeurde nadat hij zelf in de fout ging bij een aangooi op het eerste honk. Zowel in de vierde als in de zesde inning sneuvelde een Cubaan bij een poging het tweede honk te stelen.
Nieuw tijdperk
Aanvallend kwamen voor Nederland alleen Eugene Kingsale en Sidney de Jong tot een honkslag. Beide spelers sloegen twee hits. De slagploeg van Cuba produceerde negen hits, waarvan twee in de negende inning op het werpen van closer Berry van Driel. Aan Cubaanse zijde sloegen Leonys Martín, Eriel Sánchez en Yoelvis Fiss elk twee honkslagen. Uiteindelijk was tweede honkman Rafael Valdez de enige speler dit duel die een punt wist te scoren. Het leverde de titelverdediger een moeizame 0-1 overwinning op.
Hoewel Nederland verloor, zorgde de wedstrijd van Oranje wel voor een bijzonder moment. Bondscoach Rod Delmonico luidde op de eerste speeldag van het World Port Tournament een nieuw tijdperk in voor het Nederlands honkbal. Onder zijn leiding debuteerde een nieuwe generatie spelers in Oranje. Debutanten Jeffrey Arends en Zaïr Koeiman startten het duel op respectievelijk het eerste en het tweede honk. In het slot van de wedstrijd maakten ook aangewezen slagman Mark-Jan Moorman en tweede honkman Nick Urbanus hun opwachting in de nationale ploeg.
| Teams |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
R |
H |
E |
| CUBA |
0 |
0 |
1 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
1 |
9 |
0 |
| NEDERLAND |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
4 |
0 |
Werpers Cuba:
Miguel González (6): 2-3-2-0
Yadiel Pedroso (2): 2-1-1-0
Vladimir García (1): 1-0-1-0
Werpers Nederland:
Diegomar Markwell (8): 2-1-7-1
Berry van Driel (1): 0-0-2-0
Meer nieuws
|