Openingsduel pas in verlenging beslist
Korte stop Ming Jen Kuo sloeg de eerste homerun van het toernooi, terwijl closer Ching Ming Wang door drie strikeouts op rij zijn ploeg in de elfde inning de overwinning bezorgde. Met een 3-4 overwinning op Japan is Chinese Taipei daarmee de twaalfde editie van het World Port Tournament goed begonnen. Zondagavond krijgt Japan kans op een revanche als beide ploegen voor de tweedemaal tegenover elkaar staan in Rotterdam.
 | | Auteur: Rogier van Zon | Geplaatst op: 02-07-2009, 19.00 |  |
De twee Aziatische deelnemers aan het World Port Tournament waren vanmiddag in Rotterdam aan elkaar gewaagd. Zowel Chinese Taipei als Japan wist dit duel op voorsprong te komen, maar na negen volledige innings was de wedstrijd uiteindelijk toch in balans (3-3) en moest er een verlenging aan te pas komen om de winnaar in de openingswedstrijd te bepalen.
Die begon meer dan goed voor Chinese Taipei. Tai Yung Kuo en Chung Chun Wu sloegen honkslagen op rij. Maar op de tweede hit nam de Taiwanese ploeg teveel risico. Kuo probeerde vanaf het eerste honk het derde honk te bereiken, maar sneuvelde bij die bijna onmogelijke poging door een aangooi vanuit het linksveld.
Een inning later diende zich een nieuwe kans aan. Nu met meer succes. Met één man uit bereikte Kuo-Min Lin met vier wijd het eerste honk om vervolgens na een grondbal van Ming Jen Kuo in scoringspositie te komen. Met een goed geplaatste honkslag stuude Kun-Sheng Lin zijn ploeggenoot vervolgens richting de thuisplaat. Nu kwam de aangooi vanuit het buitenveld wel te laat en nam Chinese Taipei een beslissende 3-4 voorsprong. De Japanse slagploeg had daar geen antwoord op. Dat kwam vooral door de Taiwanese closer Ching Ming Wang. Met drie keer drie slag op rij sloot hij het duel in stijl af.
Chinese Taipei sloeg dit duel met negen hits wel één honkslag minder dan zijn tegenstander. Niettemin was dat wel voldoende voor de winst. Korte stop Ming Jen Kuo zorgde in de zevende inning voor een aanvallend hoogtepunt, toen hij de slagbeurt voor zijn ploeg opende met een solohomerun, de eerste hekklap van dit toernooi. Beste slagman dit duel werd Yohei Yamamoto. De Japanse korte stop sloeg drie hits in vijf slagbeurten. Dat leverde echter geen punten op.
| Teams |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
R |
H |
E |
| CHINESE TAIPEI |
0 |
0 |
2 |
0 |
0 |
0 |
1 |
0 |
0 |
0 |
1 |
4 |
9 |
2 |
| JAPAN |
0 |
0 |
0 |
1 |
0 |
2 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
3 |
10 |
1 |
Werpers Chinese Taipei:
Chih-Lung Huang (5): 4-0-5-1
I Cheng Wang (1/3+3 man): 0-0-2-0
Min Chin Lee (3 2/3): 2-0-2-1
Ching Ming Wang (2): 3-0-1-0
Werpers Japan:
Syohei Tsuruta (3): 2-2-4-0
Yuma Saitoh (4): 5-0-1-0
Yoichi Sakamoto (4): 5-1-4-1
Meer nieuws
|