Twee prijzen voor Nick Urbanus
Debutant Nick Urbanus is tijdens het twaalfde World Port Tournament uitgeroepen tot Meest Populaire Speler. Hij werd de afgelopen weken gekozen door het aanwezige publiek. Daarnaast won de zeventienjarige honkballer van L&D Amsterdam ook de Rookie Award. De Cubaan Yoelvis Fiss werd de Meest Waardevolle Speler. Hij was één van de drie Cubaanse spelers, die met een persoonlijke prijs naar huis gingen.
 | | Auteur: Rogier van Zon | Geplaatst op: 12-07-2009, 18.00 |  |
Nick Urbanus maakte dit toernooi op zeventienjarige leeftijd zijn debuut in het Nederlands team. De binnenvelder van L&D Amsterdam speelde nog maar vijf wedstrijden in de Nederlandse hoofdklasse, maar is zo'n groot talent, dat bondscoach Rod Delmonico hem nu al bij de nationale selectie haalde voor het World Port Tournament. Urbanus speelde uiteindelijk acht wedstrijden, waarin hij drie honkslagen sloeg (.143). De zeventienjarige honkballer was één van de acht debutanten in Oranje tijdens dit toernooi.
Verdedigend speelde Urbanus bovendien foutloos, waardoor hij ook nog eens als individuele prijs de Rookie Award ontving. Hij won deze prijs onder meer ten koste van Bas de Jong. De 24-jarige buitenvelder is eveneens afkomstig van L&D Amsterdam. Hij begon de eerste twee duels nog op de bank, maar werkte zich in de laatste zeven wedstrijden in de voorronde op tot de tweede plaats in het slagklassement. Hij kwam in de voorrondes tot elf hits (.440) met zes binnengeslagen punten. In de vierde wedstrijd zorgde hij met vijf hits in evenzoveel slagbeurten voor de opleving bij het Nederlands team, wat uiteindelijk een week later heeft geleid tot een plaats in de finale. Niettemin hoefde De Jong niet met lege handen naar huis. Hij ontving de Donald Bax Press Award.
Meest Waardevolle Speler
Meest Waardevolle Speler werd de Cubaan Yoelvis Fiss. Hij sloeg in negen wedstrijden maar liefst vijftien hits (.429). Daarmee moest hij overigens de titel voor de beste slagman overlaten aan zijn ploeggenoot Adonis Garcia (.500), die eveneens vijftien honkslagen had geproduceerd, maar dat deed in vijf slagbeurten minder.
Fiss was uiteindelijk leider in het klassement met honkslagen (15), homeruns (2), binnengeslagen punten (12) en was de nummer twee met gescoorde punten (7). Na afloop werd de Cubaan ook gekroond tot Homerun King.
De titel voor de beste werper ging dit toernooi niet naar Syogo Suenaga. De Japanse pitcher gooide maar liefst twee complete wedstrijden. Suenaga gooide 21 1/3 innings en werd winnend werper in de duels tegen de finalisten Nederland en Cuba. In zijn tweede wedstrijd tegen Nederland werd Suenaga echter hard geraakt, waardoor de prijs voor de beste werper van dit toernooi uiteindelijk naar de Cubaan Maikel Folch ging. Hij won één van zijn twee wedstrijden uit de voorronde en gooide in veertien innings elf keer drie slag, twee keer vier wijd en kreeg slechts vijf hits en geen verdiende punten tegen. Bovendien werd Folch in de finale tegen Nederland winnend werper.
Meer nieuws
|