De Jong en Statia in All Star Team
Nederland mocht dan wel ontbreken in de finale van het wereldkampioenschap. Voor Oranje was er toch nog succes op de slotdag van het toernooi. Na afloop van de door de Verenigde Staten met 5-10 gewonnen finale werden catcher Sidney de Jong en korte stop Hainley Statia geselecteerd voor het All Star Team.
 | | Auteur: Rogier van Zon | Geplaatst op: 27-09-2009, 20.00 |  |
Sidney de Jong en Hainley Statia waren verdedigend en aanvallend van grote waarde voor het Nederlands team. Statia sloeg vijftien honkslagen (.357), zeven goed voor meerdere honken. De Jong produceerde dertien hits (.371). Beiden sloegen elf punten over de thuisplaat en waren daarmee de besten van Oranje. De Jong leidde bovendien zijn team in homeruns (2) en gescoorde punten (9).
Verdedigend speelde De Jong foutloos. Hij startte in tien wedstrijden als catcher bij Oranje. Statia was in alle duels de korte stop. Ook hij ging geen enkele keer in de fout. Met 31 acties had hij de meeste assists van zijn team. Daarmee speelde de korte stop van het Double A-team Arkansas Travelers (Los Angeles Angels) zijn beste toernooi ooit in dienst van Oranje.
Twee jaar geleden werd Statia tijdens het wereldkampioenschap al uitgeroepen tot 'Beste verdedigende speler'. Na afloop van dat toernooi werd catcher Sidney de Jong eveneens opgenomen in het All Star Team.
Meest Waardevolle Speler
Door hun prestaties voor het Nederlands team werden catcher De Jong en korte stop Statia opgenomen in het All Star Team. Dit sterrenteam met de beste spelers van het wereldkampioenschap bestaat verder uit startend werper Norge Luis Vera (Cuba), reliever Trystan Magnusson (Canada), eerste honkman Justin Smoak (Verenigde Staten), tweede honkman Hector Olivera (Cuba), derde honkman Shawn Bowman (Canada) en de buitenvelders Jon Weber (Verenigde Staten), Miguel Abreu (Puerto Rico) en Alfredo Despaigne (Cuba). Aangewezen slagman werd de Amerikaan Terry Tiffee.
Meest Waardevolle Speler werd Justin Smoak, het talent uit de organisatie van Texas Rangers. De speler van Team USA sloot het toernooi af met een slaggemiddelde van .400 en negen homeruns. Alleen de Cubaan Alfredo Despaigne sloeg meer hekklapen dit toernooi en in de historie van het WK. Geen enkele andere Amerikaan wist meer homeruns ooit te slaan dan Smoak. Beste verdedigende speler werd Angel Sanchez van Puerto Rico.
Twee Canadese honkballers kregen eveneens een persoonlijke prijs. Het tweetal maakte deel uit van het meest succesvolle Canaese team uit de historie. Nog niet eerder werd een prijs gewonnen op een groot mondiaal toernooi. Gisteren werd in de strijd om de derde plaats van Puerto Rico gewonnen. Vandaag kreeg Mark Kiginzky de prijs voor de beste werper. René Tosoni ontving een award voor de meeste gescoorde punten (15).
Beste slagman werd de Spanjaard Paco Figueroa. In tien wedstrijden had hij zeventien hits geslagen (.500). De titel Homerun King ging naar Alfredo Despaigne. Hij verpulverde het WK-record met elf homeruns. De Venezolaan René Reyes kreeg de prijs voor de meeste binnengeslagen punten (22).
Meer nieuws
|