Canada uitgeschakeld, Nederland derde
De Canadese hoofdcoach moet gisteravond in zijn hotelkamer toch even een diepe zucht hebben geslaakt. Met nog één speeldag te gaan konden de kwartfinales zijn ploeg eigenlijk niet meer ontgaan. Vooral omdat alleen Nederland nog een bedreiging vormde. En die trof nog titelverdediger Cuba, al zes jaar ongeslagen. Maar hoe anders is het uiteindelijk gelopen. De Nederlandse honkballers zorgden voor een stunt door Cuba te verslaan en Canada verslikte zich in Australië. Lachende derde werd Zuid-Korea.
 | | Auteur: Redactie | Geplaatst op: 14-11-2007, 17.00 |  |
 | | Foto: © IBAF |
Canada stond al met meer dan één been in de kwartfinales, maar lijkt vandaag midden in een nachtmerrie te zijn beland. Niet alleen zag de ploeg tot zijn eigen ontsteltenis Nederland stunten tegen Cuba, maar liep de ploeg op de meest verschrikkelijke manier de overwinning mis tegen Australië. Met volle honken, één man uit en een 6-7 achterstand had de ploeg in de negende inning alle kansen om de zege naar zich toe te trekken. Pinch-hitter Emmanuel Garcia sloeg echter de bal in een dubbelspel en zorgde daarmee voor het einde van de wedstrijd. Canada zakte terug van de derde naar de vijfde plaats en moet de kwartfinales nu noodgedwongen vanaf de tribunes bekijken.
De wedstrijd tussen Canada en Australië werd er één op het heetst van de strijd. Beiden teams gaven elkaar geen strobreed toe. Australië kende de beste start na een Canadese veldfout, een honkslag van Justin Huber en een tweehonkslag van Ben Risinger. Maar deze voorsprong was twee innings later alweer volledig verdwenen. Via één punt in de tweede inning (na een honkslag van Jimmy Van Ostrand en een tweepitter van Chris Robinson) en twee runs in de derde inning (na drie honkslagen) had Canada de leiding in de wedstrijd overgenomen.
Maar ook die voorsprong bleek niet voldoende voor de overwinning. In de zesde inning kwam Australië op zijn beurt weer op gelijke hoogte. Brad Harman, op de honken gekomen door een veldfout van de Canadese derde honkman, kon het derde punt voor zijn ploeg scoren. Daar had Australië zelfs geen enkele honkslag voor nodig. In de gelijkmakende zesde slagbeurt waren de rollen omgedraaid. Ditmaal profiteerde Canada van een veldfout om te scoren. Het bracht de ploeg opnieuw op voorsprong: 4-3. Een tweehonkslag van Trent Oeltjen en een honkslag van Justin Huber brachten Australië in de zevende inning echter weer op gelijke hoogte. De ploeg nam uiteindelijk zelfs ruim de leiding door nog drie punten aan zijn totaal toe te voegen in de negende slagbeurt na onder meer tweehonkslagen van Luke Hughes en Brad Harman.
Het was het begin van de zeer bewogen negende inning, waar ook Canada in eerste instantie weer terug in de wedstrijd leek te komen. Vrije lopen voor Matt Rogelstad en Emerson Frostaad zorgden direct voor gevaar. Nick Weglarz en Mike Saunders kwamen hierna door met hits om de achterstand terug te brengen tot 6-7, alvorens een opzettelijke vrije loop voor Jamie Romak met één man uit voor volle honken zorgde. Het was een uitgelezen kans voor pinch-hitter Emmanuel Garcia om zich onsterfelijk te maken. Zijn bal verdween echter in een dubbelspel, waarmee hij zijn ploeg in diepe rouw dompelde.
De uitschakeling van Canada was een feit. Vooral omdat eerder op de dag Nederland en Zuid-Korea wel wisten te winnen. Waar Zuid-Korea door de verrassende winst van Nederland dus opeens dichtbij uitschakeling was, werd de ploeg nu door Canada weer terug in het toernooi geholpen. Canada zelf zakte terug naar plaats vijf en ziet nu een einde komen aan zijn toernooi.
Duitsland - Zuid-Korea
 | | Foto: © IBAF |
Zuid-Korea boekte een plichtmatige overwinning op Duitsland. Niettemin kunnen de Duitse honkballers met opgeheven hoofd terugkeren naar hun thuisland. De ploeg kende een goed toernooi en slaagde er in de meeste wedstrijden in goed partij te bieden. Vandaag voorkwam de Duitse ploeg ook dat Zuid-Korea de wedstrijd in zeven innings besliste. De Aziatische honkballers moesten in vijf verschillende innings de punten bij elkaar sprokkelen om zich van de overwinning te verzekeren.
Dat kwam voor een groot deel opnieuw door het goede optreden van de Duitse werper Tim Henkenjohann. Voor de tweede keer dit toernooi stapte hij als verliezer van de heuvel, maar had hij wel een goede wedstrijd gegooid.
Duitsland sloeg tegen Zuid-Korea vier honkslagen en wist alleen in de vijfde inning te scoren. Op dat moment keek de ploeg al tegen een 0-5 achterstand aan. Zuid-Korea liep vervolgens via runs in de zevende en achtste inning uit naar een 1-8 overwinning. Daarvoor had de ploeg elf honkslagen nodig.
Venezuela - Thailand
In het duel tussen Venezuela en Thailand stond vandaag al niets meer op het spel. Thailand was door de nederlaag eerder in de week tegen Duitsland al zeker van de laatste plaats in poule B en ook Venezuela kon niet meer stijgen in de stand. Niettemin nam Venezuela geen gas terug en haalden de Venezolaanse honkballers nog eenmaal fors uit tegen de debutant op het wereldkampioenschap.
Gelijk in de eerste inning werd een 0-1 achterstand omgedraaid in een 3-1 voorsprong. Na een vierde punt in de tweede inning scoorde de ploeg maar liefst elfmaal in de derde inning om de wedstrijd definitief te beslissen.
Venezuela kwam dit duel tot zestien honkslagen en breidde zijn voorsprong in de vierde inning uit tot 17-1. In de slotfase zag Thailand nog kans iets aan zijn achterstand te doen. Punten in de vijfde en zevende inning zorgden toch nog voor een enigszins mooie afsluiting van dit allereerste wereldkampioenschap voor Thailand, dat pas een maand voor de start van het toernooi als vervanger voor China aan het deelnemersveld was toegevoegd. Vandaag produceerde de slagploeg van Thailand vier honkslagen.
Meer nieuws
|