Japan en VS blijven ongeslagen
De nationale ploegen van Japan en de Verenigde Staten hebben ook hun tweede wedstrijd op het wereldkampioenschap gewonnen. Daarmee gaan beide ploegen ongeslagen aan de leiding in poule A. Japan had weinig ontzag voor Mexico, terwijl Team USA goede zaken verrichtte tegen het sterke Panama. Overigens was Amerika wel het enige team in poule A, dat 'overuren' moest maken.
 | | Auteur: Redactie | Geplaatst op: 08-11-2007, 21.30 |  |
 | | Foto: © Patty Ortín (IBAF) |
De teams uit de A-poule maakten er vandaag een korte werkdag van. Japan had zelfs maar 6 1/2 inning nodig tegen Mexico, dat toch enigszins verrassend kansloos tenonder ging tegen de Japanse amateurs. Mexico opende in de eerste inning wel meteen de score, maar werd in de gelijkmakende slagbeurt direct op een 3-1 achterstand gezet. Een inning later was dit zelfs al 10-1 geworden. Uiteindelijk bouwden de Japanse honkballers de voorsprong middels zestien hits in totaal uit naar 15-3.
Uitblinker bij de Japanse ploeg was linksvelder Takashi Yoshiura. Hij sloeg vier honkslagen in vier tellende slagbeurten en was goed voor twee hits, een tweehonkslag en zelfs een homerun. Daarmee bracht hij drie ploeggenoten over de thuisplaat. Japan kent zodoende een vliegende start op het wereldkampioenschap. In de eerste wedstrijd werd Zuid-Afrika al met 1-11 verslagen. Daarmee heeft de ploeg in totaal 26 punten gescoord in hun eerste twee wedstrijden.
Italië - Spanje
Ook Italië spande zich niet meer in dan noodzakelijk. Tegen Spanje, toch de nummer drie van het afgelopen Europees kampioenschap, sloegen de Italianen er lustig op los. Daarmee volgde revanche voor de 4-6 nederlaag op het EK in Barcelona eerder dit jaar. Mede door die nederlaag werd Italië veroordeeld tot een teleurstellende zevende positie. Waar Spanje zich met een derde plaats verzekerde van deelname aan het WK van 2009, moet Italië zich zelfs volgend jaar in de B-poule van het EK terugknokken naar het A-toernooi.
Die smet werd vandaag weggepoetst tegen Spanje. Al in de eerste inning kreeg de Spaanse startend werper Yoel Hernandez de volledige Italiaanse ploeg tegenover zich in het slagperk. In de eerste inning haalde Mario Chiarini direct vol uit. Met twee lopers op de honken sloeg hij de bal het stadion in Taichung uit. Doordat Davide Dallospedale, Gino Lollio (tweehonkslagen) en Luis Serafin Camargo (driehonkslag) de bal eveneens vol op de knuppel hadden genomen, keken de Spanjaarden na één inning al tegen een 6-0 achterstand aan.
Daarmee was de strijd gestreden. Spanje scoorde in de vierde inning nog wel een punt na een tweehonkslag van Lopez Navarro en een hit van Marc Carrillo, maar hierna sprintte Italië opnieuw weg bij zijn tegenstander, voldoende voor een 11-1 overwinning na nog geen zeven volledige innings. Spanje kwam dit duel tot slechts vijf honkslagen. Italië was goed voor dertien hits.
Zuid-Afrika - Chinese Taipei
Ook Chinese Taipei hoefde zich vandaag niet overmatig in te spannen in hun wedstrijd tegen Zuid-Afrika. De Taiwanese ploeg scoorde in de eerste inning vijf punten. Na twee punten in de vijfde inning en één run in de zesde inning, sloeg de gastheer nog één keer toe in de zevende inning. Bij een 1-8 voorsprong scoorde Taiwan nog eens acht punten in deze laatste slagbeurt om de wedstrijd tot een vroegtijdig einde te brengen.
 | | Foto: © Marco Vasini (IBAF) |
Winnend werper werd Ying-Chieh Lin. Hij gooide in zes innings tien keer drie slag en stond slechts vier honkslagen toe. Chinese Taipei kwam dit duel in zeven innings tot zeventien honkslagen, waarvan vier van derde honkman Tai-Shan Chang. De thuisploeg voegde bovendien homeruns van Chin-Feng Chen en Chia-Hsian Hsieh aan zijn totaal toe om de ruime 1-16 overwinning meer glans te geven.
Verenigde Staten - Panama
Vergeleken met de andere teams uit poule A moesten de Amerikaanse honkballers vandaag overuren maken tegen Panama. Team USA moest namelijk de volle negen innings aan de bak. Maar de Amerikanen deden dat wel opnieuw zonder kleerscheuren. Daarmee hebben de Verenigde Staten al achttien innings op rij geen punt tegen gekregen. Vandaag kreeg Panama geen kans op het werpen van Matt Wright. Hij kreeg slechts drie honkslagen tegen in zes innings en gooide vijf keer drie slag.
Aanvallend bracht Team USA al in de eerste inning het eerste punt op het scorebord. Een inning later was de voorsprong al opgelopen tot 4-0. In beide innings speelde Andy LaRoche een belangrijke rol. De profspeler van Los Angeles Dodgers, die dit seizoen debuteerde in de Major League, sloeg in de eerste inning een honkslag en volgde een slagbeurt later met een tweehonkslag. Met die laatste klap bracht hij twee ploeggenoten over de thuisplaat.
LaRoch zou uiteindelijk komen tot drie honkslagen uit vier slagbeurten. In de zesde inning sloeg hij opnieuw twee ploeggenoten over de thuisplaat. Nu met een tweehonkslag, die in één keer op de boarding in het midveld belandde. Een zevende en laatste punt in de zevende inning bracht de eindstand op het scorebord: 7-0.
Meer nieuws
|