Oranje opnieuw geveld door homerun
Het Nederlandse honkbalteam speelde in zijn vijfde wedstrijd tegen Brazilië. Het duel was voor Nederland van groot belang. Bij een zege zou Oranje met een half been in de kwartfinale staan. Nederland, dat tot dusver twee wedstrijden wist te winnen en tweemaal verloor, raakte echter juist verder verwijderd van de volgende ronde. Opnieuw deed een homerun het team van bondscoach Robert Eenhoorn de das om. De Braziliaanse profspeler Tiago Campos sloeg zijn ploeg naar de winst: 2-1.
 | | Auteur: Redactie | Geplaatst op: 18-10-2003, 22.15 |  |
Nederland en Brazilië speelden tot aan vandaag nog maar één officiële interland tegen elkaar. Het duel eindigde in een 7-4 overwinning voor Nederland. Vorig jaar nam de Braziliaanse honkbalploeg evenals Nederland deel aan de Intercontinental Cup op Cuba. Beide ploegen ontliepen elkaar op dit toernooi. Uiteindelijk eindigde Nederland op een achtste plaats. Brazilië werd tiende.
Brazilië is internationaal gezien nog altijd geen sterk honkballand. Hoewel Brazilië onlangs tijdens de XIV Pan American Games Panama met 3-2 versloeg in de strijd om de vijfde plaats en zo kwalificatie voor het WK afdwong, nam de ploeg slechts eenmaal eerder deel aan een wereldkampioenschap. In 1972 eindigde de ploeg op de twaalfde plaats. Wat dat betreft kan het Nederlandse team dan ook terugkijken op een meer succesvolle geschiedenis. Om die reden moest de Braziliaanse ploeg op papier geen problemen opleveren.
Desondanks had de Nederlandse slagploeg, dat in dezelfde samenstelling als een dag eerder aantrad, veel moeite met de Braziliaanse werper Kleber Tomita. De pitcher hoefde in de eerste vier inningen alleen honkslagen te incasseren van Sharnol Adriana en Eugene Kingsale. Hij kreeg veertien slagmensen tegenover zich, slechts twee meer dan het minumum.
Zijn Nederlandse collega Patrick de Lange ging het minder goed af in de beginfase. Hij gaf honkslagen weg aan Estevano Sato en Norberto Semanaka. Mede door enkele vrije lopen, bleef er steeds dreiging van de Braziliaanse ploeg komen.
Voorsprong
Dit resulteerde uiteindelijk in de derde inning in een voorsprong voor Brazilië. Na een vrije loop voor Marcelo Okuyama bracht buitenvelder Tiago Campos, die op Single-A niveau bij de Cincinnati Reds uitkomt, met een homerun de 2-0 op het scorebord. Een honkslag van Eugene Kingsale in de vierde inning bracht hier geen verandering in. Vooral omdat Sharnol Adriana, Ivanon Coffie en Percy Isenia op rij uit gingen. Ook na een tweehonkslag van Bryan Engelhardt in de vijfde inning wist Nederland niet terug in de wedstrijd te komen.
Pas in de zesde slagbeurt slaagde Nederland erin de score te openen. Met nul uit sloeg Eugene Kingsale de bal over de hekken. Zijn homerun leverde het eerste Nederlandse punt op. Hierna werden opnieuw drie Nederlandse slagmannen op rij uitgeschakeld, waardoor Oranje niet op gelijke hoogte kon komen.
Nederland kreeg twee inningen later zijn laatste kans om de wedstrijd naar zich toe te trekken. Met één uit sloeg midvelder Kingsale zijn derde honkslag van de wedstrijd. Niet veel later sneuvelde hij echter bij een poging het tweede honk te stelen. Sharnol Adriana, met een vrije loop op het eerste honk gekomen, kwam dichter in de buurt van het tweede punt. Op een tweehonkslag van Ivanon Coffie probeerde hij veilig de thuisplaat te bereiken. Hij vond echter catcher Luis Galavoti op zijn weg naar thuis.
Robert Eenhoorn maakte dit al niet meer mee. De bondscoach was was even daarvoor door de scheidsrechter op het eerste honk het veld uitgestuurd. Eenhoorn kwam verhaal halen bij umpire Juan Rodriguez uit Puerto Rico, nadat deze had aangegeven dat Brazilië zijn werper wilde wisselen. Dit gebeurde echter niet, waardoor het enige tijd duurde alvorens de wedstrijd kon worden hervat. Dit tot ergernis van de Nederlandse bondscoach.
Op dreef
Evenals een dag eerder deed Nederland ook vandaag aan slag niet onder voor zijn tegenstander. De slagploeg kwam zelfs tot twee hits meer dan Brazilië. Toch vielen de honkslagen teveel verspreid over de wedstrijd om serieuze scoringskansen te creëren. Kingsale was het beste op dreef vandaag. Hij kwam tot drie hits uit vier slagbeurten. De andere honkslagen kwamen op naam van Sharnol Adriana en Dirk van 't Klooster. Bryan Engelhardt en Ivanon Coffie sloegen de bal eenmaal weg voor twee honken.
Nederland speelde opnieuw foutloos. Werper Patrick de Lange (1-2-5-0), die een stroeve beginfase kende, herstelde zich knap en hield de Braziliaanse slagploeg in de resterende vijf inningen van het scoren af. Bondscoach Eenhoorn bracht in de negende inning Glenn Romney en Harvey Monte als pinch-hitters in de wedstrijd.
Voor de Nederlandse ploeg lijkt plaatsing voor de kwartfinale door deze derde nederlaag een vrijwel onmogelijke opgave. Evenals een dag eerder, toen Panama middels twee homeruns in één inning de zege veilig wist te stellen, werd ook nu Nederland genekt door een homerun.
Om nog enigszins kans te maken zal Oranje in ieder geval de resterende wedstrijden tegen Mexico (zondag) en de Verenigde Staten (maandag) moeten winnen. Brazilië zal dan één van zijn wedstrijden tegen China en Frankrijk, de respectievelijk nummer zeven en acht, moeten verliezen.
| Teams |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
R |
H |
E |
| NEDERLAND |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
1 |
0 |
0 |
0 |
1 |
7 |
0 |
| BRAZILIË |
0 |
0 |
2 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
X |
2 |
4 |
0 |
Werpers Nederland:
Patrick de Lange (8): 1-2-5-0
Werpers Brazilië:
Kleber Tomita (9): 2-4-7-0
(Foto's Nederland: Roger Huys)
Meer nieuws
|