Nederland in zware poule op WBC
Het Nederlands honkbalteam start de tweede editie van de World Baseball Classic volgend jaar tussen 7 en 11 maart opnieuw in Puerto Rico. Dat heeft World Baseball Classic, Inc. vandaag bekendgemaakt. In het Hotel New Otani Tokyo in Japan presenteerde de organisatie niet alleen de speelsteden, maar ook de poule-indelingen. Nederland wacht een zwaar toernooi, met twee poulewinnaars uit 2006 direct als eerste tegenstanders.
 | | Auteur: Redactie | Geplaatst op: 24-03-2008, 06.00 |  |
World Baseball Classic, Inc., de instantie die in het leven is geroepen om het officieuze wereldkampioenschap te organiseren, kwam vandaag in Japan bijeen om de laatste vraagtekens rondom de World Baseball Classic te beantwoorden. Een maand geleden werd al het deelnemersveld bekendgemaakt. Die verschilt niet met het deelnemersveld uit 2006, toen Japan, Cuba, Dominicaanse Republiek, Zuid-Korea, Mexico, Puerto Rico, Verenigde Staten, Venezuela Australië, Canada, China, Chinese Taipei, Italië, Panama en Zuid-Afrika van de partij waren.
Nu presenteerde de organisatie ook twee wijzigingen in de toernooiopzet. Zo zullen teams uit de eerste en de tweede ronde elkaar treffen in een systeem met dubbele eliminatie, waarbij de eerste twee teams met twee nederlagen direct zijn uitgeschakeld. Twee jaar geleden zou dat hebben betekent dat Nederland en Panama niet meer tegen elkaar uit hoefden te komen. De overige twee teams spelen indien nodig nog een laatste wedstrijd om de eerste plaats in de poule. De andere verandering heeft te maken met de halve finales. In 2009 treft de winnaar uit de ene poule de nummer twee uit een andere poule. Twee jaar geleden gingen de halve finales nog tussen de nummers 1 en 2 uit dezelfde poule.
Vandaag werden ook de poule-indelingen en speelsteden bekendgemaakt. Wat betreft dat laatste was één en ander eigenlijk geen verrassing meer. Eerder al werd bekendgemaakt dat alle wedstrijden uit de eerste ronde buiten de Verenigde Staten zouden worden gespeeld. Als locaties daarvoor zijn aangewezen het Canadese Toronto (Rogers Center), Mexico City (Foro Sol Stadium), Tokyo Dome in Japan en het Hiram Bithorn Stadium in San Juan (Puerto Rico).
Het Nederlands honkbalteam zal zijn wedstrijden opnieuw spelen in Puerto Rico. Voor de tweede ronde verhuizen de acht beste teams naar alle waarschijnlijkheid naar San Diego en Anaheim in de Verenigde Staten. De finaleronde staat mogelijk gepland voor Dodger Stadium (Los Angeles).
Knelpunten
Met de keuze voor deze speelsteden heeft de organisatie twee belangrijke knelpunten proberen te vermijden. Twee jaar geleden waren Florida and Arizona nog gastheer van wedstrijden tijdens de World Baseball Classic. Toen moest het toernooi de concurrentie aangaan met de Spring Training-wedstrijden van de Major League, die eveneens in deze plaatsen werden gespeeld. Een dergelijke situatie is nu voorkomen door beide steden in 2009 te vermijden. Door Cuba te laten spelen in Mexico en niet op Amerikaans grondgebied (Puerto Rico), zoals in 2006, voorkomt de organisatie bovendien de discussie rondom de visums voor de Cubaanse ploeg.
Het toernooi start in 2009 op 5 maart met wedstrijden in Tokyo (Japan). Twee dagen later starten ook de teams in Puerto Rico aan hun wedstrijden uit de eerste ronde. In Mexico City en Toronto wordt op 8 maart aan het toernooi begonnen.
Het Nederlands honkbalteam is ingedeeld in poule D. Eenvoudig zal Oranje het volgend jaar niet krijgen tijdens de tweede World Baseball Classic. In zijn poule komt de ploeg twee voormalige poulewinnaars tegen. Eén van de twee is Puerto Rico. In 2006 was dit land nog met 3-8 te sterk voor Nederland. Saillant detail is dat in deze wedstrijd de toen nog relatief onbekende Jair Jurrjens voor Nederland op de heuvel stond. Inmiddels heeft de Antilliaanse werper definitief zijn naam gevestigd in de Amerikaanse Major League. Puerto Rico werd, mede door een 2-12 overwinning op de latere finalist Cuba, poulewinnaar in poule C. De tweede tegenstander voor Oranje wordt de Dominicaanse Republiek. Dat team eindigde tijdens de eerste editie oppermachtig op de eerste plaats in poule D. Uiteindelijk wist het team zelfs de halve finales te bereiken, maar werd hierin met 1-3 uitgeschakeld door Cuba. Panama completeert de poule. Tegen dit team schreef Nederland in 2006 historie, door onder leiding van pitcher Shairon Martis een no-hitter te halen.
Poule-indeling:
Poule A (Japan, Tokyo) - 5 t/m 9 maart 2009
China
Chinese Taipei
Japan
Zuid-Korea
Poule B (Mexico, Mexico City)- 8 t/m 12 maart 2009
Australië
Cuba
Mexico
Zuid-Afrika
Poule C (Canada, Toronto) - 8 t/m 12 maart 2009
Canada
Italië
Verenigde Staten
Venezuela
Poule D (Puerto Rico, San Juan) - 7 t/m 11 maart 2009
Dominicaanse Republiek
Nederland
Panama
Puerto Rico
Meer nieuws
|