sitemap    

Goed begin favorieten Cuba en Japan

Favorieten Cuba en Japan zijn de Olympische Spelen begonnen met een overwinning. Japan had vrijwel geen problemen met Italië. Cuba zette mede door twee solohomeruns Australië aan de kant. Canada kreeg de overwinning tegen Chinese Taipei in de schoot geworpen. In de eerste twee inningen ging Taiwan maar liefst viermaal in de fout, waardoor Canada een beslissende voorsprong kon nemen.
Auteur: RedactieGeplaatst op: 15-08-2004, 20.30 
Liverziani komt te kort tegen Japan
Foto: IBAF© 2004 (Patty Ortín)
Japan is het Olympisch honkbaltoernooi goed gestart. De Aziatische ploeg behaalde, mede door dertien honkslagen, in het openingsduel een ruime overwinning op Italië. Japan profiteerde in de beginfase vooral van fouten in de Italiaanse defensie, de zwakke plek van de Italiaanse ploeg.
Al direct in de eerste inning zorgden veldfouten van buitenvelder David Francia en korte stop Seth La Fera met twee Japanse honkslagen voor de eerste twee punten. De Italiaanse startend werper Anthony Massimino moest in de derde inning nog eens drie hits toestaan. Hierdoor liep Japan uit naar de 0-5.

Bij een 0-6 voorsprong diende Japan in de zesde inning definitief de genadeklap toe. Een tweehonkslag van Atsushi Fujimoto en hits op rij van Kosuke Fukudome, Shinya Miyamoto en Yoshinobu Takahashi brachten nog een drie punten over de thuisplaat. De vijfde Japanse honkslag in deze slagbeurt, ditmaal van de knuppel van Michihiro Ogasawara, bracht uiteindelijk ook de 0-11 op het scorebord. Een inning later scoorde Japan zelfs nog het twaalfde punt. Hierdoor kon het materiaal vroegtijdig worden opgeborgen.

Japan had in de gehele wedstrijd weinig te vrezen van de Italiaanse slagploeg. Italië kwam op het werpen van Koji Uehara tot slechts vier honkslagen. Drie hiervan werden geslagen in de zesde inning. Hits van Seth la Fera, Davide Dallospedale en James Buccheri brachten lopers op het tweede en het derde honk. Het was het enige aanvallende hoogtepunt van Italië in deze wedstrijd.

Homeruns

De Australische starter Craig Anderson kreeg in het duel met Cuba al direct in de eerste inning een homerun tegen. Met één uit sloeg Michel Enríquez de bal over de omheining. Drie slagbeurten later verdubbelde Cuba met enige hulp van Australië de score. Na twee Australische fouten bereikte Yulieski Gourriel het tweede honk, waarna hij kon scoren op een honkslag van Osmani Urrutia.
Diezelfde Urrutia zorgde in de zesde inning ook voor het derde Cubaanse punt. Hij sloeg de tweede homerun van zijn team in dit duel. Tot aan dat moment had Australië weinig kansen gehad. Alleen Brendan Kingman wist in de tweede inning een honkslag te slaan. Het was slechts één van de twee honkslagen, die startend werper Adiel Palma (5-1-2-0) tegenkreeg in de eerste acht inningen.

Carlos Tabares, op de honken gekomen na een Australische fout, kon in de zevende inning na een opofferingsslag, een gestolen honk en een honkslag van Michel Enríquez zijn ploeg op 4-0 brengen.
Pas nadat de Cubaanse werper Palma in de negende inning op de heuvel vervangen was voor Pedro Luis Lazo kreeg Australië zijn eerst kans. Lazo kreeg meteen een honkslag tegen van Rodney van Buizen. Hij leek hierna eenvoudig de wedstrijd uit te gooien. Lazo zette Thomas Brice met drie slag aan de kant en zag Brett Roneberg met een grondbal sneuvelen op het eerste honk. Maar met twee uit kon Australië toch nog zijn eer redden. Van Buizen, die inmiddels het tweede honk had bereikt, kon scoren op een honkslag van Andrew Utting. Lazo kreeg hierna ook nog een honkslag tegen van Glenn Williams. Met het gelijkmakende punt aan slag, werd hierop Lazo op de heuvel vervangen voor Jonder Martínez. De reliever maakte hierna de wedstrijd af en bezorgde zijn ploeg zo de 4-1 overwinning.

Zowel Osmanu Urrutia als Ariel Pestano kwamen tot drie honkslagen uit vier slagbeurten. Urrutia en Michel Enriquez brachten beiden twee punten over de thuisplaat.

Canada scoort tegen Chinese Taipei
Foto: IBAF© 2004 (Patty Ortín)
Foutenfestijn

Het duel tussen Canada en Chinese Taipei had in de beginfase veel weg van een foutenfestijn. Al in de eerste inning ging de Taiwanese ploeg in de fout. Een inning later werd deze misser gevolgd door nog eens drie fouten. Canada kon hierdoor in de tweede slagbeurt met slechts één honkslag uitlopen naar een 0-2 voorsprong.
Toch begon Chinese Taipei de inning wel veelbelovend. Na een veldfout gooide de Taiwanese startend werper twee keer drie slag op rij. Hierna ging het echter mis. Een vrije loop en nog een fout zorgden voor volle honken. Met een goede honkslag bracht Richard Clapp vervolgens twee punten over de thuisplaat.

Honkslagen op rij van Ryan Radmanovich en Jeff Guiel brachten in de vierde inning lopers op het eerste en het derde honk. Met twee uit bracht Peter Orr met een opofferingsslag Radmanovich over de thuisplaat.
Ook in de zevende en achtste inning sloeg Canada hard toe. Twee honkslagen, waaronder een tweehonkslag van Pierre-Luc Laforest, zorgden in de zevende slagbeurt voor de 0-5. Een inning later volgden de laatste twee Canadese punten. Met één uit sloeg Jeff Guiel de bal weg voor twee honken. Zijn ploeggenoot Adam Stern volgde hierna met een driepitter. Een honkslag van Peter Orr bracht hierna de 0-7 eindstand op het scorebord.

Het gehele duel gooiden de drie Canadese werpers een goede wedstrijd. Startend werper Mike Johnson kreeg in zeven inningen slechts vier honkslagen tegen. In de laatste inning moest closer Aaron Myette nog twee hits toestaan.
De drie werpers van Chinese Taipei wisten met lastige ballen maar liefst twaalf strikeouts te gooien. Daarentegen kregen zij ook negen honkslagen tegen en gooiden de pitchers samen vier keer vier wijd. Hierdoor konden zij niet voorkomen dat Canada uitliep naar zijn eerste zege tijdens deze Olympische Spelen.


Teams 1 2 3 4 5 6 7 8 9 R H E
AUSTRALIË 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 5 3
CUBA 1 0 1 0 0 1 1 0 X 4 10 1

Werpers Australië:
Craig Anderson (7): 3-0-9-3
Wayne Ough (1): 0-0-1-0

Werpers Cuba:
Adiel Palma (8): 5-1-2-1
Jonder Martínez (1/3): 0-0-0-0
Pedro Luis Lazo (2/3): 1-0-1-0


Teams 1 2 3 4 5 6 7 R H E
JAPAN 2 0 3 1 1 4 1 12 13 0
ITALIË 0 0 0 0 0 0 0 0 4 3

Werpers Japan:
Koji Uehara (6): 4-1-4-0
Daisuke Miura (1): 1-0-0-0

Werpers Italië:
Anthony Massimino (4): 0-2-7-2
William Lucena (2): 0-2-5-1
Kasey Olenberger (1): 1-1-1-0


Teams 1 2 3 4 5 6 7 8 9 R H E
CHINESE TAIPEI 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6 4
CANADA 0 2 0 1 0 0 2 2 X 7 9 1

Werpers Chinese Taipei:
Chih-Chia Chang (6): 9-3-3-4
Ying-Chieh Lin (1 1/3): 2-1-4-0
En-Yu Lin (2/3): 1-0-2-0

Werpers Canada:
Mike Johnson (7): 3-1-4-1
Aaron Myette (1): 1-0-2-0
Chris Mears (1): 0-0-0-0

Meer nieuws