Boyd aangewezen als starter
Neptununs-werper Leon Boyd is door bondscoach Robert Eenhoorn aangewezen als de startend werper voor de tweede wedstrijd tegen het Amerikaanse nationale team. De wedstrijd begint om 17.00 uur (Nederlandse tijd) in Cary. Later op de dag verhuizen beide teams naar Durham voor de derde en laatste wedstrijd. In dat duel zal David Bergman op de heuvel starten.
 | | Auteur: Redactie | Geplaatst op: 29-07-2007, 15.45 |  |
De Canadese/Nederlandse-werper Leon Boyd keerde pas afgelopen zondag terug op de heuvel bij Neptununs, nadat hij zijn overbelaste arm, vlak na de gewonnen Cup Winners Cup, rust had gegeven. In de wedstrijd tegen het sterke Pioniers wierp Boyd vier innings, waarin hij driemaal drie slag gooide, één keer vier wijd en slechts twee honkslagen tegenkreeg. Boyd mocht daarbij maar een maximaal aantal pitches gooien om overbelasting te voorkomen. Vandaag zal dit aantal door bondscoach Eenhoorn iets worden opgevoerd.
Achter Boyd voerde Eenhoorn enkele wijzigingen door in de startopstelling. Zo vervangt Tjerk Smeets catcher Sidney de Jong. Bryan Engelhardt, gisteravond nog aangewezen slagman, is in het eerste duel van vandaag de linksvelder. Percy Isenia neemt zijn rol als 'dh' over. Vince Rooi start op het eerste honk. De speler, die bij Kinheim als derde honkman actief is, keerde gisteren na een afwezigheid van vier jaar terug in Oranje. De afgelopen seizoenen speelde Rooi profhonkbal bij Washington Nationals.
In de slagvolgorde maakte Danny Rombley een flinke sprong omhoog. Gisteren begon de midvelder nog als laatste, maar sloeg hij twee van de drie Nederlandse hits. Vanmiddag is hij de nummer twee in de slagvolgorde. Ook Raily Legito, gisteren goed voor één hit, klom omhoog.
De wedstrijd tussen Nederland en Team USA wordt gespeeld op het nationaal trainingscomplex van het Amerikaanse nationale team in Cary (North Carolina). Dit complex werd iets meer dan een maand geleden officieel geopend. Na aankomst in de Verenigde Staten werkte Nederland zijn eerste twee trainingen in Cary af. Voor bondscoach Robert Eenhoorn wordt deze tweede wedstrijd tegen Team USA belangrijk. Gisteren kreeg Oranje met 14-0 klop. Vandaag moet duidelijk worden waar Nederland echt staat.
Slagvolgorde:
1. Michael Duursma (korte stop)
2. Danny Rombley (midveld)
3. Raily Legito (derde honk)
4. Vince Rooi (eerste honk)
5. Dirk van 't Klooster (rechtsveld)
6. Percy Isenia (aangewezen slagman)
7. Bryan Engelhardt (linksveld)
8. Tjerk Smeets (catcher)
9. Roel Koolen (tweede honk)
Meer nieuws
|