sitemap    

Cuba wint Intercontinental Cup

Cuba heeft voor de negende keer de Intercontinental Cup gewonnen. In de finale, met dertigduizend toeschouwers, was de regerend wereldkampioen met 1-2 te sterk voor Zuid-Korea. Hierdoor bleef de Cubaanse ploeg het gehele toernooi ongeslagen. Van de tien wedstrijden verloor Cuba er geen. De punten in de eindstrijd werden gescoord na homeruns van Bum Ho Lee van Zuid-Korea en de Cubaan Yobal Dueñas.
Auteur: RedactieGeplaatst op: 21-11-2002, 10.00 
Cuba wint Intercontinental Cup Cuba, dat al 28 wedstrijden op rij ongeslagen is, startte met José Ibar op de heuvel. De Cubaanse werper, die ook tegen Nederland op de heuvel stond, moest in de eerste drie inningen meteen drie honkslagen incasseren. Toen hij in de vierde slagbeurt eerst een solohomerun van Bum Ho Lee en vervolgens nog een hit van Jong Bum Chae tegen kreeg, werd de pitcher vervangen door Maels Rodriguez. Hij maakte met drie slag een einde aan de slagbeurt. Zuid-Korea was toen al wel op een verrassende voorsprong gekomen.

De Aziatische ploeg wist met starter Tae Hyon Chong (4-0-6-0) op de heuvel de voorsprong lange tijd te verdedigen. Pas in de zevende inning kwam de werper in de problemen. Tot dat moment had hij nog maar twee honkslagen en één tweepitter tegengekregen. In de zevende inning werd hij echter goed geraakt. Barbaro Cañizares opende met een tweehonkslag in het rechtsveld. Hierna velde Yobal Dueñas definitief het oordeel over de Zuid-Koreaanse pitcher. Dueñas sloeg de bal weg voor een homerun en bracht hiermee zijn ploeg op een 1-2 voorsprong.
Werper Chong werd gewisseld voor Jung Kil Ma, die de Cubanen de rest van de inning van de honken af wist te houden. In de slotfase probeerde de Zuid-Koreaanse bondscoach van alles om Cuba van het scoren af te houden. In de laatste twee slagbeurten liet hij vier werpers opdraven. Het had succes. Gezamenlijk kregen zij nog maar één honkslag van Eduardo Paret tegen.

Yobal Dueñas Maar waar Cuba in de slotfase niet meer wist te scoren, lukte het ook de slagploeg van Zuid-Korea niet meer om de thuisplaat te bereiken. De Cubanen hadden in de zevende inning Rodriguez na twee vrije lopen vervangen voor Pedro Lazo. Hij kreeg meteen een stootslag-honkslag tegen. Hierna gooide hij echter de deur in het slot en liet hij geen enkele tegenstander meer toe op de honken. Bovendien gooide hij drie keer drie slag.
In de negende inning werd Cuba nog even gevaarlijk. Pinch-hitter Giorvis Duvergel kreeg vier wijd en kon door een gestolen honk en een fout van de Zuid-Koreaanse catcher het derde honk bereiken. Duvergel sneuvelde echter even later toen hij probeerde te scoren op een klap van Ariel Pestano.

In de gelijkmakende negende inning wist ook Zuid-Korea niet meer te scoren. Drie nullen op rij betekenden het einde van de wedstrijd en de negende titel tijdens een Intercontinental Cup voor Cuba. Na verloren finales in 1997 en 1999 wist Cuba nu eindelijk weer eens de finale te winnen. De laatste titel tijdens een Interconinental Cup was alweer in 1995. Ook toen werd het toernooi in eigen land gehouden. Het was de tweede keer dat Cuba en Zuid-Korea in de eindstrijd van een Intercontinental Cup tegenover elkaar stonden. In 1985 speelden de twee ploegen eveneens al de finale. Toen was Cuba ook de sterkste.
De wedstrijd om de derde plaats tussen Panama en de Dominicaanse Republiek werd niet gespeeld. Hevige regenval in Havana maakte spelen onmogelijk, waardoor beide ploegen de derde plaats toebedeeld kregen.

Finale 1 2 3 4 5 6 7 8 9 R H E
CUBA 0 0 0 0 0 0 2 0 0 2 7 0
ZUID-KOREA 0 0 0 1 0 0 0 0 0 1 6 1

Werpers Cuba:
José Ibar (3 2/3): 4-0-5-0
Maels Rodriguez (2 1/3): 2-2-0-0
Pedro Lazo (3): 3-0-1-0

Werpers Zuid-Korea:
Tae Hyon Chong (6): 4-0-6-0
Jung Kil Ma (1 1/3): 1-0-1-0
Hei Chun Lee (1/3): 1-1-0-0
Ki Pyo Kim (2/3): 1-0-0-0
Hyun Seung Lee (man): 0-1-0-0
Byung Yong Chei (2/3): 0-0-0-1

Homeruns:
Bum Ho Lee (solo, 4e inning)
Yobal Dueñas (+1, 7e inning)

Meer nieuws