Team USA te sterk voor Japan
Het Haarlemse Pim Mulierstadion zat vanmiddag al vrij volgepakt. Dat had op zich niets te maken met de wedstrijd van die middag tussen de Verenigde Staten en Japan, maar alles met de eerste wedstrijd van het Nederlands team. Oranje treft vanavond het Dutch Caribbean Team. Dat gaf de Verenigde Staten en Japan de gelegenheid om in het voorprogramma voor een uitverkocht publiek in actie te komen. Erg boeiend honkbal konden de twee teams niet bieden. Team USA won zonder al teveel inspanning met 5-2.
 | | Auteur: Rogier van Zon | Geplaatst op: 05-07-2007, 17.45 |  |
Om tot de overwinning te komen in dit voorprogramma hoefden de Amerikaanse honkballers nauwelijks voluit te spelen. Al in de eerste inning kreeg de ploeg de overwinning in de schoot geworpen door de zwakke pitching van Japan. En dat terwijl Japan nog strijdlustig was begonnen, toen Kohei Shibata na zijn honkslag en een Amerikaanse veldfout kon scoren op een hit van Ryoji Nakata. Gisteren was deze publiekslieveling nog de ster van de wedstrjid middels drie binnengeslagen punten. Vandaag kwam hij niet verder dan deze ene honkslag. Zodoende kon Japan eigenlijk geen enkele keer echt gevaarlijk worden.
Bekijk het fotoverslag van deze wedstrijd >>
In de tweede helft van de eerste inning scoorden de Verenigde Staten drie punten en gaven zij deze voorsprong niet meer uit handen. Startend werper Masanori Fujihara hield nog geen hele volledige inning stand. Al in de eerste Amerikaanse slagbeurt kon Fujihara inrukken. Dat gebeurde nadat hij drie keer vier wijd en twee wilde worpen had gegooid. Daardoor had Christian Colon al kunnen scoren en waren de honken volgestroomd. Met reliever Shingo Tatsumi op de heuvel scoorden de Amerikanen nog twee extra punten na een veldfout van korte stop Iwasaki Kyohei op een grondbal van Ryan Lipkin.
Op twee honkslagen in de vierde inning na, werd hierna de Japanse aanval tot aan de zevende inning lam gelegd door startend werper Stephen Strasburg. De Amerikaanse student van San Diego State University gooide in zeven innings zeven keer drie slag en geen enkele keer vier wijd. Hij kreeg zes honkslagen tegen. De laatste twee in de zevende inning toen Japan via een tweehonkslag van Takuya Tsukuura en een hit van Takahiro Iwamoto iets aan de achterstand probeerden te doen. Deze hits leverden nog wel het tweede Japanse punt op, maar waren bij lange na niet voldoende om de Amerikaanse ploeg onder druk te zetten.
Achterstand
In de zesde inning had Team USA zelf al eenmaal gescoord. Dat gebeurde nadat de Amerikanen opnieuw door drie vrije lopen de honken vol hadden gekregen. Met een opofferingsslag stelde Matt den Dekker vervolgens Micah Gibbs in staat om het vierde Amerikaanse punt te scoren. De 4-2 voorsprong in de zevende inning werd uiteindelijk uitgebouwd tot een 5-2 eindstand toen Tommy Mendonca in de achtste inning het laatste punt van de wedstrijd scoorde. Medonca opende de slagbeurt met een tweehonkslag en kon uiteindelijk scoren op een hit van Ryan Jackson.
Deze Amerikaanse korte stop kwam in de eerste wedstrijd voor de Verenigde Staten tot twee honkslagen. Ook tweede honkman Christian Colon kwam tot twee hits. Daarmee namen zij samen vier van de zeven honkslagen voor hun rekening.
Aanvallend speelden de Verenigde Staten geen hoogdravende wedstrijd. Niettemin was dat wel voldoende voor de eindzege. Daarmee heeft de ploeg van manager Rob Walton zijn visitekaartje alvast afgegeven. Volgende maand staan Japan en de Verenigde Staten namelijk opnieuw tegenover elkaar. Dan nemen de twee ploegen deel aan het vierde FISU World Championships in Ostrava (Tsjechië). Aan dit wereldkampioenschap voor universiteitsteams neemt verder ook Chinese Taipei deel. Litouwen, India, Canada, Zuid-Korea en Tsjechië zijn enkele andere deelnemers.
| Teams |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
R |
H |
E |
| JAPAN |
1 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
1 |
0 |
0 |
2 |
7 |
1 |
| VERENIGDE STATEN |
3 |
0 |
0 |
0 |
0 |
1 |
0 |
1 |
X |
5 |
7 |
2 |
Werpers Japan:
Masanori Fujihara (2/3): 1-3-1-0
Shingo Tatsumi (2 1/3): 2-2-2-1
Shinji Iwata (2): 3-0-1-0
Nobuaki Nakabayashi (1): 0-2-1-0
Hisashi Takeuchi (1): 2-0-0-0
Masahiro Inui (1): 0-0-2-0
Werpers Verenigde Staten:
Stephen Strasburg (7): 7-0-6-2
Tyler Lyons (1 1/3+1 man): 0-1-1-0
Kendal Volz (2/3): 1-1-1-0-0
Meer nieuws
|