sitemap    

Johnny Balentina gehuldigd in Haarlem

De afgelopen tien jaar speelde Johnny Balentina altijd een belangrijke rol in het Nederlandse team. Vorig jaar zette hij echter een punt achter zijn interlandcarrière. Niettemin kreeg de voormalige catcher en aanvoerder van het Nederlandse team ook deze Honkbalweek een hoofdrol.
Auteur: RedactieGeplaatst op: 28-07-2002, 00.30 
Johnny Balentina Johnny Balentina werd vandaag tijdens de Haarlemse Honkbalweek benoemd tot Lid van Verdienste van de KNBSB. De huidige hoofdcoach van het Haagse Tornado's kreeg zijn onderscheiding voor aanvang van de wedstrijd tussen Nederland en de Verenigde Staten.
Balentina speelde als catcher 106 interlands voor het Nederlandse team. Met Oranje werd hij vier keer Europees kampioen (1993, 1995, 1999 en 2001) en zat in de Nederlandse WK-selecties van 1994, 1998 en 2001. Na het WK van 2001 in Taiwan nam Balentina afscheid van Oranje.
De oud-international debuteerde op 7 juli 1992 in een oefenwedstrijd tegen een clubteam uit Apeldoorn. De in Willemstad geboren Balentina was de eerste Antilliaan en de zevende international die honderd interlands of meer speelde. Marcel Joost voert de lijst aan met 157 interlands gevolgd door Charles Urbanus (138), Marcel Kruijt (128), Paul Smit (112), Eric de Bruin (106) en Jeffrey Cranston (100).

Eerder deze week was er ook al een andere huldiging. Voor aanvang van de Antillian All Star Game op donderdag werd Franklin Victor eveneens benoemd tot Lid van Verdienste van de KNBSB. Victor kreeg de onderscheiding voor zijn enorme staat van dienst als hoofdscheidsrechter. De Antilliaan is al sinds 1975 als umpire actief op landelijk niveau. Victor kreeg de onderscheiding uit handen van Theo Reitsma, voorzitter van de honkbalbond.

Meer nieuws