sitemap    

Loting EK 2007 bekendgemaakt

De Europese honkbalbond CEB heeft de loting bekendgemaakt voor het Europees kampioenschap. Het EK wordt dit jaar van 7 tot en met 16 september in Spanje gehouden en geldt tevens als enige Europees Olympisch kwalificatietoernooi. Europees kampioen Nederland ontloopt in de poulewedstrijden zowel de nummers twee als drie van de vorige editie.
Auteur: RedactieGeplaatst op: 12-02-2007, 23.30 
Een nieuwe Europese titel is nu van extra groot belang
Foto: © Fred Reuling
Negentien keer werd Nederland al Europees kampioen. Bovendien verloor Oranje sinds 1993 slechts eenmaal een finale. Dat was in 1997 in Frankrijk, toen Italië te sterk bleek. De zes andere keren ging Nederland er met de Europese titel vandoor. In september heeft de Europese titel echter extra veel waarde, want dan levert de eerste plaats niet alleen het kampioenschap op, maar bovendien plaatsing voor de allerlaatste Olympische Spelen. In 2008 maakt honkbal namelijk voorlopig voor het laatst onderdeel uit van het Olympisch programma.

Wat dat betreft heeft Nederland niet alleen maar goede herinneringen overgehouden aan het laatste Olympisch kwalificatietoernooi. Toen verloor Oranje namelijk in de finale van Italië. Dit bleef wel zonder ernstige gevolgen, want in dat jaar plaatsten de beste twee teams zich voor de Zomer Spelen van 2004. Tijdens het aankomende Europees kampioenschap is slechts één startbewijs te verdienen. En dus zal Nederland er alles aan moeten doen om deze kans met beide handen aan te grijpen.

Loting

Om daadwerkelijk de finale te bereiken dient de selectie van bondscoach Robert Eenhoorn in poule A eerst af te rekenen met Duitsland, Tsjechië, Zweden, Griekenland en Kroatië. Dat is het resultaat van de loting voor het EK, die afgelopen weekeinde in Tsjechië is gehouden. In poule B zijn behalve Italië en Spanje, de nummers twee en drie van de vorige editie, ook Frankrijk, Groot-Brittannië, Oekraïne en Rusland ingedeeld.
De wedstrijden in Spanje worden gespeeld op drie verschillende locaties, namelijk Montjuic, Viladecans en Sant Boi. Het definitieve schema wordt binnenkort vastgesteld. Dan wordt ook duidelijk wat de voorlopige thuisbasis wordt voor de Nederlandse honkballers in Spanje.

Behalve de Europese titel en de Olympische kwalificatie staat er in Spanje nog meer op het spel. Zo plaatst de nummer twee van dit EK zich voor het allerlaatste Olympisch kwalificatietoernooi in maart 2008. Dan wordt een speciaal herkansingstoernooi gehouden, waarbij drie landen zich alsnog kunnen plaatsen voor de Olympische Spelen.
Verder verzekeren de beste vier teams zich voor het wereldkampioenschap van 2009. De nummers één tot en met zes keren in 2009 terug in de A-poule van het EK. De overige zes teams degraderen naar de B-poule.

Meer nieuws