sitemap    

Prijzen voor Nederlandse spelers

Het Nederlands honkbalteam vertrekt morgenochtend niet alleen met de eerste prijs van het Europees kampioenschap naar Nederland. Bij Oranje ontvingen vanavond na afloop van de laatste wedstrijd op het Europees kampioenschap bovendien twee spelers samen vijf individuele prijzen. Daarmee werd Nederland het meest succesvolle team op het toernooi in Barcelona. Bovendien werden vijf spelers van Oranje opgenomen in het All Star-team.
Auteur: RedactieGeplaatst op: 16-09-2007, 21.00 
Foto: © Rob Jelsma
De Nederlandse derde honkman Raily Legito bekroonde zijn opmerkelijke toernooi met maar liefst drie individuele prijzen. De speler van het Rotterdamse Neptunus sloeg op dit Europees kampioenschap vier homeruns. Een ongekend aantal voor de Antilliaanse binnenvelder. Daarmee verdiende hij na afloop van het EK de prijs voor Homerun King. Bovendien ontving Legito de prijs voor de meeste binnengeslagen punten. Hij kwam er dit toernooi tot vijftien. Dat was evenveel als zijn ploeggenoot Shurendell de Caster, maar Legito had daar minder slagbeurten voor nodig dan de profspeler van het Triple A-team Indianapolis Indians.

Bovendien werd Raily Legito door de Technische Commissie van de Europese honkbalbond uitgeroepen tot beste verdedigende speler op het 29e Europese kampioenschap. En die prijs had Legito ook twee jaar geleden al ontvangen, toen het EK in Tjsechië werd gehouden. In Barcelona kwam Legito in acht wedstrijden in actie als derde honkman en korte stop en maakte hij slechts twee veldfouten in achttien acties. Zijn mooiste veldactie maakte Legito gisteravond in de wedstrijd tegen Spanje. Daar maakte hij in de tweede inning een spectaculaire diving catch op een hardgeslagen bal van Alejandro Freire.
Behalve Legito ontving ook de Nederlandse international Rogeavin Bernadina persoonlijke prijzen. De midvelder van Oranje wist de meeste honken te stelen. Bernadina kwam tot een aantal van zes gestolen honken. Geen enkele keer wist een catcher hem uit te schakelen. Bovendien scoorde hij dit toernooi de meeste punten (18) van alle deelnemers.

Meest Waardevolle Speler

Foto: © Rob Jelsma
De Meest Waardevolle Speler van het toernooi werd Brant Ust. De speler uit het Britse nationale team kreeg bovendien de prijs voor het beste slaggemiddelde. Dit toernooi eindigde Ust met Groot-Brittannië achter Europees kampioen Nederland op een tweede plaats. In de 'finale' sloeg Ust, die twee jaar geleden nog met Team USA deelnam aan het wereldkampioenschap, twee van de vier honkslagen van zijn ploeg. Ust kwam in op het EK tot negentien hits en een slaggemiddelde van .613. Hij sloeg zeven tweehonkslagen en twee homeruns, sloeg elf punten over de thuisplaat en scoorde zelf twaalfmaal. Hij sloeg niet alleen de meeste hits, maar ook de meeste tweehonkslagen in de finalepoule. Het afgelopen seizoen kwam Ust op Triple A-niveau uit voor Tacoma Rainiers. Voor dit team speelde ook de Nederlandse international Wladimir Balentien.
De beste werpers werden de Fransman Nicolas Dubaut en de Britse pitcher Stephen Spragg. Spragg, tevens speler van het Bussumse HCAW, eindigde met het laagste verdiende puntengemiddelde, terwijl Dubaut het beste winst- en verliespercentage had.

Prijswinnaars Raily Legito, Rogearvin Bernadina en Brant Ust werden tevens opgenomen in het All Star-team. Legito als de beste derde honkman, Bernadina als één van de buitenvelders en Ust als korte stop. Behalve Legito en Bernadina werden nog drie Nederlandse internationals opgenomen in het sterrenteam. Shurendell de Caster verdiende door zijn slagprestaties een plek in het team als tweede honkman. En dat terwijl de Antilliaanse honkballer in dienst van Oranje vooral op het eerste honk werd geposteerd. Veteraan Sharnol Adriana werd in het All Star-Team opgenomen als aangewezen slagman en David Bergman als beste rechtshandige werper.
Het vijftal werd aangevuld met catcher Mike Nickeas (Groot-Brittannië), eerste honkman Ian Young (Groot-Brittannië), buitenvelders Daniel Figueroa (Spanje) en Sascha Lutz (Duitsland), de rechtshandige werper Samuel Meurant (Frankrijk) en de Cubaanse linkshandige pitcher Enorbel Marquez (Duitsland).

Meer nieuws