Tsjechië na thriller tweede
Het honkbalstadion in Blansko barstte na ruim drie uur spelen bijna uit zijn voegen. Iets minder dan drieduizend uitzinnige Tsjechen vierden het punt dat Zdenek Kocman laat in de elfde inning scoorde. Hiermee werd de ware thriller tussen Tsjechië en Duitsland in het voordeel van het gastland beslist. Zowel Tsjechië als Frankrijk waren gisteren al zeker van een plaats in de finalepoule, maar moesten vandaag nog de daadwerkelijke eindstand bepalen. Spanje verzekerde zich vandaag middels winst op Griekenland van de eerste plaats in poule B.
 | | Auteur: Redactie | Geplaatst op: 12-07-2005, 23.30 |  |
Doordat het resultaat uit de voorrondes meetelt, zou de uitslag van het duel tussen Tsjechië en Frankrijk dus ook mee worden genomen naar de finalepoule. In het bomvolle 'Strawberry Field' werd het na de eerste slagbeurt al direct stil. Sebastien Herve opende de score na een honkslag van Samy Boutagra. Frankrijk wist deze voorsprong dankzij een uitstekend optreden van werper Samuel Meurant tot diep in de achtste inning vast te houden. De voormalig werper van Tornado's stond in de eerste zes innings slechts drie hits toe en voorkwam, mede door drie strikeouts en geen enkele keer vier wijd, dat Tsjechië ook maar een beetje in de buurt van de thuisplaat kwam.
Ook reliever Patrice Briones begon in eerste instantie voortvarend. Pas nadat hij problemen kreeg met zijn controle, verloor Briones in de achtste inning grip op de Tsjechische slagploeg. Vrije lopen voor Martin Veselý en Michal Kocí zorgden voor volle honken, vooral omdat even daarvoor de Franse eerste honkman Yann-Alexandre Monnet in de fout was gegaan op een klap van Jakub Hajtmar. Briones zorgde hierna met drie slag voor Michal Bren nog wel voor de tweede nul, maar kon vervolgens niet voorkomen dat Martin Strítecký verwoestend uithaalde. Op deze klap kon Hajtmar richting thuisplaat snellen. Even later maakte Veselý de sensatie compleet door de thuisplaat te stelen. Zo keerde de Tsjechische hoop weer terug bij de bijna drieduizend toeschouwers.
Frankrijk was echter nog niet van plan om zich over te geven. De Franse honkballers waren zich maar wat bewust van het belang van deze wedstrijd en dus zette de ploeg de tegenaanval in. Sebastien Herve opende de negende inning met een honkslag, waarna Gaspard Fessy met eveneens een hit een verlenging kon afdwingen.
Deze werd pas in de elfde inning beslist, nadat closer Pavel Budský zijn Tsjechische ploeg in de race had gehouden. Waar hij Frankrijk van het scoren af wist te houden, slaagde Briones hier niet in. In de tweede helft van de elfde inning gooide hij Martin Strítecký op het lichaam, waarna de Tsjech plaats kon nemen op het eerste honk. Via een opofferings-stootslag kon Strítecký door naar twee, waar hij werd vervangen voor pinch-runner Zdenek Kocman. Briones reageerde met een opzettelijke vrije loop voor Tomáš Ovesný om een gedwongen loop situatie te krijgen. Nadat hij tevens vier wijd had gegeven aan Jakub Malík, moest Briones de bal overgeven aan Maxime Leblanc. De closer schakelde één tegenstander uit, maar moest hierna met twee man uit toezien hoe Petr Baroch het Tsjechische feest inluidde met een verre klap in het midveld. Kocman kon eenvoudig richting thuisplaat vertrekken, waar hij feestelijk werd binnengehaald door zijn teamgenoten. Het gastland had zich, na een ongelukkige start (10-1 verlies tegen Spanje) alsnog verzekerd van de tweede plaats in poule B.
Griekenland - Spanje
De eerste plaats was voor Tsjechië onbereikbaar geworden nadat Spanje eerder op de dag Griekenland met 3-9 eenvoudig opzij had geschoven. Griekenland was al kansloos voor een plaats in de finalepoule en zou bovendien geen nadeel hebben bij een nederlaag en dus geloofden de Grieken, vorig jaar nog verliezend finalist, het al snel wel. Op het werpen van Fernantez Romperto Kalnteron (4-3-6-2) liep de Spaanse ploeg uit naar een 1-4 voorsprong in de derde inning. Via nog eens drie runs in de vijfde inning besliste Spanje definitief het duel. Nestor Perez kwam met vier wijd op de honken en kon scoren op een tweehonkslag van Javier Civit. De MVP van het vorige EK scoorde vervolgens zelf op een grondbal van Marc Carrillo. Niet veel later sloeg Sebastian Tesouro met een driepitter ook het derde punt uit deze inning over de thuisplaat.
Griekenland kwam niet verder dan drie punten. In de eerste inning kon James-Christopher Demetral scoren nadat hij met een driehonkslag op de honken was gekomen. Twee innings later passeerde Georgios-Stay Lempesis, met een geraakt werper op de honken gekomen, de thuisplaat na een klap van Marinos Sotiropoulos. Uiteindelijk scoorde Efthymios Koumpounis het derde Griekse punt in de achtste inning. Daarmee kwam de 3-9 eindstand op het scorebord.
Kroatië - Oekraïne
Kroatië en Oekraïne waren tot aan vandaag beiden nog puntloos. En dus waren de twee ploegen eveneens al kansloos voor de finalepoule. Niettemin was de wedstrijd nog wel degelijk van belang met het oog op de verliezersronde. Dat er zeker nog wat op het spel stond, bleek wel in de slotfase van het duel, toen de gemoederen hoog opliepen. In de zevende inning was de Kroatische Ivan Racic zo ontstemt over zijn strikeout, dat hij hierop in discussie ging met de umpire. Hierop werd Racic het veld uitgestuurd. In zijn kielzog kon ook één van de Kroatische coaches inrukken, nadat ook hij aanmerkingen had gemaakt op de leiding. Reliever Oleksandr Trofinienko (6-2-3-0), die de laatste vijf innings wierp, reageerde koelbloedig en zette vervolgens ook Matija Grofelnik met drie slag aan de kant om een einde aan de inning te maken.
De honkballers uit Oekraïne beslisten de wedstrijd toen de ploeg zijn voorsprong uitbreidde van 1-3 naar 1-5 in de zesde inning en naar 1-7 in de negende inning. Niettemin werd het duel in de laatste inning nog knap spannend. Met één man uit bereikte Tomislav Curkovic met vier wijd het eerste honk. Na drie slag voor Branko Nenadic sloeg Mladen Krpanec, die de weggestuurde Racic had vervangen, een tweehonkslag. Nadat bovendien Matija Grofelnik vier wijd had gekregen, had Kroatië alle honken bezet. Een eenvoudige grondbal van Neven Sopljaric richting de tweede honkman van Oekraïne maakte echter een einde aan de wedstrijd, die zo met 1-7 in het voordeel van Oekraïne eindigde.
Meer nieuws
|