sitemap    

Pioniers in één poule met titelverdediger

Pioniers, de enige Nederlandse deelnemer aan het toernooi om de Cup Winners Cup, is in één poule ingedeeld met de titelverdediger Rojos de Tenerife uit Spanje. Dat werd afgelopen weekeinde duidelijk na de loting tijdens het congres van de Europese honkbalbond CEB in Stockholm (Zweden).
Auteur: RedactieGeplaatst op: 27-02-2006, 20.45 
De afgelopen drie jaar stond Pioniers in de finale van het toernooi om de Cup Winners Cup. In 2003 werd in Spanje landgenoot Kinheim met 3-11 verslagen. De twee daaropvolgende jaren was de ploeg echter kansloos tegen het Spaanse Rojos de Tenerife. De Spaanse honkballers wonnen de finales met 0-6 in 2004 en met 4-6 in 2005.

Voor het toernooi van 2006, dat in Praag op de velden van Krc Altron worden gehouden, treft Pioniers zijn Spaanse angstgegner al in de voorrondes. Na de duels op woensdag 14 juni tegen het Franse Savigny sur Orge en op donderdag 15 juni tegen Antwerp Eagles uit België treft Pioniers vrijdag 16 juni de titelverdediger.
Ook in 2004 trof Pioniers al in de eerste ronde Rojos de Tenerife. Pioniers verloor toen met 3-8, maar wist zich via een zege in de halve finales op het Haagse Tornado's, alsnog naar de finale te knokken.

Poule A

Als Pioniers zich in poule B voor de halve finale weet te plaatsen, dan treft Pioniers hierin één van de teams uit poule A. Deze poule bestaat uit F.C. Barcelona (Spanje), gastheer Krc Altron (Tsjechië), Bracknell Blazers (Groot-Brittannië) en nieuwkomer Lituanica Kaunas (Litouwen).

De Cup Winners Cup, ingesteld in 1990, werd maar liefst tienmaal door een Nederlands team gewonnen. Pioniers was in 2003 de laatste Nederlandse winnaar. Het Rotterdamse Neptunus won de Europese hoofdprijs de meeste keren, namelijk vier keer (1990, 1993, 1998 en 1999). Kinheim was drie keer (1994, 2001 en 2003) de sterkste. Dit aantal kan Rojos de Tenerife in 2006 evenaren. Bovendien kan de Spaanse club geschiedenis schrijven. Rojos de Tenerife kan het eerste team zijn dat driemaal op rij de Cup Winners Cup weet te bemachtigen. Tot nog toe wisten alleen Neptunus, Kinheim en het Italiaanse Mediolanum twee opeenvolgende toernooizeges te boeken.

Meer nieuws