sitemap    

Goed begin voor Tornado's en Kinheim

Voor Tornado's en Kinheim staat een zware taak op het programma. Beide ploegen hebben in de reguliere competitie te maken met vormverlies. Tijdens het Europa Cup II-toernooi in het Duitse Regensburg moeten de twee ploegen hun vorm op tijd proberen terug te vinden. Op de eerste dag leek de missie geslaagd. Tornado's en titelverdediger Kinheim wonnen hun eerste wedstrijd.
Auteur: RedactieGeplaatst op: 19-06-2002, 20.30 
Tornado's zakte in de hoofdklasse terug naar de zesde plaats. Vandaag trad de ploeg aan voor zijn eerste wedstrijd in het Europa Cup II-toernooi. Vorig jaar nog stelde de Haagse ploeg teleur met een vierde plaats in de strijd om de EC I. In de eerste wedstrijd van dit jaar begon Tornado's goed. De Nederlandse ploeg won met 1-3 van Brasschaat Braves.
Tornado's en Brasschaat speelden in de eerste wedstrijd van het Europa Cup II-toernooi in de Duitse Armin Wolf Arena. De Belgische ploeg was geen onbekende tegenstander voor Tornado's. Eerder dit jaar troffen beide ploegen elkaar al tijdens de Kenneth Smit Cup. Toen wonnen de Belgen met 4-3.
Ook vandaag waren de twee teams aan elkaar gewaagd. Lange tijd zag het er naar uit dat Tornado's opnieuw van de Belgische ploeg zou verliezen. In de derde inning kon Kevin Knollenburg, op de honken gekomen door een honkslag, een punt scoren. Pas in de negende inning kon de Haagse ploeg afstand nemen van zijn tegenstander. Een tweehonkslag bracht Harvey Gumbs op de honken, waarna pinchrunner Boudewijn van Elswijk het winnende punt kon scoren. Uiteindelijk zorgde Sherton Saturnino voor de 1-3 eindstand.

Teams 1 2 3 4 5 6 7 8 9 R H E
NTNT TORNADO'S 0 0 0 0 0 0 0 1 2 3 8 1
BRASSCHAAT BRAVES 0 0 1 0 0 0 0 0 0 1 4 1
Werpers Tornado's:
Tetsuhiro Monna (7) 10-2-4-1
Jimmy Summers (2) 3-0-0-0

Werpers Brasschaat Braves:
Samuel Meurant (8) 5-1-7-0
Roger de Saedeleer (1) 1-0-1-1

Poule A

In de reguliere competitie van Nederland valt Kinheim de laatste weken op door het vormverlies. De ploeg van hoofdcoach Bernie Beckman ging het seizoen fanatiek van start en stond binnen de kortste keren verrassend op de eerste plaats van de hoofdklasse. Kinheim leek een goed seizoen tegemoet te gaan. Maar bijna twee maanden na de start van de competitie sloeg het noodlot voor de Haarlemmers toe. De slagploeg leek geen bal meer te raken en in het veld gingen flink wat spelers in de fout. Kinheim verloor zes keer op rij en verspeelde op het nippertje de tweede plaats in de reguliere competitie.
En dus vertrok de ploeg met een zware opdracht naar het Duitse Regensburg. Niet alleen moest er een titel worden verdedigd, maar bovendien moest de ploeg zijn vormverlies van de afgelopen weken zien te overwinnen.

Op de eerste wedstrijddag van het Europa Cup II-toernooi slaagde Kinheim hier meteen in. De ploeg speelde zoals een titelverdediger hoorde te spelen. Het Duitse Legionaire was compleet kansloos op het solide spel van de Haarlemmers. Kinheim hoefde hierdoor geen enkele keer te twijfelen aan zichzelf en zorgde met een 0-10 voorsprong in de achtste inning voor een vervroegd einde van de wedstrijd.
Bij Kinheim begon Patrick Beljaards op de heuvel. Beljaards kreeg in zes inningen slechts één honkslag tegen, van Dan Blednik in de vijfde inning, terwijl hij acht keer drie slag gooide. Kinheim daarentegen wist de Duitse werpers wel goed te raken. In acht inningen kwam de Haarlemse slagploeg tot dertien honkslagen.

Hierdoor heeft Kinheim goede papieren om de tweede ronde te halen. De Haarlemse ploeg speelt morgen tegen Arga Burlada, waarna een dag later Barracudas Montpellier wacht. Deze Franse ploeg won net als Kinheim zijn eerste wedstrijd. Montpellier was met 9-15 te sterk voor Arga Burlada uit Spanje.

Teams 1 2 3 4 5 6 7 8 R H E
DPA KINHEIM 2 3 0 0 0 0 4 1 10 13 3
REGENSBURG LEGIONAIRE 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 1
Werpers Kinheim:
Patrick Beljaards (6) 8-0-1-2
Jerry Breek (2) 2-1-1-1

Werpers Regensburg Legionaire :
Martin Almstetter (1 1/3) 1-2-6-0
Paco Garcia (3 1/3) 3-1-2-0
Martin Brunner (1) 1-3-3-1
Fabian Weber (2) 1-0-2-0

Meer nieuws