sitemap    

Ruzic houdt Neptunus in de race

DOOR Neptunus is weer volledig terug in de race voor kwalificatie voor de Final Four. Vanavond leidde de Australische pitcher Dushan Ruzic de Nederlandse landskampioen naar een knappe 2-6 overwinning op T&A San Marino. Daarmee heeft DOOR Neptunus na de tweede dag van het Europa Cup-toernooi de tweede plaats in het klassement in handen gekregen.
Auteur: Rogier van ZonGeplaatst op: 03-06-2010, 22.45 
Foto: © Rob Jelsma
Gisteravond liep gastheer DOOR Neptunus op de openingsdag van het Europa Cup-toernooi tegen een onverwachte nederlaag op tegen Tenerife Marlins. In het Rotterdamse Familiestadion bewees Neptunus zichzelf zo geen dienst. Vandaag kwam de ploeg van hoofdcoach Steve Janssen, die in de hoofdklasse dit seizoen nog maar één keer verloor, echter sterk terug. Onder leiding van Dushan Ruzic boekte Neptunus een knappe zege op T&A San Marino.

Bekijk het fotoverslag >>

De hoofdrol was niet voor niets weggelegd voor Ruzic. De Australische international gooide een complete wedstrijd en legde de slagploeg van het ministaatje volledig lam. In acht innings stond hij slechts zes honkslagen toe. Drie daarvan werden geslagen in de tweede inning. Maar met volle honken hield derde honkman Raily Legito zijn hoofd koel en schakelde hij Simone Albanese uit op de thuisplaat na een grondbal van Riccardo Serrani. Vervolgens stond Ruzic tot aan de negende inning alleen nog hits toe aan Dean Rovinelli (vierde inning) en Simone Albanese (achtste inning).

Ondersteund

De knappe prestatie van Ruzic werd ondersteund met Rotterdamse punten in de tweede, achtste en negende inning. Martijn Meeuwis bracht zijn ploeg op voorsprong, nadat hij in de tweede Rotterdamse slagbeurt Danny Rombley (honkslag) met een tweepitter richting de thuisplaat had gestuurd. In de achtste inning sloeg Eugene Kingsale op zijn beurt de bal weg voor twee honken. Na een opofferingsstootslag van Benjamin Dille was het de beurt aan Raily Legito om zijn ploeggenoot over de thuisplaat te slaan. Legito slaagde daar met een honkslag in het rechtsveld in en kon even later na een gestolen honk en een veldfout van pitcher Vicente Bonilla bovendien voor de 0-3 zorgen op een grondbal van Dwayne Kemp.

Foto: © Rob Jelsma
Daarmee was de wedstrijd beslist en de defensie van San Marino definitief gekraakt. Met volle honken gooide closer Castillo Montes in de negende inning vier wijd op Raily Legito en Danny Rombley en liet vervolgens Dille scoren door een wilde worp om het laatste sprankje hoop op een overwinning van San Marino weg te nemen. Dat bracht de voorsprong voor DOOR Neptunus op 0-6.
De voorsprong hield Neptunus in stand, maar eenvoudig maakten de Rotterdamse honkballers het zich niet. Met twee man uit ging de ploeg tweemaal in de fout na een tweehonkslag van David Sheldon. De veldfouten van de ervaren korte stop Jeroen Sluijter en rechtsvelder Danny Rombley maakten een einde aan de shut-out. T&A San Marino kon terugkomen tot 2-6, totdat pitcher Dushan Ruzic met drie slag voor Dean Rovinelli eigenhandig een einde aan de wedstrijd maakte.

Race

DOOR Neptunus produceerde vanavond tien honkslagen, waarvan Eugene Kingsale er drie voor zijn rekening nam. Daarmee scoorde de Arubaan drie punten. Danny Rombley en Shaldimar Daantji kwamen elk tot twee hits. De overige honkslagen waren van Raily Legito, Dwayne Kemp en Martijn Meeuwis.
De overwinning brengt de Rotterdamse slagploeg weer terug in de race voor kwalificatie voor de Final Four. Daarvoor moet Neptunus bij de beste twee teams eindigen. Na twee speeldagen is Telemarket Rimini nog altijd ongeslagen en wordt de Italiaanse landskampioen gevolgd door vier ploegen, die één overwinning uit twee wedstrijden hebben. Neptunus vervolgt morgenavond het toernooi met een wedstrijd tegen het puntloze Savigny Lions. Zondagmiddag staat de sleutelwedstrijd tegen Rimini op het programma.

Teams 1 2 3 4 5 6 7 8 9 R H E
DOOR NEPTUNUS 0 1 0 0 0 0 0 2 3 6 10 2
T&A SAN MARINO 0 0 0 0 0 0 0 0 2 2 7 2

Werpers DOOR Neptunus:
Dushan Ruzic (9): 5-5-7-2

Werpers T&A San Marino:
Vicente Bonilla (7 2/3): 6-1-9-2
Castillo Montes (1 1/3): 1-3-1-0

Meer nieuws