sitemap    

Volle buit voor Pioniers

Konica Minolta Pioniers heeft de volle buit binnengehaald op de drukke derde dag van het Europa Cup-toernooi in Brno. Nadat vanmiddag al Rouen Huskies met ruime cijfers was verslagen, werd vanavond ook gewonnen van het nog ongeslagen CB Sant Boi. Daarmee is de Hoofddorpse ploeg nog altijd volop in de strijd om kwalificatie voor de Final Four.
Auteur: Rogier van ZonGeplaatst op: 04-06-2010, 23.00 
Foto: © Landa Krom
Na het eerste deel van de Nederlandse competitie staat Konica Minolta Pioniers op een teleurstellende vijfde plaats. Voor een deel komt dat door het ontbreken van twee belangrijke spelers. Buitenvelder Lennart Koster was lange tijd geblesseerd, international Mark-Jan Moorman verbleef in de Verenigde Staten om te honkballen op college-niveau.
Koster is inmiddels hersteld van zijn blessure en speelde alweer negen wedstrijden met Pioniers mee. In die korte tijd is hij meteen één van de meest belangrijke slagmannen geworden (.294). In Brno sloot ook Moorman zich weer bij de Hoofddorpse selectie aan. Inmiddels lijkt de terugkeer van de twee zich uit te betalen. Eerder vandaag sloegen zij met homeruns hun team naar een ruime overwinning op Rouen Huskies.

Ook vanavond bewezen Moorman en Koster hun waarde. Koster, overgekomen van landskampioen DOOR Neptunus, sloeg twee honkslagen in vijf slagbeurten. Moorman kwam tot drie honkslagen. Daarnaast was er vanavond ook een cruciale rol weggelegd voor binnenvelder Shurty Tremus, die met twee hits voor vijf van de negen punten zorgde.

Venijn

Het venijn zat hem voor Konica Minolta Pioniers vandaag in de staart. Pas na vier puntloze innings begon de Hoofddorpse aanval echt op gang te komen. Dat leverde uiteindelijk een duidelijke 2-9 overwinning op. In de vijfde inning bracht Jeffrey de Vrieze het eerste punt van de wedstrijd op het scorebord. Hij was met een driehonkslag op de honken gekomen. Nog maar de tweede hit van dit duel voor Pioniers. Tremus volgde met de derde honkslag om De Vrieze in staat te stellen te scoren. Het was de start van een productieve slotfase voor Konica Minolta Pioniers.
In de zesde inning sloeg Moorman het tweede punt binnen. Een inning later zorgde Muzo met een tweehonkslag voor de 0-4. Met volle honken sloeg Tremus vervolgens in de achtste inning een tweehonkslag om het verschil op 0-7 te brengen. Hits van Koster, Mark Duursma en Moorman brachten het puntentotaal van Pioniers in de negende inning op negen.

Foto: © Landa Krom
Ondertussen had CB Sant Boi, dat het toernooi nog zo goed was begonnen, niets in te brengen op het werpen van Eddie Aucoin. De Amerikaanse pitcher van Pioniers kreeg lange tijd alleen een tweehonkslag tegen van William Domero in de tweede inning. Pas in de zevende inning volgde de tweede Spaanse hit en een inning later ook het eerste punt. Hoofdcoach Bernie Beckman greep in en verving Aucoin op de heuvel voor Maarten Mulder. Die zag nog één tegenstander scoren, maar hield de deur verder in het slot, waarmee de tweede overwinning op één dag een feit was.
Pioniers moest het deze wedstrijd grotendeels doen zonder Michael Duursma. De korte stop liep een blessure op en werd al in de tweede inning uit voorzorg naar de kant gehaald.

Hulp

Na de ongelukkige start in de eerste wedstrijd tegen Fortitudo Bologna is Konica Minolta Pioniers nu weer helemaal terug in de strijd om de eerste plaats. Daarbij kreeg de Hoofddorpse ploeg vandaag hulp uit onverwachte hoek. Gastheer Draci Brno zorgde namelijk op deze derde speeldag voor de grootste verrassing. De Tsjechische ploeg won juist tegen het sterke Fortitudo Bologna zijn eerste wedstrijd. Bij een 1-1 gelijk stand scoorde Draci Brno in de zesde inning drie keer na een driehonkslag van Jakub Hajtmar (3 uit 4) en tweepitters van Tomas Polansky en Michal Ondracek. Bologna antwoordde met twee runs in de zesde inning na vier vrije lopen en een Tsjechische veldfout, maar kwam te kort om een nederlaag te voorkomen. Toch maakten de Italiaanse honkballers het nog spannend in de tweede helft van de negende inning. Een honkslag en twee keer vier wijd zorgden voor volle honken. Maar met één man uit reageerde het Tsjechische binnenveld kordaat op een grondbal van Joseph Mazzuca. Een dubbelspel maakte een einde aan de wedstrijd en heeft de spanning in het Europa Cup-toernooi volledig teruggebracht. Bologna kwam tegen Draci Brno tot slechts vijf honkslagen, waarvan drie van Juan Carlos Infante.

Zodoende staan nu na drie speeldagen vier teams op twee overwinningen uit drie wedstrijden. Pioniers wacht nog wedstrijden tegen Draci Brno (zaterdag) en Heidenheim Heidekopfe (zondag). Bij een dubbele winst is de Nederlandse hoofdklasser zeker van deelname aan de Final Four later dit jaar.

Teams 1 2 3 4 5 6 7 8 9 R H E
KONICA MINOLTA PIONIERS 0 0 0 0 1 1 2 3 2 9 11 1
CB SANT BOI 0 0 0 0 0 0 0 2 0 2 7 2

Werpers Konica Minolta Pioniers:
Eddie Aucoin (7 1/3+3 man): 4-2-5-1
Maarten Mulder (1 2/3): 1-0-2-0

Werpers CB Sant Boi:
Junior Jose Gerra (7): 12-4-6-1
Daniel Matias (1 2/3): 1-3-5-1
Victor Perez (1/3): 0-0-0-0

Meer nieuws