Teleurstellend einde voor HCAW
HCAW is tijdens het Europa Cup I-toernooi op een vierde plaats geëindigd. De Bussumse honkballers verloren in de strijd om de derde plaats van het Tsjechische Draci Brno. HCAW, dat vorig jaar nog op de vijfde positie eindigde, werd vrijdagavond door Neptunus de weg naar de finale versperd.
 | | Auteur: Redactie | Geplaatst op: 20-06-2004, 00.00 |  |
Met behulp van startend werper Leos Kubát (9-3-2-3) had Brno het titelverdediger Neptunus twee dagen eerder nog knap lastig gemaakt. Na een vrije loop, honkslag en veldfout scoorde Neptunus in de eerste inning twee punten, maar kwam er daarna totaal niet meer aan te pas. Kubát hield de Rotterdammers hierna in het restant van de wedstrijd van het scoren. Het leverde echter geen zege op een Nederlandse club op. Zaterdag slaagde Brno wel in deze stunt.
HCAW begon op de heuvel met Calvin Maduro. De Arubaanse werper met Major League-ervaring startte sterk. In de eerste vier slagbeurten kreeg hij slechts drie honkslagen tegen. Draci Brno slaagde er dan ook geen enkele keer in om gevaarlijk te worden.
HCAW daarentegen wel. De Bussumse ploeg, momenteel de nummer twee in de Nederlandse competitie, opende al meteen in de eerste inning op het werpen van Radek Prochazka de score. Eugene Henson, met een tweehonkslag op de honken gekomen, tekende na een Tsjechische fout voor het eerste Bussumse punt aan. Twee slagbeurten later liep HCAW verder uit. Vrije lopen voor Eugene Henson en Sidney de Jong en hits van Ralph Milliard en Jeffrey Cranston zorgden voor nog eens drie Bussumse punten.
Gunstige voorsprong
De sterke start gaf HCAW een gunstige voorsprong in de wedstrijd. Hierop besloot hoofdcoach Bill Froberg in de vijfde inning Calvin Maduro op de heuvel te vervangen voor Maarten Mulder. Deze ingreep pakte in eerste instantie goed uit. Mulder kreeg drie slagbeurten lang geen punten tegen.
In de achtste inning ging het echter mis. Honslagen van Karel Hrusovsky en Jan Chudoba brachten catcher Michael Brenn en Pavel Budsky over de thuisplaat. Voor Mulder betekenden de twee runs het einde van de wedstrijd. Hij werd vervangen door Dave Draijer.
De international slaagde er hierna in zijn team uit de inning te halen. Maar met de derde plaats in zicht ging het in de achtste slagbeurt toch nog mis voor HCAW. Hits van Martin Vesely en Dale Ziersch brachten bij een 2-4 stand in het voordeel van HCAW twee lopers op de honken. Hierna velde catcher Michael Brenn het oordeel over de Bussumse ploeg. Na twee en een half uur spelen sloeg hij een door closer Draijer geworpen bal in één keer over de omheining in het buitenveld. In zijn rondje om de honken nam Brenn vervolgens Veseley en Ziersch mee: 5-4. HCAW bleef met lege handen achter.
Beste slagman
Bij HCAW was Ronald Jaarsma in de strijd om de bronzen medaille de beste slagman. De midvelder kwam in vijf slagbeurten tot drie honkslagen. Rechtsvelder Bas de Jong nam er twee voor zijn rekening. De overige honkslagen kwamen op naam van Eugene Henson, Ralph Milliard, Sidney de Jong en Jeffrey Cranston. HCAW produceerde daarmee negen honkslagen, twee minder dan zijn Tsjechische tegenstander.
HCAW verbeterde desondanks zijn prestatie van vorig jaar. Toen werd de ploeg uit Bussum in de groepswedstrijden veroordeeld tot de verliezerspoule. Uiteindelijk eindigde HCAW hierna op een vijfde plaats. Dat was één plaats lager dan Draci Brno, dat in de strijd om een plaats in de finale niet was opgewassen tegen Rimini (10-1). Een nederlaag tegen San Marino (2-9) leverde uiteindelijk de vierde plaats op. Dit jaar verbeterden de Tsjechen dus ook hun prestatie.
| Teams |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
R |
H |
E |
| MR. COCKER HCAW |
1 |
0 |
3 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
4 |
9 |
2 |
| DRACI BRNO |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
2 |
3 |
5 |
11 |
2 |
Werpers HCAW:
Calvin Maduro (4): 2-2-3-1
Maarten Mulder (3 2/3): 1-1-5-1
Dave Draijer (2/3): 0-0-3-0
Werpers Draci Brno:
Radek Prochazka (6): 6-4-8-2
Pavel Budsky (3): 3-0-1-0
Meer nieuws
|