HCAW ondanks zege derde
In de laatste wedstrijd behaalde HCAW een goede overwinning. De ploeg was met 4-3 te sterk voor Rimini. Desondanks wist de finalist van vorig jaar zich niet te plaatsen voor de halve finale.
 | | Auteur: Redactie | Geplaatst op: 20-06-2003, 00.30 |  |
Gisteren was Rimini nog met 0-10 te sterk voor San Marino, de ploeg die op de openingsdag met 0-11 had gewonnen van HCAW. Met deze resultaten in het vooruitzicht wachtte HCAW vandaag een zware taak. Rimini was namelijk de favoriet voor de groepswinst in poule B.
De Bussumse ploeg had een ruime overwinning op de nummer vier uit de Italiaanse serie A1 nodig om zich toch nog te plaatsen voor de halve finale. Maar deze opdracht leek onmogelijk. Winnen deed HCAW wel, het was echter niet voldoende voor een plaats bij de eerste vier. De Nederlandse honkballers kwamen niet verder dan 4-3.
HCAW keek vrijwel de gehele wedstrijd tegen een voorsprong aan. In het Stadio Comunale opende HCAW in de derde inning de score. Bij twee uit ging de Italiaanse defensie tweemaal in de fout. Hierdoor kon HCAW de eerste twee punten binnenlopen. Een opofferingsslag van Clinton Balgera in de vijfde inning verkleinde de achterstand voor Rimini. In de zesde inning leek Rimini terug in de wedstrijd te komen. Op het werpen van Patrick de Lange (3-5-6-0) kreeg de ploeg het eerste en tweede honk bezet. Hierna nam Dave Draijer het werpen van De Lange over. Met succes, want hij wist zijn ploeg ongeschonden uit de inning te halen.
In de zevende inning kon HCAW uitlopen naar 3-1 na honkslagen van Eugene Henson en Ralph Milliard. In de daaropvolgende slagbeurt sloeg Giovanni Pantaleoni (vier honkslagen uit vier slagbeurten) echter de gelijkmaker over de thuisplaat. Op zijn honkslag konden Elio Gambuti en pinch-runner Andrea Buda gelijkmaken. In de negende inning kreeg HCAW op het werpen van Paolo Ceccaroli door drie honkslagen alle honken bezet. Na een geraakt werpen op Quincy Bernadus kon de Bussumse ploeg gemakkelijk het vierde en winnende punt scoren.
Door dit resultaat speelt HCAW nu om de vijfde tot en met achtste plaats. Hierin moet HCAW het opnemen tegen Savigny sur Orge, Viladecans en Kufstein Vikings. Naar alle verwachting zal de Bussumse ploeg gemakkelijk winnaar worden van deze verliezerspoule. Niettemin zal dit niet de grote teleurstelling verzachten voor de ploeg na het missen van de halve finale.
Onzeker
Toch was het lang onzeker of HCAW zich niet via een achterdeur zou kunnen plaatsen voor de halve finale. Want hoewel de Bussumse ploeg niet met grote cijfers van Rimini wist te winnen, leek het erop dat San Marino misschien een handje zou helpen.
De honkballers uit het kleine republiekje, die eerder deze week HCAW nog wegspeelden, hadden alle moeite met Savigny sur Orge. De Franse ploeg wist San Marino de gehele wedstrijd bij te houden. In de openingsfase kwam San Marino door tweehonkslagen van Kim Yong Do, Alberto Tassinari and Gregory Costantino en een driehonkslag van Pierluigi Bissa wel op een 0-5 voorsprong, maar hierna kon Savigny sur Orge door drie honkslagen op rij en een veldfout in de defensie van San Marino terug komen op 5-4. In de negende inning trokken de honkballers uit San Marino uiteindelijk de zege definitief naar zich toe. In de laatste slagbeurt bracht de ploeg door middel van drie punten de 4-8 eindstand op het scorebord.
Door de overwinning op Savigny sur Orge eindigde San Marino op een tweede plaats achter Rimini, dat door de nederlaag tegen HCAW geen schade had opgelopen. Rimini speelt in de halve finale nu tegen Draci Brno uit Tsjechië. San Marino zal het in de halve finale moeten opnemen tegen titelverdediger Neptunus.
| Teams |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
R |
H |
E |
| RIMINI |
0 |
0 |
0 |
0 |
1 |
0 |
0 |
2 |
0 |
3 |
11 |
2 |
| MR. COCKER HCAW |
0 |
0 |
2 |
0 |
0 |
0 |
1 |
0 |
1 |
4 |
7 |
1 |
Werpers Rimini:
Roberto Cabalisti (6 2/3): 2-6-6-2
Paolo Ceccaroli (2 1/3): 2-2-1-0
Werpers HCAW:
Patrick de Lange (5 2/3): 3-5-6-0
Dave Draijer (2): 1-1-3-1
Michiel van Kampen (1 1/3): 1-0-2-0
Meer nieuws
|